آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
ورزش
۴

پیروزی 14 بر صفر ایران برابر کامبوج پیش از این که مسابقه باشد یک بازی تمرینی بود

جشن گلزنی ایران

رضا پورعالی

 تیم ملی فوتبال ایران در دیداری بسیار آسان مقابل تیم کامبوج به برتری 14بر صفر رسید تا با روحیه مناسب آماده بازی مقابل بحرین شود. تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار مرحله گروهی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، در ورزشگاه آزادی به مصاف کامبوج رفت و در پایان جشنواره ای پرگل به برتری 14 بر صفر رسید. کامبوجی ها در این بازی جوانمردانه بازی کردند و خوشبختانه رو به بازی خشن و ناجوانمردانه نیاوردند تا با کمترین آسیب و بدون غایب به بازی حساس سه شنبه مقابل بحرین برسیم. این بازی که تحت تاثیر حضور بانوان در ورزشگاه برگزار می شد، دیداری برای تمرین گلزنی مهاجمان ما بود. سردار آزمون (11، 35 و 44)، کریم انصاری فرد (40، 49، 61 و 88)، مهدی طارمی (22 و 55)، محمد محبی (65 و 67) و میلاد محمدی (85) برای ما گلزنی کردند و گل های دیگر ما را احمد نوراللهی (4) و محمدحسین کنعانی زادگان (18) به ثمر رساندند. این نشان می دهد برخلاف بازی های تیم ملی در زمان کارلوس کی روش که بازیکنان همه خطوط در گلزنی نقش داشتند، امر گلزنی فقط متوجه مهاجمان تیم است.

مارک ویلموتس می توانست از بازیکنان ذخیره برای این بازی استفاده کند اما ترجیح داد علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی (امید ابراهیمی-61)، میلاد محمدی، احمد نوراللهی، مرتضی پورعلی گنجی، کریم انصاری فرد، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی طارمی، سردار آزمون (مسعود شجاعی-57)، محمد محبی (مهرداد محمدی-73) و رامین رضاییان را در این بازی به کار گیرد.

پرنجال بنرجی هندی هم قضاوت این دیدار را به عهده داشت.

 تمرین دیروز

بازیکنان تیم ملی صبح دیروز در دو گروه در مرکز ملی فوتبال به تمرین پرداختند که  به تمرین بازیکنان ذخیره اختصاص داشت. این تمرین با توپ، حدود یک ساعت طول کشید. بازیکنانی که در ترکیب اصلی دیدار مقابل کامبوج به میدان رفته بودند، با حضور در سالن بدنسازی پک، تمرین ریکاوری را پشت سرگذاشته و سپس راهی استخر شدند.

 سومین بازی در بحرین

بازیکنان تیم ملی حالا با شش امتیاز از دو بازی در صدر جدول گروه C قرار دارند و با بالاترین روحیه آماده بازی حساس سه شنبه در ورزشگاه ملی بحرین در شهر ریفا (که آن را رفاع هم می نامند) می شوند.

 رضاییان مرخص شد

رامین رضاییان، مدافع تیم ملی فوتبال ایران که بعد از دیدار با کامبوج به بیمارستان رفته بود، از بیمارستان مرخص شد. رضاییان  بعد از دیدار مقابل کامبوج، به دلیل درد از ناحیه فک با یکی از پزشکان تیم ملی راهی بیمارستان شد.