آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
ورزش
۱۷

ویلموتس: هجومی بازی می کنیم

مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی در کنفرانس دیروز، درباره بازی با کامبوج حرف زد:

 در اولین بازی خانگی، قصدمان گرفتن سه امتیاز است. برد برایمان مهم است و می خواهیم هجومی بازی کنیم و برد را با گل های زیاد جشن بگیریم. در بازی های قبلی خواستیم فشار زیادی وارد بیاوریم و بیشترین موقعیت گل را ایجاد کنیم.

 هدف اولیه ما کوتاه مدت است. این که در مسابقات انتخابی به خوبی پیش برویم و امتیاز بازی ها را بگیریم. می خواهیم بازی هجومی انجام دهیم و در گروهمان اول باشیم.

 من یک مربی ام. بازیکنان و تیم ملی کشور ایران را دوست دارم. هدفمان این است که در حال حاضر با تیم ملی موفق شویم. مسائل دیگر از جمله مسائل مالی حل می شود.

 درباره فاصله زیاد بین خطوط سه گانه تیم ایران گفتید. بدون آن که بخواهم مخالف نظر شما باشم باید اذعان کنم چطور می توان یک بازی هجومی انجام داد و در دفاع ریسک نکرد. در زندگی باید همیشه ریسک کرد و این ریسک را پذیرفت.

 اگر از من بازی تدافعی بخواهید، باید بگویم من این گونه بازی را نمی دانم و دوست ندارم. اگر هم بلد باشم سردار آزمون خوشش نخواهد آمد. ما می خواهیم هفت هشت موقعیت گل در هر بازی داشته باشیم.

 درهای تیم ملی همیشه باز است. جهانبخش 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ بازی کرد. به برایتون برگشت و مصدوم شد. با تیم پزشکی باشگاه برایتون در تماس بودیم. جهانبخش ده روز نتوانست تمرین کند و بدنش هم آماده نبود. من از کیفیت صحبت نمی کنم، بلکه از ریتم بازی حرف می زنم؛ ضمن این که نگاه بلندمدتی داشتیم تا جهانبخش در باشگاهش بماند و بتواند عملکرد خوبی در برایتون داشته باشد.

 این اتفاق برای عزت اللهی و صیادمنش هم افتاده است. بازیکن اگر نتواند در تیم باشگاهی اش بازی کند در تیم ملی هم نمی تواند باشد. هدف دیگر از تفاوت های لیست این است که بازیکنی فکر نکند همیشه در تیم ملی حضور دارد.

 هدف ما رسیدن به جام جهانی است و برنامه دوم عبور از مرحله گروهی جام جهانی است که ایران تاکنون به آن مرحله نرسیده است.