آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۹
صفحه آخر
۱۲

سرپرست جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت و گو با «رسالت»: فعلا از تغییر خبری نیست

دکتر حسن شجاعی

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران این روزها شاهد تغییر و تحولاتی در حوزه مدیریتی خود بود. در این میان سعید اوحدی که پیش از این ریاست سازمان حج و زیارت را داشت با قبول مسئولیت در این سازمان به یکی از بزرگترین مجموعه های فرهنگی کشور پیوست اما دوران مدیریت اوحدی در این سازمان به دو سال نکشید و هفته گذشته با قبول استعفای وی از طرف هیئت امنای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علیرضا فاطمیان که معاون فرهنگی سازمان به شمار می رود به عنوان سرپرست برگزیده شد.

سازمان فرهنگی هنری شهردای تهران از جمله سازمان های فرهنگی کشور است که با مسئولیت های متعدد، نقش پررنگی در فرهنگ سازی در شهر تهران داشته و با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری توانسته نقش پررنگی در الگو سازی این حوزه در سطح کشور داشته باشد.

برای اطلاع از شرایط این سازمان پس از دوران مسئولیت سعید اوحدی،«رسالت» در گفت و گو با علیرضا فاطمیان از برنامه های آتی وی پرسید و اینکه آیا تغییراتی در این مجموعه صورت خواهد گرفت یا خیر.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه اوحدی از مدت ها قبل اعلام کرده بود که به دلایل مختلف امکان ادامه همکاری با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را ندارد گفت: سرانجام پس از اصرار ایشان، هیئت امنا در جلسه ای که برگزار شد با استعفای وی موافقت کرد و سپس با نظر اعضاء قرار شد تا مسئولیت سرپرستی سازمان تا تعیین تکلیف رئیس جدید بر عهده اینجانب باشد و امیدوارم بتوانم از عهده مسئولیتی که بر عهده من گذاشته شده بر بیایم. 

سرپرست سازما ن فرهنگی هنری شهرداری تهران در مورد گزینه های احتمالی مدیریت این سازمان نیز گفت: اسامی دوستانی برای قبول مسئولیت مطرح شده اما هنوز فردی مشخص نشده است و تا زمانی که هیئت امنا فرد جدید را تعیین نماید با همکاری دوستان در تمامی سطوح سازمان برنامه ها و اهداف مجموعه را به پیش خواهیم برد.

فاطمیان سپس در پاسخ به این پرسش که در دوره مدیریت وی تغییراتی در برنامه ها و نیز سطح مدیران سازمان وجود خواهد داشت خاطرنشان کرد: برنامه های سازمان همگی مدون و بلند مدت هستند و برای آنها از قبل برنامه ریزی شده و در دوره مسئولیت من نیز همان برنامه ها با قدرت ادامه خواهند یافت. خوشبختانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ساختاری قانونمند وهیئت امنایی فعال و علاقه مند دارد و بر این مبنا برنامه هایی که از گذشته مصوب شده در ادامه اجرا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در اجرای آن موفق عمل کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سپس به برنامه های پیش روی این سازمان اشاره کرد و گفت: برنامه های قرارگاه فرهنگی مردمی اربعین در نقاط مرزی در حال برگزاری است و ان شاءالله در روز اربعین مراسم جاماندگان اربعین حسینی نیز در تهران با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد تا همانند سنوات قبل شاهد نمایش عشق و ارادت علاقه مندان به اباعبدالله الحسین علیه السلام در شهر تهران باشیم. ضمن اینکه در مورد تغییرات در سطح مدیران و همکاران سازمان نیز هنوز برنامه ای نداریم  و همکاران ما در این مجموعه با قدرت به کار خود ادامه خواهند داد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان سازما ن فرهنگی هنری شهرداری تهران همچون گذشته بتواند برنامه های متنوع و تاثیر گذاری را برگزار نماید.