آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۵
حوادث
۱۱

حادثه ها

رهایی گروگان 8 ساله از چنگ آدم ربایان

پسربچه ای هشت ساله که توسط آدم ربایان گروگان گرفته شده بود، با تلاش کارآگاهان آگاهی شهرستان میناب آزاد شد و به آغوش خانواده اش بازگشت. سرهنگ محمد رستمی، فرمانده انتظامی میناب دراین باره گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان تبعه افغانستان مبنی بر اینکه پسربچه هشت ساله اش برای خرید نان از منزل خارج و توسط آدم ربایان ربوده شده، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت. وی با بیان اینکه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و کنترل دوربین های مداربسته، مالک خودروی مورد استفاده آدم ربایان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند، افزود: متهم در بازجویی های فنی و تخصصی به آدم ربایی کودک هشت ساله با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد. فرمانده انتظامی میناب با اشاره به اینکه آدم ربایان در تماس های مکرر با خانواده پسربچه ربوده شده درخواست وجه نقد داشتند، بیان کرد: ماموران با ترفندهای پلیسی دریافتند آدم ربایان قصد خروج از مرز ایران به خاک افغانستان را دارند که با هماهنگی مقام قضائی، متهم دستگیرشده موضوع دستگیری خود و همچنین اطلاع ماموران از نیت شومشان را به همدستان آدم ربا اعلام کرد تا هرچه زودتر نسبت به رهاکردن گروگان اقدام کنند. رستمی اضافه کرد: آدم ربایان عرصه را بر خود تنگ دیده و با یک واسطه، فرد ربوده شده را به پایگاه بسیج سندرک تحویل دادند و پسربچه صحیح و سالم به آغوش خانواده اش بازگردانده شد. وی با بیان اینکه پرونده قضائی در این خصوص تشکیل و متهم تحویل دادسرا شد، اظهار کرد: اقدامات پلیسی برای دستگیری سایر متهمان ادامه دارد. رستمی در پایان از شهروندان خواست از فرستادن کودکان خردسال خود به پارک و مغازه به تنهایی خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک بلافاصله موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

کشف بیش از یک کیلو تریاک از معده مرد قاچاقچی

یک کیلو و 350 گرم مواد مخدر از نوع تریاک توسط ماموران انتظامی قزوین از معده یک فرد قاچاقچی شناسایی و خارج شد. سرهنگ «بیژن خدایی»، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهار کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان حین کنترل مسیرهای ارتباطی در عوارضی آزادراه قزوین- زنجان از یک دستگاه اتوبوس بازدید کردند. وی تصریح کرد: در بازرسی از اتوبوس، ماموران با استفاده از شگردهای خاص پلیسی به یک مسافر اتوبوس مشکوک شدند. سرهنگ خدایی افزود: در بررسی های ماموران مشخص شد مسافر اتوبوس با بلع مقداری مواد مخدر از نوع تریاک قصد انتقال آن به یکی از استان های غربی کشور را دارد که با اعزام به بیمارستان از معده وی یک کیلو و 350 گرم تریاک خارج شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: متهم با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شد.

واتس آپ بستر مزاحمت اینترنتی

مجرم سایبری که با استفاده از شبکه اجتماعی واتس آپ اقدام به مزاحمت اینترنتی و تهدید با هدف اخاذی و انتقام کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتای استان سمنان، در تشریح این پرونده قضائی گفت: در پی شکایت فردی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر مزاحمت اینترنتی و تهدید از سوی شخص ناشناسی در شبکه اجتماعی واتس آپ، در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد.

وی ادامه داد: شاکی از فعالان اقتصادی بود که در اظهارات خود اعلام کرد دسترسی به صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام غیرفعال شده و فردی ناشناس مبادرت به ارسال تصویر متن چت های صفحه اینستاگرام ایشان در شبکه اجتماعی واتس آپ کرده و ضمن تهدید ایشان، قصد اخاذی از وی را داشته است.  این مقام سایبری افزود: با توجه به اظهارات و مستندات ارائه شده از سوی شاکی پرونده و همچنین اقدامات تخصصی صورت گرفته به وسیله کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم به حساب کاربری اینستاگرامی شاکی نفوذ کرده و در ادامه اقدام به انتشار مطالب آن در شبکه اجتماعی واتس آپ کرده است. سرهنگ صادقی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس با بررسی ادله ارائه شده از سوی شاکی و مستندات جمع آوری شده، متهم را شناسایی و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به مقامات ذی صلاح قانونی تحویل داده شد. رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: در تحقیقات مقدماتی متهم منکر هر گونه جرمی شده و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع آوری شده لب به سخن گشود و به جرمش اعتراف و اظهار کرد مدتی قبل حسابدار شاکی بوده و انگیزه اش از این اقدام انتقام و اخاذی از شاکی بوده است.