آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۷
استان ها
۱۹

خبر استانی

زعفران ایران در نمایشگاه آلمان

محمد قربانی - دنیای اقتصاد - بیرجند : رئیس شورای ملی زعفران ایران و رئیس اتاق بازرگانی بیرجند درخصوص نمایشگاه بزرگ موادغذایی آلمان (آنوگا) که در شهر کلن آلمان برگزار شد، گفت: این نمایشگاه خاص از 10نمایشگاه تجاری جدا در زیر یک سقف تشکیل شده که بر روندهای آینده متمرکز است.

محسن احتشام در ادامه تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از 150 کشور دنیا حضور داشتند و از ایران 26 شرکت در زمینه خشکبار، زرشک، زعفران، پسته، کشمش، انجیر و خرما شرکت کردند. وی گفت: در این نمایشگاه برای اولین بار از برند ملی زعفران و علامت جمعی زعفران با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت رونمایی شد. رئیس شورای ملی زعفران ایران و رئیس اتاق بازرگانی بیرجند در پایان گفت: در دوره قبلی حدود 160 هزار بازدیدکننده تجاری از 192 کشور شرکت کرده بودند که در این دوره با 7 هزار غرفه از 150 کشور دور هم جمع شدند و فرصت بسیار مناسبی برای فتح بازارهای جدید نصیب شرکت کنندگان ایرانی و سایر کشورها شد.

موافقت با افزایش سرمایه شرکت پالایش نفت اصفهان

دنیای اقتصاد - اصفهان : تصویب افزایش 51 هزار میلیارد ریالی سرمایه شرکت پالایش نفت در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت که 17 مهر 1397 برگزار شد، خبری است که مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در آغاز این مجمع اعلام کرد. بنا به گفته مرتضی ابراهیمی مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان، پیشنهاد هیات مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان، افزایش سرمایه از 20 به 63 هزار میلیارد ریال بود، اما سازمان بورس اوراق بهادار تنها با 51 هزار میلیارد ریال از آن موافقت کرد که نسبت به سال گذشته با افزایش 31 هزار میلیارد ریالی مواجه شده ایم.

وی یادآور می شود: در سال های 1394تا 1397 شاهد افزایش سرمایه در این شرکت بوده ایم. هدف از افزایش سرمایه در شرکت پالایش نفت اصفهان، جبران مخارج سرمایه ای انجام شده در مجموعه طرح های بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه است که مقداری از این افزایش سرمایه نیز صرف پروژه های آتی خواهد شد. به گفته این مسوول پیش بینی سود از سرمایه گذاری در سال 97، 8 هزار میلیارد ریال بود که براساس نوسانات نرخ ارز امکان دارد این سود در سال 98 محقق شود و البته سال 1395 مبلغی به عنوان سوددهی از واحد بنزین داشتیم که این میزان در سال های بعدی افزایش چشمگیری داشته است. ابراهیمی چشم انداز شرکت پالایش نفت اصفهان را سرآمد شدن در شرکت های تولیدکننده نفت تا سال 1400 عنوان و تاکید می کند: استراتژی ما توسعه پایدار با اشراف بر محیط زیست است. وی تصریح می کند: پروژه هایی برای حفظ ظرفیت پالایشگاه در دست اقدام داریم که امید است تا پایان سال 99 اجرایی شوند. مهم ترین آنها پروژه تصفیه گازوئیل است که بسیار مهم وپروژه ای الزام آور برای پالایشگاه اصفهان به شمار می آید؛ زیرا این گونه از انتشار 300 تن گوگرد در روز جلوگیری شده و وسایل حمل و نقل عمومی از سوخت بهتری استفاده خواهند کرد و امیدواریم هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.

تجلیل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان

دنیای اقتصاد -  اصفهان : هفتمین کنفرانس ملی حرفه ای گرایی در روابط عمومی، با حضور جمع کثیری از فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی، در هتل المپیک تهران برگزار شد. در این کنفرانس از مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان به عنوان مدیر روابط عمومی منتخب با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

مجید مرادیان معاون مدیر روابط عمومی این شرکت لوح مذکور را دریافت کرد. مجید مرادیان، معاون روابط عمومی ذوب آهن اصفهان در حاشیه این کنفرانس در گفت وگو با خبرنگار ما، موفقیت ها را حاصل تلاش و همت همه کارکنان سختکوش این مجتمع عظیم صنعتی دانست و گفت: باعث افتخار است که ذوب آهن اصفهان به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی- صنعتی و مادر صنعت فولاد کشور در عرصه های مختلفی همچون مسوولیت های اجتماعی، تولید، اشتغال زایی، دانشگاهی بزرگ برای تربیت نیروی متخصص مورد نیازصنایع مختلف، ایجاد و کمک به رشد و توسعه صنایع و معادن کشور قدم های موثر و مهمی برداشته است. معاون روابط عمومی شرکت با اذعان به تلاش این مدیریت برای بهره گیری از دانش روز و برندسازی، گفت: مدیریت روابط عمومی ذوب آهن اصفهان علاوه بر رسالت و وظایف ساختاری، همیشه در تلاش است به نحوه مطلوب و با استفاده از ابزار ها و تکنیک های به روز ارتباطی، فعالیت ها و دستاوردهای همکاران سختکوش را منعکس کند.

تراز تجاری خراسان رضوی

زهرا صفدری - دنیای اقتصاد - مشهد : ناظر گمرکات خراسان رضوی در تشریح آمار 6 ماهه گمرکات این استان اظهار کرد: حدود 1800 هزار تن کالا از گمرکات استان به ارزش 780 میلیون دلار صادر شده که از لحاظ وزنی 30 درصد رشد و از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش داشتیم. امید جهانخواه افزود: در نیمه نخست امسال به 79 کشور صادرات داشتیم که 94 درصد کالاها به11 کشور صادر شده است؛ عمده ترین کالاهای صادراتی استان از نظر ارزشی اول زعفران و بعد مشتقات مایع نفت و گاز، مقاطع فلزی، مصالح ساختمانی، میوه و تره بار بوده و عمده ترین کشورهای مقصد صادراتی افغانستان، عراق، ترکمنستان و ازبکستان بوده اند.

جهانخواه در بخش دیگری از سخنانش به مهم ترین مشکلات صادرات استان در سال جاری پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین مشکلات این حوزه، بخشنامه های مربوط به ممنوعیت ها بوده که در مقاطعی در سال گذشته شاهد آن بودیم و باعث سردرگمی تجار و بازرگانان شده بود و مشکلاتی را هم در گمرک برای ما ایجاد می کرد. وی افزود: پیشنهاد ما پارسال این بود که ممنوعیت ها را به عنوان ممنوعیت اعلام نکنند و اگر به دنبال محدودسازی صادرات کالایی هستند، عوارض صادراتی یا محدودیت دیگری را برای آن در نظر بگیرند؛ زیرا ممنوعیت برای تولیدکننده و بازرگان و تاجر مشکلاتی را به دنبال دارد و تمام این دردسرها به گمرک برمی گردد و همه این موضوع را از چشم ما می بینند.