آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
ورزشی
۹

ایتالیا و لهستان میزبان رقابت های کشتی رنکینگ المپیک

پایتخت های کشورهای اروپایی ایتالیا و لهستان به عنوان میزبان دو رویداد موثر در رنکینگ کشتی گیران جهت حضور در رقابت های المپیک 2020 توکیو انتخاب شدند.

اتحادیه جهانی کشتی شهرهای رم ایتالیا و ورشو لهستان را به عنوان میزبان رقابت های موثر در رنکینگ نهایی کشتی گیران برای حضور در المپیک 2020 توکیو انتخاب کرد.این برای نخستین بار است که سیستم سیدبندی کشتی گیران برای حضور در رقابت های المپیک اجرایی می شود.

ایتالیا از 15 تا 18 ژانویه و پیش از رقابت های گزینشی بلغارستان و ورشو در لهستان نیز یک ماه پس از رقابت های گزینشی بلغارستان میزبان این رقابت ها خواهند بود. این 2 رویداد در هر 3 رشته آزاد و فرنگی مردان و کشتی زنان برگزار می شود.

طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی، تمامی مدعیان می توانند در این 2 رویداد شرکت کنند. 16 کشتی گیر در هر وزن در رقابت های المپیک 2020 به رقابت می پردازند و قرار است 25 درصد این تعداد (4 کشتی گیر) در هر وزن بر حسب امتیازاتشان در رقابت های جهانی قزاقستان، رقابت های قاره ای و 2 تورنمنت رم و ورشو در سیدبندی قرار می گیرند.

4 نفر برتر رنکینگ تا رقابت های نیمه نهایی با یکدیگر برخورد ندارند و بر همین اساس کار آسان تری نسبت به سایر رقبا برای صعود به مراحل بالاتر خواهند داشت.

رقابت های کشتی المپیک از 12 تا 18 مرداد ماه سال آینده به میزبانی شهر چیبا در ژاپن برگزار می شود.