آرشیو دو‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۹
حوادث
۱۱

رخداد

دستگیری سارق کیف احیای آمبولانس تهران

شرق: مردی به اتهام سرقت کیف اورژانس به ارزش 30 میلیون تومان دستگیر شد.

سرهنگ حیدر مسن آبادی رئیس کلانتری 173 امین آباد در تشریح این خبر اظهار کرد: حدود یک ماه ونیم قبل بود که عوامل پایگاه اورژانس مستقر در محدوده امین آباد به ماموران عملیات کلانتری مراجعه و اعلام کردند کیف احیای اورژانس سرقت شده است.

وی ادامه داد: تیم عملیات به پایگاه مراجعه و سرنخ های موجود باقی مانده در محل را کشف و ضبط کردند و بالاخره موفق به شناسایی چهره سارق شدند که طی طرح ایست و بازرسی شامگاه شنبه، یکی از عوامل عملیات کلانتری با توجه به تصویر به دست آمده از سارق او را شناسایی کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انتقال متهم به کلانتری، او در بازجویی های اولیه به سرقت کیف احیای اورژانس اقرار کرد و به این ترتیب با توجه به حساسیت موضوع، سریعا دستگیری متهم به مقام قضائی اطلاع داده و حکم ورود به مخفیگاه متهم نیز دریافت شد.

وی ادامه داد: با اعزام ماموران عملیات کلانتری به مخفیگاه متهم، در آنجا کیف اورژانس به همراه آلات و ادوات سرقتی و چندین دستگاه ضبط و باند خودرو که همگی سرقتی بودند کشف و ضبط شد.

بنا بر این گزارش، متهم برای سیر مراحل قانونی پرونده به مقام محترم قضائی معرفی شد.

کشف جسد مرد زرگر در توچال

شرق: رئیس پلیس کوهستان با اعلام خبر کشف جسد مردی کوهنورد در محدوده توچال گفت: این فرد به دلیل عارضه قلبی جان خود را در مسیر کوهنوردی از دست داد.

سرهنگ احمد یادگاری گفت: در ساعت 9 صبح جمعه خبری مبنی بر فوت مردی کوهنورد در مسیر کوهنوردی توچال به عوامل عملیات پلیس کوهستان اعلام شد و ماموران با حضور در محل به تحقیق درباره موضوع پرداختند.

وی ادامه داد: با تماس با خانواده متوفی مشخص شد شغل این فرد زرگری است و او به صورت آماتور امروز صبح را از ساعت چهار صبح اقدام به طی مسیر کوهنوردی توچال کرده که قبل از ایستگاه پنج به دلایلی نامعلوم روی زمین افتاده و فوت کرده است.

این مقام انتظامی افزود: با حضور عوامل هلال احمر در محل، عملیات احیا سریعا انجام، اما مشخص شد فرد مذکور به دلیل عارضه قلبی در همان لحظه افتادن روی زمین فوت کرده است که متعاقبا موضوع به بستگان متوفی نیز گزارش داده شد.

در پایان، جسد به دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت برای تعیین علت اصلی فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

دستگیری سارق 9 کیلو شمش طلا

سارق 9 کیلو شمش طلا توسط ماموران پلیس آگاهی هرمزگان دستگیر شد. سرهنگ عبدالمجید کرمی، رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان، در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه دو نفر مال باخته به پلیس آگاهی و اعلام شکایت آنان مبنی بر کلاهبرداری و سرقت 9 کیلوگرم شمش طلا به ارزش 36 میلیارد ریال، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان که در صنف طلافروشی فعال هستند، توضیح دادند متهم مدتی در زمینه خریدوفروش طلا با آنان همکاری داشته و طلای ساخته شده را به آنها تحویل می داده و معادل آن طلای آب شده تحویل می گرفته است. او پس از جلب اعتماد دو طلافروش به مغازه آنها رفته و درخواست شمش طلا کرده و گفته طلاهای ساخته شده تا چنددقیقه دیگر توسط همکارش به آنجا آورده می شود.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: متهم از مال باختگان درخواست کرده برای تسریع کار، میزان 9 کیلوگرم شمش طلا برای او آماده کنند. شکات نیز این کار را انجام داده اند، اما متهم پس از چنددقیقه و با استفاده از شلوغی مغازه با طلای تحویل گرفته شده از محل متواری شده اند.

وی ادامه داد: شکات پس از چنددقیقه با متهم تماس گرفتند و با توجه به عدم پاسخ گویی و از دسترس خارج شدن تلفن او، متوجه کلاهبرداری شدند.

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: بلافاصله اقدامات لازم برای دستگیری متهم آغاز و با تحقیقات گسترده میدانی و اقدامات فنی و پلیسی نهایتا مخفیگاه این فرد در شهرستان یزد شناسایی شد.

سرهنگ کرمی تصریح کرد: ماموران با اخذ نیابت قضائی به شهرستان یزد اعزام شدند و با تعقیب و مراقبت های لازم محل اختفای متهم را شناسایی و پس از کسب اطمینان از حضور وی در منزل طی یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش علاوه بر طلاهای مسروقه، مقدار دو کیلو و 315 گرم ماده مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان گفت: متهم دستگیرشده پس از انجام تحقیقات و اعتراف به جرمش، به دادسرا اعزام و با قرار 60 میلیاردریالی روانه زندان شد.