آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
ورزش
۴

بازیکنان ایران مقابل فدراسیون قرار گرفتند

جنگ پول در تیم ملی

بعد از برد تیم ملی ایران مقابل کامبوج، به جای شادی، صدای اعتراض بلند شد. مهدی طارمی بازیکنی بود که صدای اعتراض بازیکنان تیم ملی را به گوش مسوولان رساند. او در میکسد زون به خبرنگاران گفت: «همان طور که می دانید، مسوولان با ما کمی بدرفتاری می کنند. وظیفه هر کسی است در تیم ملی بازی خود را کامل ارائه کند. حق طبیعی بازیکنان است که قولی را که به آنها داده می شود، عمل کنند. مثلا اگر شما به من قولی بدهید و به آن عمل نکنید، ناراحت می شوم. اگر قول هم ندهید، ناراحت نمی شوم، چون قولی از کسی نگرفته ام و وظیفه ام است کارم را انجام دهم.» او نگفت منظورش پاداش های جام جهانی است یا پاداش های جام ملت ها ولی تاکید کرد: «اگر نمی خواهند بدهند، قول هم ندهند. وظیفه ما این است برای تیم ملی کشورمان بازی کنیم؛ چه با پاداش و چه بدون پاداش.»

بعد از او دیروز نوبت به علیرضا بیرانوند گلر تیم ملی رسید: «بله، پاداش هایمان را نگرفته ایم. ان شاءا... با پیگیری ها و صحبت های آقای تاج مشکل حل می شود و پاداش ما را هم پرداخت خواهند کرد.»

ولی بازیکنان تیم ملی دقیقا از کدام پاداش حرف می زنند؟ آیا آنها بعد از جام جهانی پاداش نگرفته اند؟ آیا پاداش جام ملت های آسیا هم پرداخت نشده است؟

 فدراسیون پول را گرفته ولی نداده!

دیروز اما مسوولان تیم ملی اعلام کردند بازیکنان ایران پاداش حضور در جام جهانی 2014 را گرفته اند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. یکی از مسوولان تیم ملی در این باره گفت: «بحث بازیکنان تیم ملی پاداش جام ملت های امارات است که زمستان سال گذشته برگزار شد. بازیکنان توقع داشتند تا الان پاداش را می گرفتند، ولی پرداخت نشده است.»

بازیکنان پول تو جیبی خود را گرفته اند، ولی قرار بود بابت هر برد هم پاداشی دریافت کنند. در این باره با سلیمانی خزانه دار فدراسیون فوتبال گفت وگویی داشتیم. او ابتدا درباره پاداش جام جهانی گفت: «پاداش های جام جهانی که به بازیکنان پرداخت شده است. البته من دقیقا نمی دانم بازیکنان منظورشان کدام پاداش است.» البته ابهام در این زمینه وجود دارد. او در حالی تاکید می کند پاداش های جام جهانی پرداخت شده که خودش اعتراف می کند هنوز نتوانسته اند پول هایشان را از جام جهانی بگیرند. پاداش بازیکنان هم در همین منبع مالی تعریف شده. بنابراین تا زمانی که فیفا پول را ندهد، پاداش بازیکنان هم پرداخت نمی شود.

سلیمانی همچنان در پاسخ به این سوال که آیا شما پول های جام ملت های امارات را دریافت کردید؟ گفت: «بله، همان زمان که جام ملت ها برگزار شد، ما پول ها را دریافت کرده ایم و واقعا من اطلاع ندارم که آیا پاداش بازیکنان پرداخت شد یا نه؟» ظاهرا مشکل همین جاست. بازیکنان تیم ملی اعتراض دارند اگر پول جام ملت ها توسط فدراسیون فوتبال دریافت شده، چرا تاج دستور نداده پاداش های آنها پرداخت شود؟ ملی پوشان توقع داشتند زمستان سال گذشته پول را می گرفتند، ولی فدراسیون فوتبال انگار هزینه هایی داشته که ترجیح داده پول های جام ملت ها را صرف آن هزینه ها کند و به بازیکنان ندهد. ملی پوشان هم اعتراض دارند که چرا آنها با این همه تلاشی که می کنند نباید پاداش شان را به موقع بگیرند؟ در واقع بازیکنان این پول را حق خود می دانند.

باید دید آیا مهدی تاج رئیس فدراسیون می تواند این مشکل را حل کند یا این که داستان بیخ پیدا می کند؟