آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

   جاسازی تریاک در معده

قزوین - خبرنگار کیهان : رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین از دستگیری فردی خبر داد که یک کیلو و 350 تریاک را در معده خود جاساز کرده بود.

سرهنگ «بیژن خدایی» اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان حین کنترل محور های مواصلاتی، در عوارضی آزاد راه «قزوین- زنجان» از یک دستگاه اتوبوس بازدید کردند. وی تصریح کرد: در بازرسی از اتوبوس ماموران پلیس به یک مسافر اتوبوس مشکوک شدند.

سرهنگ خدایی افزود: در بررسی های ماموران مشخص شد مسافر اتوبوس با بلع مقادیری مواد مخدر قصد انتقال آن به یکی از استان های غربی کشور را دارد که با اعزام به بیمارستان از معده وی مقدار یک کیلو و 350گرم مواد مخدر خارج شد.

تصادف مرگبار

همدان - خبرنگار کیهان : رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهار از مرگ یک زن در تصادف در محور همدان- کرمانشاه خبر داد.

مهدی حمزه ، با بیان اینکه بر اثر این حادثه سرنشینان پراید در خودرو گیر افتاده بودند، گفت: امدادگران هلال احمر پس از حضور در صحنه حادثه اقدام به رهاسازی راننده پراید و سرنشینان کردند.

وی تصریح کرد: طبق نظر پلیس راهور، سرعت زیاد، عدم رعایت فاصله طولی و عدم توجه کافی به جلو از جمله علل بروز این تصادف بوده است.

حمزه عنوان کرد: سرنشین خانم این خودرو در دم جان باخته بود و راننده توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

رهایی از قصاص

مشهد- ایرنا : رئیس اداره زندان شهرستان نیشابور گفت: با گذشت و ایثار خانواده یک مقتول، دو قاتل از اجرای حکم قصاص با طناب دار رهایی یافتند.

محمدرضا رجبی افزود: با تلاش واحد مددکاری زندان و انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیشابور خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص دو جوان زندانی نیشابوری گذشت کردند.

وی اضافه کرد: زندانی حسن م با تحمل سه سال حبس و علی ب با تحمل هشت سال حبس در زندان مرکزی مشهد برابر نظر مراجع قضایی محکوم به قصاص شده بودند. او اضافه کرد: با دعوت از شاکیان پرونده در محل مددکاری زندان و مذاکره و تبادل نظر با اعضای خانواده مقتول، آنها به شرط دریافت مبلغ دیه از قصاص محکومان گذشت کردند.

انفجار در کارخانه تینر

کرج - فارس : رئیس سازمان آتش نشانی ملارد با اشاره به اینکه کارخانه غیرمجاز تینرسازی ملارد به علت نامعلومی دچار حریق و انفجار شده، گفت: هنوز علت این انفجار مشخص نیست و همکاران ما در حال بررسی علل این اتفاق هستند.

جمال نادری پور گفت: بعد از تلاش چهار ساعته همکارانمان عملیات اطفاء حریق با موفقیت انجام شد.

نادری پور با بیان اینکه نزدیک به 300 هزار لیتر تینر در این حادثه سوخت، تاکید کرد: 300 بشکه تینر، یک خودرو پراید، 50 عدد مخزن 1000 لیتری تینر، پنج عددتانکر 10 هزار لیتری تینر، دستگاه تقطیر، مخزن پلی اتیلن 10 هزار لیتری آب و 115 اصله درخت نیز در این حادثه از بین رفت.

برخورد دو خودرو

قم - ایسنا : سخنگوی اورژانس قم گفت: بر اساس تصادف در بخش خلجستان قم، سه نفر کشته و سه نفر نیز مصدوم شدند.

مهدی فراهانی، بیان کرد: در این تصادف دو خودرو سواری با یکدیگر برخورد کردند که دو نفر از کشته ها، آقا و یک نفر از آنها هم خانم بودند.

وی تصریح کرد: سه نفر نیز در این حادثه مصدوم شدند که با توجه به وخیم بودن حال یکی از آنها، علاوه بر آمبولانس زمینی، بالگرد اورژانس نیز به محل اعزام شد.

فراهانی گفت: مصدومان پس از دریافت خدمات اولیه، به بیمارستان شهید بهشتی قم منتقل شدند و در بیمارستان در حال مداوا هستند.

کشف زمین خواری

قزوین - فارس : مشاور رئیس قوه قضائیه گفت: در پرونده هفت سنگان قزوین، زمین 27 هکتاری جدیدی کشف شده که توسط تعاونی سازمان های اداری تصرف و گزارش آن به رئیس قوه قضائیه ارسال شده است.

ناصر سراج در حاشیه انتخاب هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران، گفت: این پرونده از سال 57 مطرح بوده و همان سال ها این زمین را قطعه بندی و واگذار کردند و افرادی به عنوان تعاونی زمین ها را خریداری کردند.

سراج گفت: علاوه بر آن زمین 27 هکتاری از زمین های کنار این تعاونی هم کشف کردیم که سازمان های اداری در آن دست داشتند و آن را قطعه بندی کرده اند.

وی تصریح کرد: چهار گزارش در این زمینه تهیه شد و  به آیت الله رئیسی دادم که ایشان هم دستور اکید برای بررسی داد.

مرگ موتور سوار

همدان - خبرنگار کیهان : رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در راه روستایی دمق از توابع شهرستان رزن، سرنشین این وسیله نقلیه در دم جان باخت.

سرهنگ رضا عزیزی بیان کرد: مرد 55 ساله ای در حال تردد با موتورسیکلت در جاده روستایی بود که به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه، موتورسیکلت وی واژگون شد.

وی اضافه کرد: با توجه به استفاده نکردن موتورسوار از کلاه ایمنی، پس از واژگونی وسیله نقلیه و برخورد سر با سطح زمین، این مرد در دم جان خود را از دست داد.

برخورد تریلی با پراید

زاهدان- ایرنا: مدیرمرکز حوادث فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید با یک دستگاه تریلی در مسیر میرجاوه حدفاصل پاسگاه ملندی سه نفر کشته و یک نفر مجروح شدند.

فریبرز راشدی ، افزود: بر اثر شدت ضربات وارده سه نفر در دم جان باختند و تنها مجروح این حادثه نیز توسط بالگرد به بیمارستان خاتم الانبیا(ص)زاهدان انتقال یافت.

دستگیری رمال

شوش - ایرنا: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش گفت: یک نفر که با رمالی و دعانویسی در یکی از روستاهای بخش مرکزی شوش کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.

مصطفی نظری ، افزود: پس از کسب اخباری مبنی بر اغفال مردم با رمالی و دعانویسی توسط مردی 58 ساله اهل روستای شهید دانش اقدامات لازم برای دستگیری او انجام شد.

وی تصریح کرد: پلیس اطلاعات امنیت و پاسگاه شهید نادری پس از حضور در محل فعالیت متهم، فرد رمال را در حالی که چندین نفر از زنان منتظر نسخه های او بودند، شناسایی و دستگیر کردند.  

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش افزود: فرد کلاهبردار اقداماتی همچون درمان بیماریهای صعب العلاج، افزایش هوش، دفع چشم زخم، بخت گشایی، باطل کردن سحر، رفع تنبلی و کند ذهنی، احضار جن، جدایی و طلب فرزند انجام می داد. نظری افزود: براساس موارد ثبت شده، مشتریان به صورت سالانه به این فرد مراجعه می کردند که از هر کدام حدود 10 میلیون ریال به بالا دریافت می کرد.  

تخریب ویلاهای غیر مجاز

کرج - ایرنا : شهردار مشکین دشت شهرستان فردیس اعلام کرد که با حکم دادستانی فردیس سه ویلای غیرمجاز در حاشیه مشکین دشت تخریب شد.

سید جعفر موسوی ، افزود:  با تخریب این بناها حدود دوهزار مترمربع فضای باغی و زراعی در حریم شهر مشکین دشت آزاد سازی شد.

وی گفت: مقابله با سودجویان و کسانی که اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان را به خاطر کسب منفعت، تغییر کاربری می دهند در اولویت شهرداری مشکین دشت قرار دارد.

پلمب واحد عرضه قلیان

دزفول - ایرنا : رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول از پلمب 48 واحد عرضه قلیان در شهرستان دزفول خبر داد.

رضا پورآیین ، افزود: پلمب این مکان ها شامل کافی شاپ، چایخانه، رستوران و قلیان سرا با حکم دادستانی و همکاری پلیس اماکن و بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت سرو قلیان وعرضه آن در هیچ مکانی مجوز ندارد، افزود: مکانهایی چون رستوران و کافی شاپ که در آنها قلیان نیز سرو می شود، اگر مکان سرو قلیان جدا باشد فقط این محل تعطیل می شود ولی درصورتی که کل رستوران یا کافی شاپ تحت تاثیر استعمال و سرو قلیان باشد همه مجموعه تعطیل خواهد شد.