آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
زندگی: سلامت
۱۴
دستچین

شکلات با آبنبات تفاوت دارد

فاخره بهبهانی

  چند روز پیش برای خرید خشکبار به بازار رفتم. در مغازه همه نوع میوه خشک، آجیل، شکلات، آبنبات و... به چشم می خورد. خریدم را کردم و در حال خروج از مغازه خانم نسبتا جوانی را دیدم که قصد خرید چند نوع آبنبات را داشت و به مغازه دار گفت از هر نوع شکلات یک مشت در کیسه بریزد. به آن خانم گفتم شیرینی های مورد نظرش از نوع آبنبات هستند و شکلات محسوب نمی شوند. آن خانم با نگاه عاقل اندر سفیهی گفت از قدیم نام این محصولات شکلات بوده و فقط انواع آبنبات قیچی را در گروه شکلات به شمار نیاورد. برای اصلاح این باور نادرست و افزایش آگاهی افراد نکاتی را مورد توجه قرار می دهم.

آبنبات و شکلات هر دو از گروه شیرینی ها هستند، اما به دلیل تفاوت در ترکیباتشان دو محصول متفاوت محسوب می شوند. آبنبات از انحلال و جوشاندن شکر و آب و مواد افزودنی همچون اسانس و رنگ تهیه و در نهایت سرد و سفت می شود. آبنبات قیچی و شاخه نبات از انواع آبنبات های سفت هستند. اگر به آب و شکر، شیر و چربی بیفزایند تافی و اگر ژلاتین اضافه کنند پاستیل و اگر پکتین بزنند، ژله به دست می آید ضمن این که از ترکیب آب و شکر و صمغ و ژلاتین، شکر پنیر (مارشمالو) تهیه می شود که همه این محصولات از انواع آبنبات نرم هستند. بد نیست بدانید فوندانت یا همان لایه خمیری که برای کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد، نوع دیگر آبنبات نرم و خمیری است. آبنبات

 هر چه نرم تر و رطوبت و ترکیبات بیشتری داشته باشد، ماندگاری کمتر دارد. آبنبات های سخت تا یک سال، آبنبات های نرم تا چند ماه و انواع خمیری عمری سه چهار روزه دارند.

اما شکلات ها دسته دیگری از شیرینی ها هستند که از نظر شکر با آبنبات ها مشابهت دارند، ولی ماده اصلی آنها کره و پودر کاکائوست و آب در تهیه آن نقشی نداشته و برای تهیه نیاز به حرارتی معادل جوشاندن ندارند.

با توجه به این که آبنبات و شکلات ارزش تغذیه ای و خاصیتی ندارند، بهتر است از برنامه غذایی حذف شوند. البته کودکان و کسانی که زیاد دارو می خورند و تلخی دهان آزارشان می دهد، می توانند از انواع آبنبات های ریز و ترجیحا بی رنگ و کم اسانس استفاده کنند.

استفاده از شیرینی ها هنگام خواب به خصوص در کودکان روی هورمون رشد تاثیر سوئی داشته و در حین خواب سبب پوسیدگی بیشتر دندان ها می شود. ضمن این که هرگز از انواع شکلات و آبنبات برای رفع موقت گرسنگی استفاده نکنید، زیرا شکر موجود در این محصولات سبب تحریک و ترشح زیاد انسولین و در پی آن افت شدید قند خون شده و پس از 15 تا 20 دقیقه مجدد و این بار شدیدتر فرد را دچار گرسنگی و وادار به مصرف بیشتر شیرینی می کند.

گرچه در آبنبات و شکلات از اسانس و رنگ دهنده های مجاز مصنوعی که مورد تایید سازمان غذا و داروست استفاده می شود، اما این به معنای مصرف زیاده از حد این نوع محصولات نیست و می تواند خطرناک باشد. ضمن این که مصرف افراطی آبنبات های با قند مصنوعی هم توصیه نمی شود.