آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۵
ورزش
۱۴

پایان تنش تیم امید با افشاگری کمیته فنی و فرهاد علیه هم!

«فرهاد مجیدی استعفا داد و حمید استیلی جانشین او شد»؛ یک خبر در قالب دو اتفاق که در یک هفته اخیر قابل پیش بینی بود. فرهاد مجیدی به دلیل آنچه دخالت اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال نامیده بود، از سمت خود در تیم امید کنار رفت و حمید استیلی که طبق گفته خودش تمایلی به پذیرش سمت مربیگری نداشت، جانشین او شد! دوشنبه شب اما فرهاد مجیدی، اکبر محمدی و حمید استیلی روی خط برنامه فوتبال برتر آمدند و مسائلی را مطرح کردند که نشان می داد بحث فراتر از دخالت یا انتخاب دستیار و بازیکن است.مجیدی ماه گذشته بعد از شکست سنگین در دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان، روزهای سختی را تجربه می کرد؛ از یک سو شایعه هایی مطرح شده بود که او شناختی از بازیکنان تیم امید ندارد و از سوی دیگر دخالت های گاه و بیگاه استیلی و سایر اعضای کمیته فنی باعث شده بود اصل ماجرا که همان صعود به المپیک توکیو است، فراموش شود.مجیدی از بدو ورود به تیم امید، طبق گفته خودش، سعی کرد دستیار خارجی کاربلدی را کنار خود داشته باشد؛ اما کمیته فنی با درخواست او مخالف کرد: «مربی ای که قرار بود من برای تیم امید بیاورم، کسی بود که در رده های 17، 19 و 23 سال اسپانیول کار کرده بود و می دانید که این مربی ها حرفه ای هستند و قرارداد شش ماهه نمی بندند؛ اما فدراسیون فوتبال گفت قراردادشان باید شش ماهه باشد و ماهی هفت هزار یورو که توافق کرده بودیم. بعد که آقای ساکت توافق نکردند ما قرارداد یک ساله ببندیم، من با یک مربی صرب که در رئال مادرید بود و هشت سال در رده های سنی این تیم بود، صحبت کردم و گفتم بیاید به من کمک کند. او قبول کرد پنج ماه با دریافت حقوق هفت هزار یورو بیاید و کار کنیم. آقای ساکت گفتند فدراسیون فوتبال هزینه این مربی را ندارد؛ من گفتم می توانید حقوق او را از قرارداد من کم کنید که قبول نکردند».

مجیدی اما در ادامه مسئله ای را مطرح می کند؛ اینکه کمیته فنی قصد داشته آدم مدنظر خودش را وارد تیم امید کند. مجیدی می گوید یک بار آقای محصص با من جلسه گذاشت که فریدون معینی را به عنوان دستیار معرفی کنم و در جلسه بعدی اکبر محمدی شخص آقای محصص را به عنوان دستیار به من پیشنهاد دادند که هر دو بار من زیر بار نرفتم! مجیدی از دخالت های همیشگی استیلی و برگزاری جلسه آنالیز برای بازیکنان نیز گفت.

اما روی دیگر سکه این بود که اکبر محمدی روی خط برنامه آمد و در واقع بخش زیادی از صحبت های مجیدی را به ویژه درباره دستیار خارجی تکذیب کرد. اکبر محمدی که از مخالفان اصلی مربیگری مجیدی بود، درخواست سرمربی سابق تیم امید برای دستیاری مربی صرب را قویا تکذیب کرد: «پیشنهاد خود آقای مجیدی برای دستیاری، برادرش فرزاد مجیدی بود. ما هر دستیاری را به او معرفی می کردیم، می گفت من مربی ایرانی را قبول ندارم. این موضوع توهین آمیز است». حمید استیلی که یک بار مشابه همین اتفاق برای او در پرسپولیس افتاده بود و جانشین علی دایی شده بود، این بار سعی کرد با نگاهی منطقی نظر افکار عمومی را به خود تغییر دهد. استیلی درباره صحبت های مجیدی که چندین بار تاکید کرده بود افراد کمیته و مدیر فنی تیم در ارنج دخالت و جلسه آنالیز برگزار می کردند، گفت:«اصلا چنین چیزی صحت ندارد و من از آقا فرهاد انتظار داشتم مسائل را بدون تحریف توضیح دهند». استیلی در ادامه درباره شایعه ای که در رسانه ها مطرح شده بود، صحبت کرد و معتقد بود فرهاد بازیکنان تیم امید را نمی شناسد و در دیدار با ازبکستان به دلیل شناخت نداشتن از بازیکنان و پست آنها از من کمک گرفته بود. هرچند استیلی یکی از صحبت های مجیدی را تایید کرد و عقیده داشت: «من بشخصه قول دادم دستیار خارجی برای مجیدی بیاوریم؛ اما وقتی شرایط حقوق و دستمزد مربی پیشنهادی مجیدی را در کمیته فنی مطرح کردیم، این موضوع وتو شد».

حالا ابهام ها درباره تیم امید بیش از پیش شده است. فرهاد مجیدی از سمت خود کنار رفته و حمید استیلی طبق انتظار جایش را گرفته است. تیم امید در یک گروه سخت با ازبکستان، کره جنوبی و چین هم گروه است که از مدت ها قبل اردوها و بازی های دوستانه را آغاز کرده اند؛ اما در ایران فعلا چالش «نیمکت» و تنش کمیته فنی برقرار است. صعود به المپیک می تواند استیلی را تبدیل به قهرمان و نجات دهنده کند و شکست در مسابقات انتخابی نیز برای او توجیهی پذیرفتنی را دربر خواهد داشت که من به اجبار و برای بالا بردن پرچم کشورم این پست را قبول کردم!