آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۰۹
ورزشی
۱۱

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران: فلسفه ام را تا جام جهانی تغییر نخواهم داد

 

ویلموتس هدف اصلی تیمش را راهیابی به جام جهانی 2022 دانست و تاکید کرد، شاگردان او هنوز کار بزرگی انجام نداده اند.مارک ویلموتس بعد از پیروزی 14 گله تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج در انتخابی جام جهانی اظهار داشت: بازی مهمی برای ما بود. همان طور که در کنفرانس قبل از بازی گفتم ما بازی را هجومی پیش بردیم و یک بازی خوب داشتیم. ما در حال تحول هستیم، تیم ملی در حال بزرگ تر شدن است و بازیکنان جوان به جمع دیگر بازیکنان اضافه می شوند.وی درادامه افزود: من تمرکزم الان روی بازی بعدی است تا سه امتیاز دیگر بگیریم و اینکه هدف اصلی ما همین است. ما تا اینجا کار بزرگی نکرده ایم، هدف اصلی مان رسیدن به جام جهانی است. پیروزی مقابل کامبوج یک روز تاریخی هم بود و تشکر می کنم از فضائی که بانوان به وجود آوردند. 

یک فضای خوبی بود و امیدوارم در بازی های بعد با تعداد بیشتری بیایند.ویلموتس در مورد اینکه آیا از عملکرد بازیکنان جوان تیمش رضایت داشته است یا خیر و اینکه آیا ترکیب اصلی او همین است، خاطر نشان کرد: درواقع تیمی که من انتخاب می کنم، ثابت نیست. قبل از بازی دژاگه مصدوم شد و امیدوارم مصدومیتش جدی نباشد. من همیشه بازیکنانی را انتخاب می کنم که در سیستم باشند. 

هیچ بازیکنی ثابت نیست و دنبال بازیکنی هستم که قدرت گلزنی داشته باشند.وی گفت: عملکرد تیم ملی نشان داده است بازی دفاعی جایی در تفکرات ما ندارد،  این اتفاق به خاطر این است که من همیشه حریف را قبل از بازی آنالیز می کنم، چون یک فرد ساده لوح نیستم. من خصوصیات و توانایی تیم خودمان را می شناسم. درواقع ما با نوراللهی،  حاج صفی و ابراهیمی میانه زمین فشرده و قوی داشتیم  و اینکه بخواهم همیشه رو به جلو بازی کنم در ذهن من خواهد بود. شاید گاهی اوقات شکست داشته باشیم، اما هیچ وقت فلسفه ام را تغییر نمی دهم.

بازتاب تاریخی

پیروزی پرگل تیم ملی ایران برابر کامبوج بازتاب زیادی دررسانه های مختلف داشته و بیشتر از همه عملکرد لژیونرها مورد توجه قرارگرفته است.این پیروزی علاوه بر اینکه در رسانه های داخلی بازتاب پررنگی داشته است، مورد توجه رسانه های خارجی نیز قرار گرفته و درسایت کنفدراسیون آسیا و فیفا نیز بازتاب داشته است. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به این پیروزی پرگل نوشته است که ویلموتس با کسب این پیروزی به همراه ایران توقع و انتظارات را بالا برده است. رسانه های روسی نیز نگاه ویژه خود را به سمت سردار آزمون چرخانده اند و ضمن اشاره به این برد پرگل تیم ملی ایران نوشته اند که سردار،دراین پیروزی هت تریک کرده و نقش زیادی در برد تیم ملی ایران داشته است.یک نشریه پرتغالی نیز به درخشش مهدی طارمی در تیم ملی ایران اشاره کرده و نوشته که طارمی بعد از بازیهای خوبش در لیگ پرتغال، در تیم ملی ایران هم گلزن و تاثیرگذار ظاهر شد.رسانه های کشورهای دیگر نیز که ملی پوشان ایران در تیم های آنها حضور دارند هر یک به نوعی این پیروزی پرگل را بازتاب داده اند و به تمجید از عملکرد تیم ملی ایران پرداخته اند.