آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۵
ورزش
۱۴

خبر

رکوردهای جدید در انتظار ملی پوشان طارمی به 20 می رسد، کریم به 80

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی در روزهای آتی، دو بازی در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 در پیش دارد. ایران، ابتدا پنجشنبه، 18 مهر، در ورزشگاه آزادی به دیدار کامبوج می رود و پس از آن، 23 مهر، در مهم ترین دیدار این دور، در منامه با بحرین روبه رو خواهد شد. این دو بازی به جز حساسیت هایی که در جدول رده بندی دارند، برای برخی از بازیکنان، دیدارهایی خاص محسوب می شوند و می توانند رکوردهای جدیدی از خود به جای بگذارند.

6 بازیکن در انتظار نخستین بازی ملی

در فهرست دعوت شدگان به تیم ملی چند چهره به چشم می خورند که هنوز سابقه بازی ملی ندارند و در صورتی که توسط مارک ویلموتس به بازی گرفته شوند، نخستین بازی ملی خود را تجربه خواهند کرد. نمایش درخشان سپاهان در این فصل باعث شد تا درهای تیم ملی بر روی سه بازیکن این تیم باز شود و پیام نیازمند، مرتضی منصوری و محمد محبی، پدیده این روزهای لیگ، از جمله این بازیکنانی هستند که می توانند اولین بازی ملی خود را انجام دهند. دو بازیکن فصل گذشته سپاهان، سیاوش یزدانی و مهرداد محمدی هم در این فهرست حضور دارند که می توانند در بازی با کامبوج یا بحرین برای اولین بار در یک بازی ملی به میدان بروند. محمد نادری، دفاع چپ پرسپولیس هم جزء بازیکنانی است که فرصت دارد اولین بازی ملی خود را انجام دهد.

نزدیک ترشدن حاج صفی به رکورد بازی های ملی

کریم انصاری فرد یکی از کاپیتان های تیم ملی است و از جمله بازیکن های باتجربه محسوب می شود و در صورت بازی در این دیدار هشتادمین بازی ملی خود را تجربه خواهد کرد. مرتضی پورعلی گنجی نیز برای چهلمین بار برای تیم ملی بازی خواهد کرد. احسان حاج صفی هم در 30 سالگی به 107 بازی ملی خواهد رسید و می تواند تعداد بازی ملی خود را به رکورد بازی های ملی ایران که با 151 بازی در دست جواد نکونام است نزدیک کند.

سردار آزمون جوان ترین 30 گله تاریخ تیم ملی

سه عنصر هجومی تیم ملی، آمار مناسبی از نظر تعداد گل در تاریخ تیم ملی دارند. سردار آزمون در صورت گلزنی در این دیدار 30 گله خواهد شد و تنها چهار بازیکن به این حدنصاب رسیده اند. مهاجم 24 ساله تیم ملی در شرایطی به این عدد خواهد رسید که علی دایی، کریم باقری، جواد نکونام و علی کریمی در سنی بیشتر تعداد گل ملی خود را به عدد 30 رساندند.

مهدی طارمی نیز در صورت گلزنی در تیم ملی 20 گله خواهد شد و با سبقت از غلامحسین مظلومی، هفتمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی می شود، البته کریم انصاری فرد با 21 گل ششمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی است که او هم در این بازی فرصت دارد آمار خود را بهبود بخشد. 

دادخواست برانکو علیه پرسپولیس در فیفا به جریان افتاد

سرمربی سابق پرسپولیس با پرداخت حق دادرسی به فیفا، پیگیر شکایتش از این باشگاه شد. به گزارش ایسنا، پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس، مسئولان وقت این باشگاه، مطالبات فصل گذشته سرمربی شان را که چیزی حدود یک میلیون یورو بود پرداخت نکردند تا برانکو در نهایت به فیفا شکایت کند. پس از این موضوع با حضور محمدحسن انصاری فرد تلاش های زیادی انجام شد تا با سرمربی سابق قرمزها برای پرداخت مطالباتش با پرسپولیس به  توافق برسد و حتی در این زمینه جلسه ای میان وکیل برانکو و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد و طرفین اعلام کردند با بررسی پیشنهادهای دو طرف در ادامه درباره توافق تصمیم گیری شود.این جلسه در حالی برگزار شد که طبق پیگیری ها، برانکو ایوانکوویچ دو هفته قبل حدود پنج هزار فرانک سوئیس بابت هزینه دادرسی و الصاق تمبر به فیفا پرداخت کرده است و از آن روز، دادرسی او علیه باشگاه پرسپولیس به جریان افتاده و الان هم در جریان است. با این شرایط حالا اگر قرار باشد میان باشگاه پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ توافقی حاصل شود، قاعدتا پرسپولیسی ها باید علاوه بر پرداخت مطالبات سرمربی سابقشان، هزینه دادرسی فیفا را نیز به او پرداخت کنند.

عنوان سومی بدنساز ایرانی در مسابقات آسیایی

پنجاه و سومین مسابقات پرورش اندام آسیایی در کشور اندونزی در تاریخ 27 سپتامبر تا 3 اکتبر با 18 نفر شرکت کننده در دسته قدی 177 تا 180 برگزار شد.

نفر اول این مسابقات از کشور هند

نفر دوم از کشور تایلند