آرشیو پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۰
سیاست
۲

تلاش برای جلوگیری از حضور ناطق در جامعه روحانیت

ناطق نوری در حالی  بعد از 10 سال در جلسه جامعه روحانیت شرکت کرده که به گزارش خبرآنلاین، آن طور که شنیده می شود، گویا این حضور به مذاق عده ای دیگر خوش نیامده است و برای منصرف کردن آیت الله موحدی کرمانی از دعوت کردن ناطق هم تلاش زیاد کرده اند که موفق نشده اند. البته اسامی مخالفان منتشر نشده اما به نظر می رسد طیفی از جامعه روحانیت که مخالف هاشمی رفسنجانی، روحانی و ناطق نوری هستند و در ماجرای انتخابات خبرگان هم تمایلی به حضور هاشمی رفسنجانی در فهرست جامعه روحانیت نداشتند، حالا هم که از آمدن ناطق نوری و احتمال دائمی شدن این بازگشت و اثرگذاری او در سیاست های جامعه روحانیت دلخورند، ساز مخالف کوک کرده اند. ایلنا نوشته بود  بعد از اصرار برای حضور ناطق در جلسات جامعه روحانیت، او درخواست کرده است رسما از او دعوت شود که همین اتفاق هم می افتد. 

مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، گفته است: آقای ناطق نوری گفته بودند از من دعوت کنید تا در جلسه حاضر شوم و در همان جلسه، آیت الله موحدی کرمانی به صورت مکتوب از ایشان دعوت کرده بودند که در جلسه جامعه روحانیت مبارز شرکت کنند.

مصباحی مقدم درباره جزئیات جلسه روز گذشته جامعه روحانیت، گفت: در این جلسه، آقای ناطق نوری به عنوان میهمان حاضر شده بودند و هیچ اظهار نظری نکردند و نکته ای هم درباره حضور ایشان در جلسات آینده بیان نشد. سخنگوی جامعه روحانیت با بیان اینکه احتمالا حضور آقای ناطق نوری به همین جلسه ختم خواهد شد و گویا این حضور ادامه پیدا نخواهد کرد، گفت: اعضای جامعه روحانیت در این جلسه با حضور ایشان خوشحال شدند و با خنده می گفتند که «یار امام خوش آمد». او درباره برنامه این جامعه برای حضور مداوم ناطق نوری در جلسات هم گفت تلاش ما این است که این اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی، دیگر عضو جامعه روحانیت مبارز، هم درباره حضور ناطق نوری در جلسه روز گذشته جامعه روحانیت گفته است: آیت الله موحدی کرمانی گفتند وقتی آقای ناطق نوری به جلسه مجمع رفته اند، از ایشان درخواست کرده اند که به جلسه جامعه بیایند و ایشان هم پذیرفته اند و امروز در جلسه حضور پیدا کردند. عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: این اولین حضور آقای ناطق نوری در جلسات جامعه پس از سال ها بود و اعضا به ایشان خیر مقدم گفتند و نکته خاصی در این جلسه مطرح نشد و آقای ناطق نوری هم حرفی نزدند. اکرمی درباره شعار «یار امام خوش آمد» در زمان حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت هم گفت: پس باید چه بگوییم؟ خیرمقدم گفتیم و چند نفر هم گفتند «یار امام خوش آمد» و ما هم خوشحال شدیم که ایشان به جلسه آمدند. او هم درباره استمرار حضور ناطق نوری در جلسات جامعه روحانیت گفت: تلاش مان این است که ان شاءالله این حضور ادامه پیدا کند. اکرمی در آخر هم گفته است: آخوندها با هم می آیند، شما کت و شلواری ها خودتان را بپایید.