آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
شهرستان ها
۷

کوتاه از شهرستان ها

برقراری پرواز تبریز- نجف

تبریز- خبرنگار کیهان: همزمان با اربعین و برای نقل و انتقال شایسته زوار حسینی 8 پرواز فوق العاده در مسیر تبریز- نجف برقرار شد.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: پروازها با بوئینگ و با ظرفیت 160 نفر انجام می شود.

رامین آذری افزود: پروازهای فوق العاده موردنظر در 22، 23، 28 و 29 مهرماه صورت می گیرند و آخرین پرواز ساعت 13 ظهر 29 مهر وارد تبریز خواهد شد.

ساخت 4 نیروگاه کوچک

4 نیروگاه کوچک 100 مگاواتی در 4 شهرک صنعتی آذربایجان شرقی احداث می شود. با حضور مشاور وزیر نیرو در نشست برق منطقه ای آذربایجان شرقی مقرر شد، سهم هر نیروگاه 25 مگاوات و برای آن یک هزار میلیارد ریال درنظر گرفته می شود.

اختصاص اعتبار تکمیل پروژه ها

اردبیل- خبرنگار کیهان: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از اختصاص 2 هزار و 570 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های ملی و استانی خبر داد.

داود شایقی گفت: اعتبارات تخصیص یافته در بخش های مختلف از جمله راه آهن اردبیل میانه، بهسازی راه های مواصلاتی و دوبانده کردن جاده های شمالی و جنوبی، تاسیسات فاضلاب شهرهای  استان و پروژه های آبرسانی، تکمیل بیمارستان تروما و خرید تجهیزات ILS فرودگاه اردبیل هزینه خواهد شد.

وی افزود: همچنین از محل اعتبارات یادشده چندین مجتمع فرهنگی هنری نیمه تمام و تالار شهر اردبیل نیز تکمیل می شود.

تخریب ویلای غیرمجاز

شهرکرد- خبرنگار کیهان: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوهرنگ گفت: یک ویلای غیرمجاز با مساحت 2هزار متر مربع در منطقه بیرگان از توابع این شهرستان تخریب شد.

محمد قاسمی افزود: دستگاه قضایی در راستای حفظ منابع ملی و اراضی زراعی با افرادی که به هر نحو اقدام به تضییع حقوق عامه و ضرر رساندن به بیت المال کنند، برخورد می کند.

انتخاب پایتخت گردشگری

ساری- خبرنگار کیهان: با رای وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، ساری به عنوان پایتخت گردشگری در سال 2022 انتخاب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری قرار گرفت و شهرهای ساری و اردبیل از ایران به عنوان پایتخت گردشگری اکو برای سال های 2022 و 2023 انتخاب شدند.

سیف الله فرزانه افزود: حمایت از گردشگری تنها با اجرایی شدن مدیریت یکپارچه در استان به سرانجام خواهد رسید.

وی با اشاره به وجود 812 آب بندان در استان گفت: 75 قطعه شناسایی شده و به زودی پیرو تفاهم نامه با وزارت نیرو، گردشگری این مناطق به جریان خواهد افتاد.