آرشیو دو‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۹
حوادث
۱۱

حادثه ها

دزدی قاچاقچیان از خانه سردسته باند

شرق: زن و مردی که با عضویت در یک باند مواد مخدر توزیع می کردند، از خانه سردسته خود دزدی کردند.

سرهنگ «حسین شمسایی فر» رئیس کلانتری 161 ابوذر در این باره گفت: چند روز پیش زنی جوان در محله فلاح با سامانه پلیسی 110 تماس گرفت و گفت تعدادی از لوازم منزلش و وجه نقد هنگامی که آنان در منزل نبودند، به سرقت رفته است.

وی گفت: تیمی از ماموران برای بررسی موضوع و شناسایی عامل یا عاملان سرقت به نشانی اعلامی اعزام شدند که در بررسی های پلیسی و تحقیقات میدانی یکی از سارقان شناسایی شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات معلوم شد این مرد با همکاری مرد و زن دیگری پاتوقی در محله فلاح برای خرده فروشی مواد مخدر و استعمال آن مهیا کرده اند و با همکاری یکدیگر مشغول خرده فروشی مواد مخدر هستند.

سرهنگ شمسایی فر افزود: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و ماموران موفق شدند متهم را قبل از ورود به مخفیگاهش بازداشت کنند.

کلانتر محله خزانه با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی، دو متهم دیگر پرونده نیز با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهشان دستگیر شدند، اضافه کرد: در بازرسی از این محل 200 گرم انواع مواد مخدر کشف شد و متهمان به همکاری یکدیگر و توزیع مواد مخدر اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سرکرده باند از ارتکاب سرقت توسط اعضای باند مطلع نبود، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد شاکی همسر سرکرده باند است و اعضای باند از منزل سرکرده باند سرقت کرده اند.

بنا بر این گزارش متهمان پس از تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

2 شرور سابقه دار بار دیگر دستگیر شدند

شرق: دو نفر که به اتهام شرارت تحت تعقیب بودند دستگیر شدند و تلاش برای دستگیری متهم سوم نیز ادامه دارد.

سرهنگ مجید عسگری نیا رئیس کلانتری 126 تهرانپارس توضیح داد: شامگاه جمعه در پی تماس های مکرر شهروندان با پلیس 110 مبنی بر شرارت سه نفر اراذل در محدوده کلانتری تهرانپارس، بلافاصله عوامل گشت در محل حاضر شدند و سه نفر را مشاهده کردند که با حالتی غیرطبیعی اقدام به تخریب خودروهای پارک شده کنار خیابان با استفاده از چوب و چماق می کردند.

وی ادامه داد: دو نفر از این افراد که هنگام حضور پلیس در محل نیز با فریادکشیدن برای شهروندان و همسایه ها ایجاد مزاحمت می کردند، در حال تخریب و شکستن شیشه یک بوتیک خیلی سریع دستگیر شدند اما نفر سوم قبل از دستگیری توسط پلیس، با استفاده از خودروی سانتافه که فاقد پلاک بود فرار کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران دو متهم را به کلانتری منتقل کردند که مشخص شد یکی از آنها که سابقه دار و ساکن جنوب تهران است، سه سال پیش به دلیل شرارت و شرب خمر دستگیر شده و بعد از تحمل دو سال حبس، دوباره بعد از آزادی از زندان اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته است.

وی در ادامه افزود: نفر دوم نیز دوست این فرد و ساکن شرق تهران است که با متهم اول همیشه در این محدوده قرار ملاقات می گذاشت و با دستگیری این دو متهم، تلاش برای شناسایی و دستگیری متهم دیگر پرونده نیز ادامه دارد.

دستگیری جیب بر مترو

شرق: رئیس پلیس متروی پایتخت از دستگیری سارق جیب بر خبر داد و اعلام کرد: این سارق به 40 فقره سرقت سریالی از شهروندان اعتراف کرده است.

سرهنگ سعید عطااللهی در ادامه بیان کرد: عوامل تخصصی پلیس متروی تهران ظهر شنبه به فردی در متروی پایتخت مشکوک شدند و دریافتند این فرد سال گذشته نیز دو بار توسط ماموران دستگیر شده بود.

وی ادامه داد: متهم یک بار در شهریور گذشته و بار دیگر در بهمن گذشته در حالی که از یک زن گوشی موبایل و از یک مرد نیز پول نقد به مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان سرقت کرده، دستگیر شده بود.

 وی افزود: ماموران در حالی که مشخص شده بود این متهم پس از تحمل سه ماه و نیم حبس کماکان به سرقت های خودش ادامه می دهد، او را در شرایطی که قصد سرقت مقداری وجه نقد از فردی دیگر را داشت دستگیر کردند.

این مقام انتظامی توضیح داد: سارق 44ساله اعتراف کرد که صبح زود پس از بیدارشدن به مترو می آمد و تا شب هنگام که همچنان مترو شلوغ است و مسافران از سر کار به خانه شان بازمی گردند، اقدام به سرقت های سریالی وجه نقد و گوشی می کرد و تاکنون 40 فقره سرقت انجام داده است.