آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۰
حوادث
۱۹

تلنگر

خودسوزی تلخ بعد از اختلاف خانوادگی

مرد جوان بعد از اختلاف با همسرش و خانواده او سه خودرو را در پارکینگ ساختمانی در غرب تهران به آتش کشید و بعد از آن مرگ خود را رقم زد.

به گزارش خبرنگار جنایی جام جم، ساعت14 سه شنبه شانزدهم مهر امسال، وقوع آتش سوزی در ساختمانی واقع در خیابان فردوس غرب، شقایق به آتش نشانی و پلیس گزارش شد. آتش نشانان و ماموران کلانتری شهرزیبا در محل حاضر شدند. آتش نشانان از طریق همسایه ها پی بردند صدای انفجار را در پارکینگ شنیدند و آتش سوزی اصلی در آپارتمان طبقه دوم رخ داده است. آتش نشانان شعله های آتش را خاموش کردند اما خودروهای رانا، هایما و هیوندا آوانته در آتش سوخته بود. بعد از آن که آتش نشانان قفل در آپارتمان طبقه دوم را شکستند و وارد شدند، شعله های آتش را خاموش کرده و جسد سوخته مردی حدودا 39 ساله را یافتند. جسد با دستور رحیم دشتبان، بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد. ماموران روی دیوار ساختمان و مقابل دیوار آپارتمانی که آتش گرفته بودجمله ای را دیدند که با افشانه نوشته شده بود «کینه جواب داد» که حاکی از اختلاف او با همسرش و خانواده وی بوده است. در تحقیق ماموران از همسایه ها معلوم شد خودروی رانا متعلق به مرد فوت شده بوده که همراه همسر و فرزندش در این ساختمان زندگی می کردند اما آنها روز حادثه خانه نبودند و بارها شاهد اختلاف و درگیری این زوج با هم بودند و حتی مرد فوت شده با خانواده همسرش نیز اختلاف های زیادی داشته است. همچنین در بازبینی فیلم دوربین مداربسته ساختمان معلوم شد که مرد فوت شده ابتدا خودرو را به آتش کشیده و بعد از ورود به خانه اش دست به آتش سوزی مرگبار زده است. با دستور بازپرس شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران تحقیقات پلیسی در این باره ادامه دارد.

مردی 4 عضو خانواده برادرش را کشت

مردی در جریان درگیری با خانواده برادرش او و سه عضو خانواده وی را با شلیک گلوله به قتل رساند. به گزارش جام جم، ساعت 11 چهارشنبه 17 مهر امسال، وقوع تیراندازی در روستای غلام آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان مهر به پلیس گزارش شد. همزمان با حضور پلیس در آنجا معلوم شد دو مرد و دو زن که اعضای یک خانواده بودند، براثر شلیک گلوله سلاح شکاری به قتل رسیده اند. در تحقیقات از شاهدان معلوم شد مرد 42 ساله که با این خانواده اختلاف ملکی داشته و عموی خانواده بوده، پس از حضور کارشناس مورد تایید دادگستری برای قیمت گذاری روی زمینی در روستای غلام آباد، در حالی که مسلح بوده به آنجا رفته و با شلیک گلوله برادرش و سه عضو خانواده او را به قتل رسانده است. با شناسایی هویت قاتل او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای

به گزارش مهر،سرهنگ سعید عطاءاللهی، رئیس پلیس متروی پایتخت گفت: روز سه شنبه 16مهر امسال همزمان با وقوع درگیری در یکی از ایستگاه های متروی تهران یک نفر با شکایت جعل و کلاهبرداری توسط پلیس متروی پایتخت بازداشت شد. ماموران در بررسی از سوابق او متوجه شدند وی سابقه دار بوده و به اتهام جرم هک و جعل مدتی در زندان بوده و تازه آزاد شده است و به چند فقره سرقت اعتراف کرد.

وی افزود: در جریان تحقیقات پلیسی معلوم شد این متهم مسافران مترو را که مقابل دستگاه خودپرداز بودند شناسایی و با نزدیک شدن به آنها مدعی می شده که بیش از 200 هزارتومان نتوانسته برداشت کندونیاز به 200 هزارتومان پول دیگر دارد . با این ترفند مردم را فریب داده و از آنها می خواسته از حسابشان 200 هزار تومان پول به وی بدهند که پول را می گرفته و به جای واریز آن مبلغ 20 هزارتومان به حساب آنها واریز می کرده که در سرقت آخر با هوشیاری شاکی ماجرا لو رفته و متهم بازداشت شد. تحقیقات از متهم برای رازگشایی از جرایمش ادامه دارد .