آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۷
بانک و بیمه
۱۳

خبر بنگاه ها

بررسی طرح جدید نظام بانکداری با حضور مدیران عامل بانک ها

گروه بنگاه ها : در جلسه ای باحضور الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران عامل بانک ها طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی مورد بررسی قرارگرفت. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که با حضور رضادولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت و سایر مدیران عامل بانک ها برگزار شد، گفت: در این جلسه طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار گرفت؛ این طرح یکی از مهم ترین طرح هایی است که کمیسیون اقتصادی به بررسی آن می پردازد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس به منظور تعمیق مباحث کارشناسی درباره طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی جلسات مکرری با کارشناسان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و تمامی مدیران عامل بانک ها اعم از دولتی و خصوصی برگزار کرد تا نظرات کارشناسی این سازمان ها در بررسی این طرح منظور شود. دراین جلسه کارشناسان و مدیران عامل بانک ها نظرات خود را درباره طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی مطرح کردند که این نظرات در کمیسیون اقتصادی مدنظر قرار گرفته می شود.

سیاست گذاری کلی کشور در جهت کاهش نرخ سود سپرده ها است

گروه بنگاه ها : مدیرعامل بانک کارآفرین در دیدار با روسای شعب این بانک در سراسر کشور بر ضرورت تنوع بخشی به سبد پرتفوی تسهیلات تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، حمید تهرانفر در این نشست که در سالن همایش های ساختمان مرکزی این بانک و با حضور عزمی معاون مدیرعامل در امور بانکی، خورسندی معاون مدیرعامل در امور ارزی و بین المللی، مدیران ارشد ستادی و روسای شعب تهران برگزار شد، افزود: یکی از دلایل انباشت مطالبات غیرجاری در بانک ها و از جمله بانک کارآفرین این است که طی سال های زیادی تسهیلات اعطایی در قالب عقود مشارکتی بوده است.

اما خوشبختانه در حال حاضر سیاست گذاری ها به سمت اعطای تسهیلات در قالب عقود مبادله ای و اقساطی سوق پیدا کرده است.وی تاکید کرد: به نظر بنده ترکیبی از اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود مختلف می تواند خواسته های مشتریان را تامین کند. در نتیجه بانک نیز در مسیر روبه رشدی قرار می گیرد و دچار مشکلات کمتری می شود. تنوع در سبد پرتفوی تسهیلات در صورت عدم تعهد و مسوولیت مشتری، بانک را با آسیب و ضرر کمتری مواجه خواهد کرد.تهرانفر با اشاره به تامین نیرو برای شعب تصریح کرد: با توجه به نیاز شعب و با برگزاری آزمون استخدامی در مرداد ماه سال جاری، برنامه ریزی برای استخدام و به کارگیری نیروهای جدید در حال انجام است.وی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور و همچنین صنعت بانکداری خاطرنشان کرد: سیاست گذاری های کلی کشور در جهت کاهش نرخ سود سپرده بانک ها است و بانک مرکزی و سیاست گذاران اقتصادی دولت بر این مساله تاکید دارند. درخواست من به ویژه از همکاران شعب این است که شرایط کلی موجود را برای مشتریان خود تبیین و تشریح کنند. اگر مشتریان وفادار بانک از شرایط حساس و دشوار فعلی مطلع شوند، قطعا در کنار ما خواهند ماند و از این بحران ها به سلامت عبور خواهیم کرد. تهرانفر با تاکید بر برنامه ریزی برای کاهش مطالبات غیرجاری بانک خاطرنشان کرد: تمامی همکاران در صف و ستاد باید درخصوص تسهیلات اعطایی با دقت نظر بیشتری عمل کنند تا بانک به مشکلات کمتری دچار شود. همچنین لازم است تا پرونده های مطالبات معوق در تمامی شعب در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.