آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۷
خبر
۸

سایه روشن

واکنش سیاسیون به حضور زنان در ورزشگاه

دنیای اقتصاد : اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به حضور تماشاگران زن در بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی تهران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امروز یکی از خواسته های بخش مهمی از زنان، جوانان و فعالان مدنی به خوبی تحقق یافت و ‎زنان برای تماشای ‎مسابقات فوتبال به ‎ورزشگاه آزادی رفتند.

به گزارش «ایسنا» علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز گفت: زیرساخت های ورزشگاه ها برای ورود بانوان آماده است و باید زیرساخت ذهنی و فرهنگی آماده شود.درواکنشی دیگر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت زنان پیگیر ادامه حضور زنان در ورزشگاه است و به نظر مشکلی وجود ندارد، گفت: حضور زنان در مسابقه فوتبال ایران - کامبوج به بهبود فضای فرهنگی ورزشگاه کمک کرد.

هیچ فردی بازداشت نشده است

درهمین حال مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با بیان اینکه بازی ایران و کامبوج در کمال امنیت و آرامش برگزار شده است، برخی اخبار منتشرشده پیرامون دستگیری تعدادی از تماشاگران دیدار دو تیم فوتبال ایران و کامبوج را تکذیب کرد.

خبرنگار روس بازداشت شده آزاد شد

ایسنا نوشت : سفارت روسیه در ایران اعلام کرد: خبرنگار روس بازداشت شده در تهران، آزاد شده است. سفارت روسیه در ایران بامداد پنج شنبه (18 مهر) در صفحه توییتر خود در مطلبی در این ارتباط نوشت: در نتیجه تلاش های مشترک وزارت امور خارجه روسیه و سفارت مسکو در تهران، ایران تصمیم به آزاد کردن «یولیا یوزیک» خبرنگار روس بازداشت شده در تهران گرفت و او اوایل صبح روز پنج شنبه 10 اکتبر با یک پرواز تهران را به مقصد روسیه ترک کرد. طبق اخبار منتشرشده، این روزنامه نگار روس به دلیل برخی مشکلات مربوط به روادید در ایران بازداشت شده بود.

همسر کاووس سید امامی از ایران رفت

درخبری دیگر به گزارش «ایرنا» مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی متهم پرونده معروف به فعالان محیط زیستی که بهمن سال 96 در اوین خودکشی کرد، با رفع دستور قضایی مبنی بر ممنوعیتش برای خروج از کشور از ایران رفت.پیام درفشان وکیل همسر کاووس سیدامامی درگفت وگو با «ایرنا» اظهار کرد: بر اساس طرح و پیگیری مساله در بخش مرکزی دادستانی تهران و دادسرای انتظامی قضات و پیرو مذاکرات انجام گرفته بین مسوولان دادسرای انتظامی قضات و سرپرست دادسرای اوین به عنوان مقام قضایی صادرکننده دستور ممنوع الخروجی و نهاد امنیتی مسوول پرونده، دستور رفع ممنوع الخروجی موکل صادر شد.

حادثه برای زائران ایرانی درعراق

انتخاب نوشت : تصادف دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی در واسط عراق موجب کشته شدن 8 زائر و مجروح شدن 30زائر شد که با اقدامات امدادی مجروحان به بیمارستان امام حسین (ع) مهران منتقل و تحت درمان و اقدامات پزشکی قرار گرفتند.