آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
فرهنگ: ادبیات و هنر
۱۰

صحنه

حواشی تئاتر روی صحنه

نمایش «هیچ چیز جدی نیست» با کارگردانی مسعود دلخواه که روایتگر حواشی یک گروه تئاتری است، از 16 آبان در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود. دلخواه درباره این نمایش که قرار است از نیمه دوم آبان در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود به خبرنگار مهر گفت: قرار است از 16آبان، ساعت 21، نمایش «هیچ چیز جدی نیست» نوشته ریچ اورلاف را روی صحنه ببریم. البته این نمایش ادغامی از چند نمایشنامه طنز اورلاف است که توسط خودم دراماتورژی شده است.

وی درباره موضوع «هیچ چیز جدی نیست»، توضیح داد: موضوع این نمایش درباره گروهی تئاتری است که قصد نوآوری در آثار ویلیام شکسپیر و اجرای آنها به صورت پست مدرن را دارند. این گروه دارای ایده هایی آوانگارد است ولی دچار سردرگمی عجیب و غریبی می شود. ما در این کار شاهد حواشی موجود در تئاتر هستیم.

در این اثر نمایشی رحیم نوروزی، حمیدرضا هدایتی، گیلدا حمیدی، ناصر عاشوری، محمدرضا علی اکبری، پریسا رضایی، سارا الهیاری، بیژن زرین و سجاد بابایی به همراه تعدادی دیگر از بازیگران تئاتر به ایفای نقش می پردازند. محمد اسلامی آهنگساز و عرفان شیرنگی مدیرتولید «هیچ چیز جدی نیست» هستند. طراحی صحنه و لباس «هیچ چیز جدی نیست» به صورت گروهی و با مشاوره فاطمه زعفرانی انجام شده است.

نشان سنگلج برای بخشی و زنجانپور

چند روز پیش خبر دادیم تئاتر سنگلج صاحب نشان شد و نیز نوشتیم که قرار است نشان این تئاتر به دو پیشکسوت عرضه تئاتر تعلق بگیرد. همین پنجشنبه که در آستانه یک روز تعطیل بودیم، نخستین دوره اهدای نشان تماشاخانه سنگلج در پنجاه و چهارمین سالروز تاسیس این تماشاخانه برگزار شد. هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج خبر داد مراسم اهدای نخستین نشان تماشاخانه سنگلج عصر پنجشنبه برگزار شده و اکبر زنجانپور و عنایت بخشی به پاس یک عمر فعالیت تئاتری، اولین نشان سنگلج را از آن خود کردند.