آرشیو پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۰
حوادث
۱۱

حادثه ها

تصادف مرگبار 3 خودرو در بزرگراه رسالت

برخورد شدید سه دستگاه خودروی سواری با یکدیگر مرگ دلخراش دو شهروند را در پی داشت. در پی تماس شاهدان این حادثه با سامانه 125 آتش نشانی و درخواست کمک مبنی بر وقوع تصادف چند دستگاه خودرو با یکدیگر، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 71 و گروه امداد و نجات 12 این سازمان را ساعت 1:07 بامداد دیروز به مسیر غرب به شرق بزرگراه رسالت، تقاطع خیابان شهید آیت اعزام کرد.

عباس قاسمی، افسر آماده منطقه 6 عملیات که در محل حادثه حضور یافته و از نزدیک شاهد روند عملیات آتش نشانان بود، دراین باره گفت: یک دستگاه خودروی 206 به علت نامعلوم از مسیر خود منحرف شده و پس از برخورد با حفاظ خطوط ویژه اتوبوس های تندرو (بی آرتی) و دو دستگاه خودروی پژوپارس و پژو 405 متوقف شده بود. 

وی افزود: آتش نشانان و نجاتگران بلافاصله پس از حضوریافتن در محل حادثه هم زمان با قراردادن علائم هشداردهنده ترافیکی برای پیشگیری از بروز حوادث و تصادفات ثانویه و زون بندی محدوده عملیاتی، برق باتری خودروها را قطع و از نشت بنزین جلوگیری کردند و عملیات رهاسازی یک سرنشین محبوس شده در قسمت عقب خودروی پژو 206 را آغاز کردند و موفق شدند فرد را خارج کنند و به محیطی امن انتقال دهند. قاسمی در پایان گفت: پس از حضور عوامل اورژانس در محل حادثه، مصدومان تحویل ایشان شدند که بنا بر تایید نیروهای اورژانس دو سرنشین مرد با سنین 30 و 32 ساله در همان لحظات اولیه به علت شدت ضربه برخورد و آسیب دیدگی زیاد جان خود را از دست داده بودند و دو سرنشین دیگر که یک بانوی 30 ساله و یک مرد 34 ساله بودند، با آسیب دیدگی شدید به مرکز درمانی منتقل شدند. آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه با تحویل محل و خودروهای آسیب دیده به نیروهای انتظامی و پلیس راهور به ماموریت خود پایان دادند.

سرقت دوچرخه بیدود توسط مرد معتاد

مرد معتادی که با سرقت یک دستگاه دوچرخه بیدود، قصد فروش آن را به خریداران ضایعات داشت، بازداشت شد.

به گزارش تسنیم، ماموران کلانتری 117 جوادیه در جریان طرح رعد پلیس پایتخت موفق به بازداشت مرد معتادی شدند که در حال سرقت یک دوچرخه بیدود بود.

متهم این پرونده قصد داشت دوچرخه را به خریداران ضایعات به فروش برساند. بررسی بیشتر نشان داد کاربر این دوچرخه برای انجام کاری آن را در کنار خیابان رها کرده و شخص معتاد با دیدن این صحنه دوچرخه را روی دوش خود گذاشته و متواری شده بود.

سرقت میلیونی از حساب بانکی

فردی به جرم برداشت 90 میلیون ریال از حساب بانکی شهروندی در اسلامشهر دستگیر شد.

سرهنگ «حاجعلی صالحی» رئیس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: شهروندی با دردست داشتن مرجوعه قضائی به پلیس فتای شهرستان اسلامشهر مراجعه کرد و از خالی شدن حساب بانکی اش توسط فرد یا افرادی ناشناس خبر داد.

این مقام انتظامی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد که برای انجام یک تراکنش مالی به دستگاه عابربانک مراجعه کرد و در خلال انجام تراکنش متوجه خالی شدن حساب بانکی اش شد.

صالحی ادامه داد: شاکی مدعی شد پس از بررسی پرینت حساب بانکی خود متوجه برداشت مبلغی حدود 90 میلیون ریال از حسابش شده است. رئیس پلیس فتای غرب استان تهران ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، اقدامات فنی توسط کارشناسان پلیس فتای اسلامشهر آغاز و پس از احصای ادله دیجیتال جرم، متهم اصلی شناسایی شد.

صالحی گفت: متهم که با شاکی آشنا بود، در جریان بازجویی ها ضمن اعتراف به جرمش در تشریح شیوه سرقت عنوان کرد که با طراحی نقشه قبلی، زمانی که شاکی کارت عابرش را جهت برداشت مبلغی پول از دستگاه خودپرداز به وی داده بود با مراجعه به دستگاه خودپرداز برای کارت شاکی رمز دوم تعریف کرده و سپس از طریق اینترنت و با استفاده از رمز دوم تعریف شده حساب بانکی وی را خالی کرده است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اظهارات متهم و مستندات موجود، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع داده شد.

وی به هموطنان هشدار داد: به هیچ عنوان کارت عابربانک خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و در بازه زمانی مشخص نسبت به تعویض رمز اول و دوم کارت عابربانک خود اقدام کنید.