آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۹
شهرستان ها
۵

اخبار

استاندار کرمان : خدمات پست در روستاها باید توسعه پیدا کند

کرمان- خبرنگار رسالت: محمدجواد فدایی با اشاره به اینکه خدمات پست در روستاها باید توسعه پیدا کند گفت: توسعه این خدمات از سفرهای غیرضرور  روستائیان به شهرها جلوگیری می کند. ایشان در دیدار مدیرکل پست استان کرمان با بیان اینکه اداره کل پست استان کرمان در سال های متمادی رتبه اول کشوری را کسب کرده که جای تقدیر دارد، اظهار داشت: پست استان کرمان طرح هایی که در حال انجام دارد ابتکاری بوده و ما از آن حمایت می کنیم تا به سرانجام برسد. وی با بیان اینکه خدمات پست باید به آحاد مردم   اطلاع رسانی شود و بسیاری از مردم از خدمات پست اطلاع ندارند، گفت: خدمات پستی به کاهش ترافیک در سطح شهر و کاهش آلایندگی کمک می کند و ما از این طرح ها استقبال می کنیم. استاندار کرمان با اشاره به اهمیت توسعه خدمات پستی در تمام نقاط استان افزود: خدمات پست در روستاها باید توسعه پیدا کند و توسعه این خدمات از سفرهای غیرضرور به شهرها جلوگیری می کند. وی با بیان اینکه گسترش خدمات پستی در سطح جامعه ضرورت دارد، گفت: برخی خدمات پست را می توان در فروشگاه ها نیز به مردم ارائه کرده و می توان با اطلاع رسانی گسترده مردم را از این خدمات آگاه کرد. فدایی با اشاره به اینکه مرسولات پستی باید در اسرع وقت به مردم ارسال شود، افزود: اینکه مردم از این خدمات بموقع بهره مند شوند در گسترش پست در جامعه تاثیر زیادی دارد.

  

 شهرداری کهریزک حامی ری برای تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران

کهریزک- خبرنگاررسالت: دومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان ری به ریاست دکتر اسماعیلی راد فرماندار ویژه شهرستان ری، بخشدار، شهردار کهریزک و سایر مسئولان فرهنگی شهرستان ری  برگزار شد. اسماعیل نعمت زاده شهردار کهریزک از برگزاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان ری در شهر کهریزک خبر داد و گفت: باتوجه به قرار گرفتن نام شهرستان ری در فهرست نامزدهای پایتخت کتاب ایران، برگزاری این جلسات با هدف برنامه ریزی منسجم در مسیر ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه در اولویت برنامه های فرهنگی فرماندار شهرستان ری تعریف شده است. وی در ادامه افزود: درحال حاضر همه نهادها بنا به تاکید دکتر اسماعیلی راد؛ فرماندار ویژه ری در راستای توسعه و تجهیز کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سهیم هستند از این رو شهرداری کهریزک به عنوان یک نهاد اجتماعی خدماتی وظیفه خود می داند که با به روز رسانی کتابخانه های مراکز فرهنگی شهرداری و برگزاری برنامه های فرهنگی باهدف تشویق شهروندان به کتابخوانی در این مسیر مهم گام بردارد. شهردار کهریزک در پایان تجهیز کتابخانه های فرهنگسراهای باقرالعلوم(ع) و امام صادق(ع)، برپایی نمایشگاه های فصلی در اماکن عمومی و ساختمان شهرداری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهدای کتاب به دانش آموزان و... را اقدامات فرهنگی حوزه مدیریت شهری شهرداری کهریزک برشمرد.

    

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور اعلام کرد: افزایش 2/5 برابری جرائم سایبری در نیشابور

نیشابور- خبرنگار رسالت: سرهنگ حسین دهقان پور گفت: متاسفانه شاهد افزایش 2/5 برابری جرائم سایبری طی یک سال گذشته در شهرستان نیشابور هستیم. ایشان در نشست خبری گرامیداشت هفته ناجا در دفتر خود، افزود: امسال 547 مورد وقوع جرم و در مدت مشابه 221 مورد داشتیم که 70 تن در این باره دستگیر شدند. وی اظهار کرد: طی یک سال گذشته 20 باند سرقت متلاشی و 253 میلیارد ریال کالای قاچاق و 13 میلیارد ریال کالای احتکار شده کشف شد. عضو شورای تامین نیشابور ادامه داد: در همین مدت در راستای مبارزه با مواد مخدر 118 دستگاه خودروی سبک و سنگین توقیف شدند، خاطرنشان کرد: از مهر پارسال تا الان هزار و 568 نفر در دایره توزیع مواد مخدر به همراه 340 کیلوگرم مواد مخدر دستگیر شدند که کمتر از 25 درصد آنها صنعتی هستند. دهقان پور افزود: شاهد افزایش 10 درصدی سرقت در شهرستانیم اما در عین حال نسبت به سایر شهرستان ها در وضعیت بهتری قرار داریم تا جایی که 80 درصد اموال سرقتی به مالکان آنها برگشته اند. به گفته وی، 19 هزار و 920 نفر راننده که به هنگام حرکت خودرو کمربند ایمنی نبسته بودند و سه هزار و 700 نفر راننده که به هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده می کردند و دو هزار و 900 نفر راننده که تابلوی عبور ممنوع را نادیده گرفتند، اعمال قانون و جریمه شدند. حسین جعفریانی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی نیشابور، حضور هفتگی در مساجد با حضور فرماندهان، بازدید دانش آموزان از ارگان های انتظامی، بهره برداری از المان شهدا در کوچه شهید سلیمانیان با 9 خانواده شهید، افتتاح ساختمان جدید درمانگاه امام سجاد(ع) و تجلیل از بانوان محجبه راننده را از برنامه های امسال هفته ناجا اعلام کرد.

    

 شهردار قدس خبر داد: بررسی، تصویب و تخصیص اعتباری بالغ بر 658 میلیارد ریال به پروژه های عمرانی

شهرقدس- خبرنگاررسالت: مسعود مختاری با تشریح عملکرد مدیریت برنامه و بودجه شهرداری در 6 ماه نخست سال 98، از بررسی، تصویب و تخصیص اعتباری بالغ بر 658 میلیارد ریال در قالب تخصیص به پروژه های عمرانی خبر داد. ایشان گفت: بودجه سالانه شهرداری به برنامه جامع مالی اطلاق می گردد که در آن کلیه خدمات، فعالیت ها و اقداماتی که باید در طی سال مالی انجام شود، همراه با برآورد مبلغ و میزان مخارج و درآمدهای لازم برای تامین هزینه انجام آنها پیش بینی می شود و پس از تصویب شورای اسلامی شهر قابل اجرا است. وی با اشاره به اینکه این شهرداری به عنوان نخستین شهرداری در استان تهران واحد خزانه داری را در ساختار سازمانی خود اعمال کرده و تشکیل ساختار سازمانی مدیریت برنامه، بودجه و خزانه داری به منظور افزایش کنترل و تمرکز در مدیریت بودجه صورت پذیرفته است، افزود: براساس اصل تمرکز درآمدهای جاری تمامی عواید و درآمدهای سیستم مالی شهرداری در خزانه تجمیع می گردد و کمیسیون تخصیص براساس اولویت ها و ضروریات به منظور تطبیق و تخصیص منابع مالی محدود به اهداف و راهبردهای تعیین شده در بودجه تصمیم گیری می کند. شهردار قدس با بیان اینکه تشکیل این ساختار موجب تخصیص بموقع اعتبارات به پروژه های عمرانی با توجه به اولویت ها و ضرورت های شهر می شود و نقش مثبتی در تسریع روند و اجرای پروژه های شهری دارد، ادامه داد: در همین راستا در 6 ماه نخست سال جاری بررسی و تصویب اعتباری بالغ بر 658/615/640/751 ریال در قالب تخصیص به پروژه های عمرانی صورت گرفته است.

بازدید رئیس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای شهر از ناحیه کرهرود

 اراک- خبرنگاررسالت: به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، فرزانه رحمتی رئیس کمیسیون خدمات شهری،سلامت و محیط زیست شورای شهر به همراه مظفری شهردار منطقه 3 و صالحی مدیریت ناحیه کرهرود، از روند تسطیح و آماده سازی کوچه شهید قائمی جهت آسفالت و همچنین اجرای پروژه دیواره ساحلی رودخانه شهید رحمتی بازدید نمودند. رئیس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای شهر در بازدید از کوچه شهید قائمی گفت: مدت زیادی ساکنان این کوچه به دلیل مشکلاتی که داشتند درخواست تسطیح و آسفالت ریزی معبر کوچه شهید قائمی واقع در بلوار شهید کاظمی کرهرودی را داشتند که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و همت نیروهای منطقه 3 شهرداری این درخواست اهالی در حال انجام می باشد. مظفری شهردار منطقه 3 اراک نیز با اشاره به زیرسازی و آسفالت کوچه شهید قائمی، خاطر نشان کرد: سعی داریم قبل از شروع فصل بارندگی، پروژه های عمرانی و خدماتی سطح منطقه را تکمیل نماییم. وی افزود: با توجه به اینکه کوچه مذکور عبورو مرور ساکنان این محله را تسهیل می کند بهسازی و ساماندهی آن بسیار حائز اهمیت می باشد که عوامل اجرایی منطقه نسبت به انجام عملیات مذکور اهتمام دارند. احسان صالحی مدیر ناحیه کرهرود نیز گفت: عملیات تسطیح و زیر سازی کوچه شهید قائمی به پایان رسیده و پیگیر آن هستیم در اولین فرصت آسفالت ریزی این معبر با همکاری سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری انجام شود. 

    

درشرکت گاز استان گلستان صورت گرفت؛ بررسی و ریشه یابی خطوط آسیب دیده تاسیسات گاز رسانی در اثر  سیلاب

گرگان- خبرنگار رسالت: همایش بررسی و ریشه یابی خطوط آسیب دیده تاسیسات گازرسانی در اثر سیلاب ویژه پرسنل و مهندسین مشاور نظارت کارگاهی درمحل سالن اجتماعات گاز گلستان برگزار گردید. دراین همایش که مهندس رحیمی مدیرعامل و قنبریان رئیس امور مهندسی و اجرای طرح های شرکت گازاستان گلستان نیز حضورداشتند، مهندس علی طالبی نسبت به ارائه یافته های گروه بررسی آسیب های سیل علی الخصوص  عواملی که منجر به آسیب تاسیسات شده وهمچنین تحلیل موضوع و اقدامات پیشگیرانه  اقدام نمود. وی درادامه با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی وکوهستانی و کویری بودن استان، بر شناسایی عوامل آسیب پذیر خصوصا درعبور لوله از رودخانه ها و همچنین محل  نصب علمک گاز تاکید نموده  و با پخش کلیپ های مرتبط ، به تشریح این مسائل پرداخت. در ادامه ضمیری رئیس امور HSE گازگلستان نیز مواردی را در ارتباط با رعایت  الزامات HSE   در حین انجام کاربیان نموده و  بر جدیت توجه و به کار بستن آنها  درفرآیند  اجرای کارتاکید داشتند. در این راستا مهندس رحیمی مدیرعامل شرکت گازاستان گلستان نیز با تشکر از متولیان برگزاری این همایش ،در خصوص اهمیت موضوع همایش و لزوم توجه ویژه به خطوط آسیب دیده تاسیسات گازرسانی و خطرات ناشی از آن و ضرورت انجام برنامه ریزی های جامع جهت ریشه یابی و همچنین اقدامات ضروری و پیشگیرانه در آینده تاکید نمودند.

    

فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر داد: برگزاری همایش بازرگانی ایران و آفریقا 2019 در اسلامشهر

اسلامشهر- خبرنگاررسالت: مسعود مرسلپور از برگزاری همایش بازرگانی ایران و آفریقا 2019 در   شهرستان اسلامشهر خبر داد. وی در این باره اظهار داشت: همایش بازرگانی با مشارکت شورای مشترک بازرگانی ایران و آفریقا در استان تهران به زودی  برگزار خواهد شد و در این مراسم مقامات مسئول دولتی و جمعی از سفرای آفریقایی حضور خواهند شد. فرماندار اسلامشهر در ادامه به اهمیت فعالیت های اقتصادی و نقش بازار در تحقق رونق تولید اشاره کرد و گفت: راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی در کشور پویایی در حوزه تولیدات داخلی است و تقویت رونق تولید می تواند در توسعه اشتغال و اقتصاد و در رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی سهم بسزایی ایفا کند.

    

 وزیر آموزش و پرورش : شما خیرین مدرسه ساز در متن و ما در حاشیه هستیم

دزفول- خبرنگاررسالت: دکترمحسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش که جهت افتتاح چندین پروژه به استان خوزستان سفرنموده است درآیین افتتاح پروژه آموزشگاه استثنایی زنده یاد پگاه پریدار در شهرستان دزفول گفت: کار برای آموزش وپرورش و در آموزش وپرورش قابل مقایسه باهیچ جا نیست، اینجا شرافت ذاتی دارد اینجا عرصه بزرگان است. تلاش های زیادی درنقاط مختلف انجام می شود که به بخشی از وجود انسان سرویس می دهدکه فناناپذیر است وکارکردن برای انسان و روح انسان کاری ابدی است. پزشک شریفی که تلاش می کند سلامتی جسم را فراهم کند کار بزرگی را انجام می دهد ولی آن کس که روح انسان را جلا می دهد مهم است ویک سرمایه ابدی رافراهم می کند. اگر  می خواهیم کار ماندگاری انجام دهید مدرسه بسازید و افرادی که دنبال این کار هستند افرادی هستند که برگزیده شده اند. وی با آرزوی سلامتی برای خیرین مدرسه ساز و معلمین گفت: مشکلات را شما گفتید و ما هم دنبال ارتقا وضعیت آموزش وپرورش درخوزستان هستیم. وی سپس افزود: اینکه خیرین خوزستان در رتبه اول یا دوم درکشور هستند کار ارزشمندی است. ای کاش به جای تمرکز روی نداشته ها روی داشته ها تمرکزکنیم و برای ارتقا آنها تلاش کنیم ما درخدمت همت های بلند هستیم که برای تعلیم وتربیت فرزندان این مملکت تلاش می کنند. ظرفیت خیرین در خوزستان مجال بزرگی را به ما می دهد تا بتوانیم ازمشکلات گذرکنیم.