آرشیو پنج‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۰
ورزش
۱۴

خبر

 بهترین دروازه بان فصل کیست؟

کار نیازمند برای کلین شیت سخت تر از مظاهری بوده؛ رحمتی هم تا این مقطع از فصل عملکرد بهتری نسبت به بیرانوند و حسینی داشت. به گزارش وب سایت نود، برای یافتن بهترین دروازه بان پنج هفته نخست لیگ باید در ترکیب سپاهان و تراکتور جست وجو کرد؛ دو تیمی که هنوز گلی نخورده و پنج کلین شیت ثبت کرده اند. رشید مظاهری و پیام نیازمند تا به حال صددرصد شوت های در چارچوبشان را مهار کرده اند، با این تفاوت که طبق آمار متریکا، نیازمند مجبور به مهار 12 شوت شده، اما مدافعان مستحکم تراکتور به حریفان سخت تر اجازه شوت زنی می دهند و نسبت به نیازمند چهار شوت کمتر به سمت مظاهری زده شد. هنوز به سمت دروازه هیچ کدام از این دو پنالتی زده نشده و هر دو هم یک اشتباه در این فصل داشتند. در دقت پاس هم کفه ترازو به سمت نیازمند سنگینی می کند. در این فصل برای نیازمند دقت پاس 72.5 درصدی ثبت شده، اما کمتر از 60 درصد از پاس های مظاهری به مقصد رسیده است. در ادامه جدول بهترین دروازه بان های فصل جدید هم یک پرسپولیسی حضور دارد. رادوشوویچ در دو مسابقه ای که برای پرسپولیس بازی کرده، گلی نخورده و دو مهار هم داشته است. تا این مقطع از فصل عملکرد مهدی رحمتی هم بهتر از بیرانوند و حسینی بوده است. رحمتی دو کلین داشته و سه گل خورده است. هرچند که رحمتی در این فصل با متوسط دو مهار در هر مسابقه، بیشتر از رشید مظاهری سیو شوت داشته و 77 درصد از شوت های در چارچوبش را هم مهار کرده، البته رحمتی سه اشتباه تاثیرگذار هم داشته است.مقایسه بیرانوند و حسینی هم نشان از برتری شماره یک پرسپولیس دارد. بیرانوند به طور متوسط دو مهار شوت دارد، اما حسینی 1.6 مهار ثبت کرده است. بیرانوند 66.7 درصد از شوت های در چارچوبش را مهار کرده و درصد مهار حسینی حدودا 10 درصد کمتر بوده است. حسینی سه برابر بیرانوند اشتباهی داشته که منجر به موقعیت حریف شده است. همچنین برای بیرانوند یک مهار پنالتی هم ثبت شده است. البته حسینی در هر پنج مسابقه فصل جدید استقلال حضور داشت و بیرانوند فقط در سه بازی برای پرسپولیس در ترکیب قرار گرفت. مدافعان استقلال هم خیلی راحت تر از مدافعان پرسپولیس اجازه تهدید دروازه تیمشان را می دهند که کار را برای حسینی سخت تر از بیرانوند می کند.

شرط کمیته ملی المپیک برای ورود به ماجرای رستمی و علی حسینی

کمیته ملی المپیک در صورتی به ماجرای دو وزنه بردار ایران ورود می کند که فدراسیون وزنه برداری در نامه ای رسمی درخواست پیگیری موضوع را مطرح کند. به گزارش ایسنا، پس از اینکه کیانوش رستمی و سعید علی حسینی برای حضور در مسابقات سوئیس به مشکل برخوردند، این دو وزنه بردار برای حل مشکلشان از کمیته ملی المپیک کمک خواسته اند. رستمی و علی حسینی برای حضور در المپیک 2020 نیاز دارند در مسابقات سوئیس شرکت کنند، اما به دلیل پایان مهلت ارسال اسامی، میزبان درخواست آنها را برای حضور در مسابقات نپذیرفت. کمیته ملی المپیک هم ورود به ماجرا را منوط به این دانسته که فدراسیون وزنه برداری با ارسال نامه ای رسمی درخواست این کمک را داشته باشد. با این شرایط اکنون باید منتظر واکنش فدراسیون وزنه برداری ماند که چه تصمیمی می گیرد و به کمیته ملی المپیک نامه می زند یا خیر؟ البته در این میان بحث زمان هم بسیار اهمیت دارد، چراکه مسابقات سوئیس دوم آبان آغاز می شود و ایران برای پیگیری مسئله فرصت زیادی ندارد.

جزئیات تشییع پیکر  کاشانی

پیکر پیش کسوت نامدار فوتبال ایران و رئیس باشگاه پرسپولیس صبح روز شنبه از مقابل باشگاهی که اولین بار از آن به فوتبال ایران معرفی شد، تشییع خواهد شد. بر این اساس، مقرر شد پیکر پیش کسوت نامدار فوتبال ایران و رئیس باشگاه پرسپولیس، ساعت 9 صبح روز شنبه ابتدا به باشگاه شاهین منتقل شود که خانه اول او در فوتبال بود. سپس پیکر او برای تشییع، بدرقه و آخرین وداع با دوستان و یاران قدیمی و اهالی ورزش، فوتبال و پرسپولیس به ورزشگاه شهید شیرودی (امجدیه) منتقل شود. شروع مراسم در امجدیه ساعت 10 صبح روز شنبه خواهد بود.