آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
ورزش
۴

کوتاه از ورزش

حضور منظم بانوان

مهم ترین اتفاق بازی ایران - کامبوج، حضور بانوان در ورزشگاه آزادی بود. تعداد قابل توجهی از بانوان به صورت الکترونیکی بلیت این بازی را خرید کرده و با نظم فراوان در ورزشگاه مستقر شدند. گرچه دیگر سکوها دقایقی قبل از بازی، تماشاگران را به خود دید؛ اما سکوهای بانوان از ساعت ها پیش از بازی، پذیرای حضور بانوانی شد که برای اولین بار در یک مسابقه فوتبال تیم ملی در ورزشگاه آزادی حضور پیدا می کردند. بانوان در طول بازی به تشویق تیم ملی و بازیکنان پرداختند و آنقدر پرشور بودند که بازیکنان تیم ملی بعد از سوت پایان مسابقه  به سمت بانوان تماشاگر رفته و از آنها به دلیل تشویق شان تشکر کردند.  در پایان بازی هم جایگاه های خود را در حالی ترک کردند که کاملا تمیز بود و نشان می داد آنها در پایان بازی به پاکسازی سکوها  پرداخته اند.

 
درخواست تاج از اینفانتینو: پول ما را بدهید

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در پیامی خطاب به رئیس فیفا خواهان رفع مشکل پرداخت مطالبات فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا شد. تاج دراین نامه نوشت: همان طور که مستحضرید به رغم پیگیری های مستمر فدراسیون فوتبال و دستورات مثبت جنابعالی هنوز هیچ گونه وجهی از سوی فیفا توسط فدراسیون فوتبال وصول نشده است. این مشکل که تاکنون به دلیل تحریم های بی اساس آمریکا به فوتبال ما تحمیل شده است، مشکلات جدی را برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است که حتی فدراسیون حقوق سرمربی تیم ملی و کادر فنی و پاداش بازیکنان را در دور جدید پرداخت نکرده است. انتظار من از جنابعالی این است که به هرشکل ممکن دستور فرمایید وجوه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از طرف فیفا یا به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شود.

 
لینه کر و یک توییت جنجالی

بازی تیم ملی ایران مقابل کامبوج از دو جهت مورد توجه رسانه ها قرار گرفت؛ یکی مربوط به 14گلی بود که ملی پوشان ایران وارد دروازه کامبوج کردند و دیگری حضور زنان در جایگاه تماشاگران. رسانه ها و شخصیت های مطرح جهان در فضای مجازی به این دو مساله واکنش نشان دادند. گری لینه کر، مجری معروف انگلیسی و بازیکن سابق سه شیرها از جمله این افراد بود که با انتشار یک توییت به این مساله پرداخت. البته کاپیتان پیشین تیم ملی انگلیس به هیچ وجه فکر نمی کرد پیامش به حدی جنجالی شود که او در نهایت آن را حذف کند.

لینه کر در توییت خود نوشت: «ایران در بازی با کامبوج 14بر صفر پیروز شده. لطفا یک نفر به زنان ایرانی که اجازه پیدا کردند برای اولین بار بازی را از استادیوم تماشا کنند بگوید فوتبال همیشه به این سادگی نیست.» بعد از انتشار این توییت بود که کاربران زیادی به آن واکنش نشان داده و به لینه کر متذکر شدند این توییت او حاوی کلیشه های توهین آمیز به زنان است. این واکنش ها تا حدی بالا گرفت که لینه کر درنهایت به این نتیجه رسید که بهتر است آن را از حساب توییتری خود حذف کند.