آرشیو دو‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۴۹
ورزش
۱۴

خبر

فرهادی زاد: هیچ فضایی امن تر از ورزش برای زنان وجود ندارد

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان درباره حضور گسترده و بدون حاشیه تماشاگران زن در استادیوم آزادی در جریان دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کامبوج گفت: ثابت شد ورزش محیط بسیار امنی است و خانواده ها به راحتی فرزندان جوان و نوجوان، حتی نونهال خود را به این محیط می آورند و در کمال آرامش یک مسابقه را می بینند. به گزارش وزارت ورزش و جوانان، مهین فرهادی زاد افزود: ابتدا وظیفه داریم از حضور بی نظیر تمام بانوان که با حفظ شان یک زن مسلمان در این بازی حضور پیدا کردند و به تشویق تیم ملی کشورشان برای کسب نتیجه مطلوب پرداختند تشکر کنم. معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: همچنین باید از تمامی نهادها و سازمان های دست اندرکار مختلف در این موضوع و به ویژه دولت تدبیر و امید که حمایتی ویژه برای حضور خانم ها در ورزشگاه داشتند، همچنین از تمامی نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر تشکر کنم. حمایت بسیار ارزشمند وزیر ورزش و جوانان که با ایجاد شرایط و فضاهای مورد نیاز مقدمات این کار را فراهم کرد هم بسیار ارزشمند بود. او افزود: ثابت شد ورزش محیط بسیار امنی است و خانواده ها به راحتی فرزندان جوان و نوجوان، حتی نونهال و شیرخوار خود را به این محیط می آورند و با همکاری بی نظیر نیروی انتظامی در کمال آرامش یک مسابقه را می بینند و بدون هیچ مشکلی به آرامی به خانه های خود بازمی گردند. هیچ مشکل خاصی را برای ورود و خروج بانوان از ورزشگاه ندیدیم و همه چیز در کمال آرامش بود. فرهادی زاد تاکید کرد: خوشبختانه در گذشته هم بازی هایی داشتیم که با حضور بانوان برگزار شده، اما این بار تعداد قابل توجهی از خانم ها از اقشار مختلف خانوادگی به ورزشگاه آمده بودند. امنیت و سلامتی که خود تماشاچیان در این بازی ایجاد کردند نشان داد علاقه مند به دیدن خود بازی هستند و ما هم وظیفه داریم در ادامه راه شرایط را فراهم کنیم تا این زنجیر قطع نشود. معاون وزیر در پایان تاکید کرد: هیچ فضایی امن تر از ورزش برای زنان و دختران این سرزمین وجود ندارد. روز پنجشنبه یک امتحان بزرگ بود. دختران ما با نظم و انضباط، هیجاناتی را که متناسب با سنشان بود در فضایی درست تخلیه کردند و در هنگام خروج آرامش کامل داشتند. این آرامش که به جامعه تزریق می شود فقط و فقط نتیجه ورزش است.

کودک سنگ نورد از کما خارج شد

به گزارش ایسنا، آرمان غیاثی، کودک هشت ساله اصفهانی که در مسابقات صخره نوردی در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان در حین مسابقه سقوط و به کما رفته بود، از کما خارج شد. دکتر احمد باقری مقدم، رئیس هیئت پزشکی استان اصفهان، با تایید این خبر به ایسنا گفت: خوشبختانه آرمان غیاثی از کما خارج شد و چشم هایش را باز کرد. سطح هوشیاری او بالا آمده و دست و پاهایش را به خوبی تکان می دهد. آرمان به خوبی ارتباط کلامی را برقرار می کند، اما هنوز قادر به صحبت کردن نیست. البته شرایط راضی کننده است و لوله های تنفسی را از او خارج کرده اند. باقری مقدم درباره این پرسش که آیا از نظر ضایعات مغزی هم آسیبی متوجه او هست یا خیر؟ خاطرنشان کرد: هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و پزشکان در حال بررسی هستند که آیا از نظر مغزی هم آسیب دیده است یا خیر؟ هرچند دست و پای او حالت اسپاسم دارد که بدون شک با فیزیوتراپی و با گذشت زمان امکان راه رفتن او وجود دارد. رئیس هیئت پزشکی استان اصفهان در پایان گفت: درحال حاضر آرمان غیاثی وضعیت خوبی دارد و سطح هوشیاری وی در حال افزایش است.

دژاگه بازی با بحرین را از دست داد

هافبک تیم ملی فوتبال ایران به دلیل مصدومیت دیدار با بحرین را از دست داد و وضعیت دو بازیکن دیگر نیز پس از حضور در منامه مشخص خواهد شد. اشکان دژاگه که به دلیل مصدومیت لحظاتی پیش از شروع دیدار با کامبوج از ترکیب خارج شد و جای خود را به محمد محبی داد، در دیدار با بحرین هم نمی تواند تیم ملی را همراهی کند. دژاگه به دلیل کشیدگی عضله پا حتی از تمرین با تیم ملی هم بازماند و پس از بررسی دقیق کادر پزشکی مشخص شد که نمی تواند تیم را برای دیدار با بحرین همراهی کند. دیدار بحرین و ایران در چارچوب دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین، ساعت 20 سه شنبه هفته جاری در منامه برگزار خواهد شد.