آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶
گزارشک

مرکز تحقیقات صدا و سیما به تازگی آماری از میزان بینندگان سریال های اخیر را منتشر کرد

صدرنشینی ستایش با 85 درصد رضایت

 آمار و نظرسنجی از آن مواردی است که هر چند وقت یک بار سایت ها و مراکز مختلف به سراغ آن می روند. این ماجرا به خصوص برای فیلم ها و سریال ها در فضاهای مختلف، داستان خودشان را دارند و گاهی رقابتی را رقم می زنند که شنیدن و مشاهده نتیجه حاصل از آنها خالی از لطف نیست.

مرکز تحقیقات صداوسیما هم یکی از این فضاهاست که هر چند وقت یک بار درباره برنامه ها و تولیدات مختلفی که روی آنتن دارند، چنین موقعیتی را ایجاد می کند تا از آمار و میزان مخاطبان هر شبکه و تولیداتی که مدنظر دارند، مطلع شوند و من و شما را هم در جریان بگذارند.

در ادامه نظرسنجی های مختلف این مرکز، این بار نوبت به مجموعه های در حال پخش از شبکه های سیما رسیده است، نظرسنجی که به بررسی میزان بینندگان و مخاطبان سریال های این شب ها پرداخته است.

چند درصد مردم تلویزیون می بینند؟

براساس این نظرسنجی 8/83 درصد پاسخگویان، بیننده برنامه های صداوسیما اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفت وگومحور، ورزشی و اخبار بوده اند که در این میان سریال «ستایش3» با میزان قابل توجه مخاطب در مقایسه با سریال های غیرمناسبتی سیما در سال های اخیر، در زمره پربیننده ترین سریال های تلویزیون قرار گرفت.

طبق این نظرسنجی 8/61 درصد از مردم حداقل بیننده یکی از سریال های جدید «ستایش 3»، «ترور خاموش» و «مرضیه» بوده اند.

اما هر سریال چقدر مخاطب داشته و توانسته تا رضایت مخاطب را جلب کند؟
 سریال «ستایش 3»

بیننده: 4/58 درصد

رضایت مخاطب: 85 درصد

ستایش که این شب ها از شبکه سه روی آنتن می رود، با این درصد توانسته صدر نشین آمار این نظرسنجی شود. این سریال به کارگردانی سعید سلطانی و با حضور بازیگرانی چون نرگس محمدی، داریوش ارجمند، مهدی سلوکی، امیرمحمد زند، لاله مرزبان و... هرشب ساعت 20 و 45 دقیقه روی آنتن می رود. داستان این سریال در ادامه ستایش 1 و 2 است.

 سریال «ترور خاموش»

بیننده: 21 درصد

میزان رضایت: 2/76 درصد

شبکه یک سیما هم، با این سریال در جایگاه دوم از نظر بیننده قرار گرفت. ترور خاموش به کارگردانی احمد معظمی و با حضور بازیگرانی چون سعید راد، جلال فاطمی، حمید عطایی، امیرمحمد زند، پرویز فلاحی پور، پریوش نظریه، ستاره اسکندری و... هر شب ساعت 22 و 10 دقیقه از شبکه یک پخش می شود.

 سریال «مرضیه»

بیننده: 5/14 درصد

میزان رضایت: 3/73 درصد

سومین جایگاه این نظرسنجی از بین مجموعه های در حال پخش هم به سریال مرضیه اختصاص دارد. مرضیه نیز سریال شبکه دوی سیما بود که به کارگردانی فلورا سام و با بازیگرانی چون پژمان بازغی، ماه چهره خلیلی، امیرحسین صدیق و...  به تازگی روی آنتن رفت.