آرشیو دو‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۹
حوادث
۱۱

پنج قار

افزایش تلفات توفان در ژاپن

شمار تلفات توفان «هاگیبیس» در ژاپن به 14 نفر افزایش یافت. بر اثر این توفان تعدادی مصدوم و 16 نفر دیگر نیز مفقود شدند.

رسانه های محلی ژاپن پیش تر به نقل از سازمان هواشناسی این کشور اعلام کردند که توفان هاگیبیس از توفان «ایدا» که در سال 1958 به کشته شدن بیش از هزار نفر منجر شد مخرب تر است.

بنابر اعلام رسانه های این کشور، تاکنون 14 نفر بر اثر این توفان کشته شده و از وضعیت 16 نفر دیگر نیز اطلاعی در دست نیست. همچنین حدود 150 نفر در حوادث مرتبط با این توفان مصدوم شده اند.

مقامات محلی روز شنبه و با نزدیک شدن توفان هاگیبیس در هفت استان ژاپن، از جمله توکیو، بالاترین سطح وضعیت اضطراری را اعلام کرده بودند. همچنین از حدود 4.2 میلیون نفر از ساکنان 10 استان این کشور درخواست شده تا خانه های خود را تخلیه کنند.

ریزش مرگبار ساختمان در  بارندگی های نیجریه

مقامات محلی نیجریه از مرگ چند نفر در حادثه سقوط یک ساختمان روی ساختمانی دیگر در ناحیه «ماگادو»ی ایالت «لاگوس» این کشور خبر دادند.

تیم نظارتی دولت «لاگوس» تایید کرده ریزش این ساختمان در حین بارندگی های شدید رخ داده است. تعداد کشته شدگان هنوز تایید نشده است.

یک شاهد عینی اعلام کرده که این ساختمان روی یک خانه مسکونی سقوط کرده و منجر به کشته شدن یک زن و سه فرزندش شده است.

به گفته کارشناسان محلی، با توجه به عدم پایبندی برخی از مالکان و سازندگان به قوانین و مقررات طراحی و ساخت وساز، فروریختن ساختمان ها در نیجریه اغلب رخ می دهد. در بیشتر موارد وزن بیش از حد روی ساختمان قرار گرفته و اغلب از مصالح غیراستاندارد در کارهای ساختمانی استفاده می شود.

در ماه مارس سال جاری میلادی (2019) نیز دست کم 12 دانش آموز یک مدرسه ابتدایی در پی سقوط ساختمان مدرسه شان در لاگوس جان خود را از دست دادند.

ریزش ساختمان هتل نیمه کاره قربانی گرفت

مقامات محلی آمریکا مرگ دست کم دو نفر و زخمی شدن 18 نفر دیگر را در حادثه ریزش گسترده ساختمان یک هتل در دست ساخت در مرکز شهر نیواورلئان لوئیزیانا تایید کردند.

مقامات شهر و فرماندار ایالت لوئیزیانا ضمن تایید مرگ دو نفر اعلام کردند که 18 زخمی این حادثه برای مداوا به بیمارستان منتقل شده و وضعیت همگی پایدار است. همچنین گزارش ها حاکی از مفقودشدن یک نفر دیگر در این حادثه است.

برنامه ساخت وساز یک هتل 350 اتاقه شامل یک فضای هزار و 115 مترمربعی، دو سالن و یک فضای مسکونی در این منطقه در حال اجرا بود.