آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
صفحه آخر (جهان)
۱۲

فیصل مقداد: کردهای سوریه اگر با دمشق همکاری می کردند امروز گرفتار ترکیه نمی شدند

معاون وزیر خارجه سوریه ضمن محکوم کردن تجاوز نظامی ترکیه، تاکید کرد که اگر ارتش سوریه در مناطق کردنشین حضور داشت، ترکیه هرگز به این مناطق حمله نمی کرد.

«فیصل مقداد» طی یک کنفرانس مطبوعاتی در دمشق، تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه را محکوم کرد و در عین حال اظهار داشت: برای گفت و گو با کردهای جدایی طلبی که به کشور خود خیانت کرده و به کسب حمایت از آمریکا متوسل شده اند، آمادگی نداریم. آغوش دولت برای همه مردم سوریه باز است، اما منطق جدایی طلبی را برنمی تابیم. اگر ارتش سوریه در شمال حضور می داشت، ترکیه نمی توانست به این مناطق حمله کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد، دولت سوریه همواره خواستار گفت و گو با مخالفان بوده است، اما برخی مذاکره را رد و زمینه را برای حمله ترکیه آماده کرده اند.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین گفت: ترکیه از آغاز بحران سوریه همواره دروغ گفته است و(مقامات این کشور) باید محاکمه شوند. ترکیه از گروه تروریستی «جبهه النصره» حمایت می کند. هیچ گروه تروریستی دیگری هم باقی نمانده است که ترکیه از آن حمایت نکرده باشد. تاریخ (رجب طیب) اردوغان را محاکمه خواهد کرد، زیرا او در حق مردم سوریه جنایت کرده است. اردوغان قاتل، راه را برای 170 هزار تروریست هموار کرده است تا وارد سوریه شوند و مردم را قتل عام کنند.