آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

ارتباط مستقیم مردم و استندآپ کمدین ها

علیرضا مبینی، مدیر گروه رادیو تهران و رویدادهای رادیو تهران در گفت و گو با جام جم در خصوص برنامه های جدید فصل پاییز و اتفاقات تازه این شبکه به نکات مهمی اشاره کرد. وی در این باره گفت: قطعا پس از پایان ماه صفر برنامه ها رویکرد و فضای شادتری پیدا خواهد کرد. در این خصوص طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است برنامه «تهران من»، یک روز در هفته را به مردم اختصاص داده و در یکی از فرهنگسراها یا یکی از تالارهای بزرگ تهران شرایطی را به صورت رایگان برای مردم و مخاطبان رادیو فراهم کنند و برنامه های سرگرم کننده بسیاری را در نظر بگیرند. از جمله حضور استندآپ کمدین ها و هنرمندانی که در رادیو، تلویزیون و سینما فعالیت می کنند در این برنامه با مردم ارتباط نزدیکی خواهند داشت.

وی با ذکر مثالی افزود: ما سال گذشته هم برنامه مشابهی در توچال برای مردم داشتیم که در صورت امکان و تا زمانی که شرایط جوی مساعد است، بار دیگر می توانیم پل ارتباطی هنرمندان و مردم باشیم. البته برنامه تهران من روی آنتن است، اما قرار است این آیتم جدید به برنامه اضافه شود. به این منظور از استندآپ کمدین ها دعوت می کنیم برای مردم برنامه اجرا کنند.  

 معرفی نام شخصیت های بزرگ ایران و جهان در مستند خیابان های تهران من، مجازی گرام، اندر احوالات اخلاق شهروندی، استان من تهران، تلنگر، قدر مطلق، درست بدانیم و بسیاری بخش های دیگر همراه با بخش های ورزشگاه تهران من، رویدادها، پرسه در فرهنگ و هنر و همچنین فناوری و ارزهای دیجیتال با حضور کارشناسان در استودیو از بخش های متنوع تهران من است.

وی درباره برنامه های فرهنگی نیز بیان کرد: رویدادهای مهم فرهنگی و تازه های نشر نیز جزو برنامه های مهم رادیو تهران است که حسام آبنوس عهده دار این بخش است. در کنار آن تازه های سینما و اتفاقات اجتماعی و از این دست جزو رویکرد برنامه های رادیو تهران است. ضمن این که ما برنامه «صد ثانیه با کتاب» را داریم که در صد ثانیه 9 کتاب را معرفی می کنیم. «شهر آماده» دیگر برنامه شاخص ماست که در حوزه بلاهای طبیعی است که به دلیل زلزله خیز بودن تهران، مردم را برای مقابله با بلایای طبیعی آماده می کند. برنامه دیگر «تهران، میدان شهدا» است که برنامه خاص تری است. فصل نخست آن درباره شهدای ترور بود و فصل دوم آن درباره شهدای نوجوان و دانش آموز است و در فصل سوم به شهدای اقلیت های دینی می پردازد.