آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
اقتصادی
۴

کوتاه اقتصادی

شورای اقتصاد نرخ 25 قلم کالای کشاورزی را با 19 روز تاخیر بالاخره به وزارت جهاد کشاورزی برای اجرا در سال زراعی 99-98 ابلاغ کرد. به گزارش فارس، براساس قانون خرید تضمینی دولت باید این نرخ ها را تا آخر شهریور ماه ابلاغ می کرد و تا دیروز 19 روز تاخیر داشته است. براساس ابلاغیه شورای اقتصاد نرخ خرید تضمینی گندم با افت مفید 4 درصد و غیرمفید یک درصد برای سال زراعی آ ینده 22000 ریال تعیین شده است همچنین گندم دروم (ماکارونی) هم کیلویی 22906 ریال قیمت گذاری شده است. محصولات دیگر مانند چغندر قند پاییزه 4917 ریال، پنبه 48761 ریال، کلزا 46602 ریال، برنج گروه یک خزر 61120ریال قیمت گذاری شده است.

سومین جشنواره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا طبق اعلام قبلی، روز چهارشنبه 17 مهرماه جاری با حضور نماینده دادستانی کل کشور، نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی، اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان بانک سینا برگزار شد.با انجام قرعه کشی حساب ها، برندگان این دوره از جشنواره مشخص شدند که اسامی آنها طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.در سومین قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا، جوایز ویژه ای نظیرکمک هزینه خرید مسکن به مبلغ 500 میلیون ریال کمک هزینه خرید خودرو ایرانی به مبلغ 200 میلیون ریال ،کمک هزینه خرید کالای ایرانی به مبلغ 100 میلیون ریال وکمک هزینه سفر به عتبات عالیات به مبلغ 30 میلیون ریال تعیین شده بود.گفتنی است دوره جدید قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا از تاریخ 1 مهر 98 آغاز شده و هموطنان می توانند برای شرکت در این قرعه کشی و بهره مندی از جوایز آن نسبت به افتتاح حساب یا تکمیل موجودی اقدام کنند و از جوایز متعدد آن بهره مند شوند.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از ورود 400 هزار سرمایه گذار جدید به بورس تهران در سال جاری خبر داد.علی صحرایی در گفت وگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که امسال چه تعداد سهامدار جدید وارد بورس تهران شده اند، گفت: امسال 400 هزار سرمایه گذار جدید برای اولین بار در بورس تهران حضور پیدا کرده و سرمایه گذاری کرده اند. وی در مورد میزان سرمایه جدید در بورس تهران گفت: خالص سرمایه گذاری سهامداران جدید در سال جاری 3 هزار میلیارد تومان است که این منابع برای شرکت های بورسی فراهم شده است. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: در فروردین 98 تعداد 15 هزار سهامدار در بورس حضور داشتند که در حال حاضر حدود 300 هزار نفر سرمایه گذار در بورس تهران حضور دارند.