آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۵
هنر
۱۰

فراخوان نخستین دوره جایزه علمی دوسالانه دکتر صادق آئینه وند (ویژه تاریخ)

انجمن ایرانی تاریخ، کتابخانه دکتر صادق آئینه وند و گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس به منظور پاسداشت خدمات استاد دکتر صادق آئینه وند، حمایت از رشته تاریخ و تشویق پژوهشگران جوان در حوزه علوم تاریخی، نخستین دوره جایزه علمی دوسالانه دکتر صادق آئینه وند را با موضوع رساله های دوره دکترای تاریخ برگزار می کند.

شرایط آثار:

همه رساله های دکترا در حوزه مطالعات تاریخ ایران، تاریخ اسلام، تاریخ تشیع و مطالعات بین رشته ای در حوزه تاریخ که از ابتدای سال 1394 تا پایان مهرماه 1398 در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور دفاع شده اند، می توانند در این رقابت شرکت کنند. رساله هایی برای بررسی پذیرش می شوند که با درجه بسیار خوب و بالاتر (نمره 18 و بالاتر) دفاع شده باشند و تا زمان ارسال به دبیرخانه به صورت کتاب چاپ و منتشر نشده باشند.

نحوه ارسال آثار:

متقاضیان موظف هستند یک نسخه از رساله خود منضم به صورت جلسه دفاع را به شکل PDF از طریق نشانی ایمیل: aeenevandprize@gmail.com ارسال کنند. در صورتی که رساله ارسالی از سوی شورای علمی واجد شرایط اولیه برای داوری شناخته شد، برای داوری ارسال می شود. مهلت ارسال آثار حداکثر تا پایان آبان ماه سال جاری خواهد بود.

شیوه تقدیر از آثار برگزیده:

از رساله برگزیده در مراسمی هم زمان با سالگرد رحلت مرحوم دکتر صادق آئینه وند در اردیبهشت ماه 1399 با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر خواهد شد و به انتشار اثر برگزیده در قالب کتاب نیز کمک می شود.در صورتی که اثر دیگری از سوی شورای علمی شایسته تقدیر شناخته شود، از اثر مزبور با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل خواهد شد.آدرس دبیرخانه تهران- تقاطع بزرگراه شهید چمران و جلال آل احمد- دانشگاه تربیت مدرس- دانشکده علوم انسانی- طبقه سوم، کتابخانه دکتر آئینه وند است.

تلفن: 82883659