آرشیو سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۴۸۹
اقتصاد
۱۱

ویژه

ابلاغ محورهای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در ایران خودرو

در راستای تحقق سیاست های کلی نظام اداری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری درباره اهمیت ارتقای سلامت نظام اداری و ارزش های اخلاقی در آن، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو محورهای اساسی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در این خودروساز را در سه سرفصل پیشگیری، نظارت و سنجش و پایش میزان سلامت و فساد اداری ابلاغ کرد. اپکوپرس- در این ابلاغیه که با هدف ارتقای رضایت مندی و اعتماد مردم و ایجاد شفافیت در اقدامات و تصمیمات و در نهایت حاکمیت قانون، عدالت و سلامت در تعاملات، روابط و اقدامات صورت گرفته در سطح گروه صنعتی ایران خودرو جاری شده، فرشاد مقیمی تصریح کرده است: وجود سیستم توانمند، قانون مدار و عاری از فساد و تخلف، زمینه ساز توسعه صنعتی بوده و در نهایت عامل تعیین کننده ای برای تحقق اهداف و برنامه های گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می رود. بر مبنای این گزارش، تشکیل کارگروه ارتقای سلامت اداری، شناسایی گلوگاه های آسیب پذیر، تدوین و اجرای راه حل اصلاحی برای آن، بازرسی های مستمر، تمهیدات لازم برای دریافت گزارشات و شکایات مردمی و رسیدگی به موقع به آن، بهره گیری از مشارکت جامعه مدنی در امر نظارت و مراقبت از جمله مهم ترین بندهای عنوان شده در بخش پیشگیری و نظارت است. همچنین تعیین سنجه و شاخص اندازه گیری سلامت و فساد، تحلیل یافته ها و تعریف برنامه اصلاحی و بهبود فرآیندها و تعیین میزان موفقیت گروه صنعتی در ارتقای سلامت اداری نسبت به سال قبل یا سال پایه از موارد مطرح شده در محور سنجش و پایش میزان سلامت و فساد اداری است. گفتنی است در این ابلاغیه عنوان شده مدیریت بازرسی و نظارت با هماهنگی سایر حوزه های مرتبط گروه، وظیفه هماهنگی و حسن اجرای مفاد این مصوبه را برعهده خواهد داشت.

امکان جدید همراه اول برای رفع نگرانی زائران اربعین

همراه اول با ارایه یک پیام جدید، اقدام به رفع نگرانی زائران اربعین کرده است. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه با طراحی و ارایه یک پیام (Announce) جدید در شبکه خود، گامی در راستای حمایت از مشترکان برداشته است. با در نظر گرفتن این آنونس جدید در شبکه، از این پس مشترکان همراه اول ضمن تماس با مشترکانی که در خارج از کشور دچار اتمام شارژ (مشترکان سیم کارت های اعتباری) یا قطع بدهی (مشترکان سیم کارت های دایمی) می شوند، با پیام «مشترک گرامی، شماره ای که با آن تماس گرفته اید به علت بدهی یا عدم موجودی کافی امکان پاسخگویی ندارد، در صورت تمایل می توانید با شماره گیری کد ستاره یک مربع نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ ایشان اقدام فرمایید»، روبه رو شده و می توانند به راحتی مشکل آنان را برطرف کنند. بر این اساس مشترکان همراه اولی که جهت راهپیمایی اربعین در کشور عراق به سر می برند، ممکن است به دلیل اتمام شارژ یا قطع بدهی، این پیام جدید روی خطوط شان در مواجهه با تماس ها فعال شود.

پیشرفت ساخت مدرسه توسط بانک پاسارگاد در استان خوزستان

بانک پاسارگاد در راستای ایفای رسالت های اجتماعی خود، عملیات ساخت 4 مدرسه در مناطق سیل زده استان خوزستان را آغاز کرده بود که با پیشرفت بسیار خوبی در حال پیگیری است. به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، به دنبال وقوع حادثه سیل در برخی مناطق کشور، بانک پاسارگاد برنامه اساسی خود در سال جاری را مشارکت در ساخت مدرسه در این نواحی و اختصاص بودجه تبلیغاتی بانک به این امر خطیر، اعلام کرد. به دنبال این تصمیم، عملیات ساخت چند مدرسه در استان های گلستان، خوزستان و لرستان آغاز شد که با سرعت قابل قبولی در حال اجراست. بر اساس این خبر، بانک پاسارگاد پس از انجام هماهنگی های لازم با سازمان های مرتبط و انجام بررسی های دقیق، عملیات ساخت 4 مدرسه در استان خوزستان، شهرستان شوش (روستاهای ذبیددبات، خشه سلمان سردال، مالک اشتر) و شهرستان الوان را آغاز کرده است که با توجه به پیشرفت بیش از 55 درصدی برخی پروژه ها و سرعت اجرای عملیات ساخت، به زودی آماده بهره برداری خواهند شد.

خدمات متنوع بانک صادرات  به زائران اربعین

خدمات متنوع بانک صادرات ایران به زائران اربعین با ارایه انواع خدمات بانکی و رفاهی در استان های مرزی ادامه دارد.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، ارایه خدمات مختلف ارزی، بانکی و رفاهی به زائران اربعین حسینی با عرضه دینار عراق، تجهیز خودپردازهای ثابت و سیار در مناطق مرزی، ارایه خدمات در شعب کشیک، برپایی موکب و ارایه مهمانسرا و پارکینگ خدمات رسانی به زائران را در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان همچنان ادامه دارد.

صرافی سپهر بانک صادرات ایران به عنوان یکی از صرافی های بانکی مورد اعتماد بانک مرکزی، در شعبه مرکزی تهران و شهرهای یزد، اصفهان و شیراز به متقاضیان 125 هزار دینار یا سایر ارزها معادل 100 یورو عرضه می کند. در همین راستا، 395 خودپرداز ثابت با افزایش سقف برداشت نقدی روزانه تا 5 میلیون ریال در استان های مرزی تجهیز شده که252 دستگاه در استان خوزستان، 103 دستگاه در استان کرمانشاه و 40 دستگاه در استان ایلام آماده خدمت رسانی به زائران است.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان مرد سال فولاد شد

مهندس منصور یزدی زاده، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس استیل پرایس به عنوان مرد سال فولاد ایران معرفی شد . مدیرعامل ذوب آهن اصفهان لوح ویژه مرد سال فولاد را از دکتر خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو دریافت کرد . این انتخاب از طریق نظرسنجی از فعالان بازار فولاد و مواد اولیه صورت گرفته است. طی کنفرانس های مجموعه استیل پرایس از مدیران نخبه فولادی هر سال تجلیل می شود . کنفرانس استیل پرایس (با موضوع زنجیره فولاد، نوآوری و ظرفیت های پنهان) با حضور مسوولان و دست اندرکاران صنعت فولاد کشور در سالن همایش های هتل استقلال تهران یکشنبه 21 مهرماه برگزار شد .

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به روستای بی آب شهرستان آوج

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از گازرسانی به روستای بی آب شهرستان آوج خبرداد. به گزارش خبرنگار اعتماد از قزوین؛ اسماعیل مفردبوشهری، مدیرعامل شرکت گاز قزوین در مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به روستای بی آب شهرستان آوج اظهار کرد: یکی از رسالت های شرکت گاز، گازرسانی به مناطق محروم بوده که در این زمینه با تلاش و کوشش عوامل اجرایی تاکنون 13000مشترک در 95روستا از روستاهای شهرستان آوج از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و با گازرسانی به روستای بی آب تمامی روستاهای هدف این شهرستان، از این موهبت برخوردار خواهند شد . بوشهری افزود: تعداد کل مشترکان شهرستان آوج بالغ بر17000مشترک بوده که از این تعداد 4000مشترک در بخش شهری از نعمت گاز استفاده می کنند . مدیرعامل گاز استان تصریح کرد: بیشترین ضریب نفوذ گاز در سطح استان مربوط به شهرستان آوج بوده که جزو شهرستان های سبز استان نیز محسوب می شود.