آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۵
استان ها
۱۹

خبر استانی

حضور 7 کشور خارجی در جشنواره تئاتر کودک در همدان

دنیای اقتصاد - همدان - محبوبه یادگاری : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 تا 21 آبان با حضور 7 کشور خارجی در همدان برگزار می شود. احمدرضا احسانی اظهار کرد: از 26 دوره جشنواره، 20 دوره به میزبانی شهر همدان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره بعد از جشنواره تئاتر فجر بزرگ ترین رویداد تئاتر کشور است، گفت: 303 اثر از 31 استان متقاضی حضور در این دوره از جشنواره بودند که ارسال آثار با رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تفکیک آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره اظهار کرد: 50 اثر برای شرکت در مسابقه تئاتر نوجوان ایران، 66 اثر برای حضور در مسابقه تئاتر خیابانی، 148 اثر برای شرکت در مسابقه تئاتر کودک و 57 اثر به منظور شرکت در مسابقه نمایشنامه نویسی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. احسانی با بیان اینکه 70 اثر خارجی از پنج قاره جهان نیز متقاضی حضور در بیست و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی کودک و نوجوان همدان بودند، تصریح کرد: با توجه به درنظر گرفتن استانداردها و برخی محدودیت ها 9 اثر از 7 کشور در بخش بین الملل جشنواره پذیرفته شدند. وی افزود: ایتالیا با سه اثر و کشورهای اسپانیا، آرژانتین، یونان، تاجیکستان، فرانسه و بلژیک هر کدام با یک اثر کشورهای خارجی حاضر در این دوره از جشنواره هستند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: 52 اثر از استان های همدان، تهران، اصفهان، بوشهر، البرز، خراسان رضوی، لرستان، مرکزی، گیلان، یزد، هرمزگان، مازندران و قم نیز در بخش استان ها پذیرفته شده است.

توزیع بسته های اهدایی همراه اول بین دانش آموزان محروم گلستان

گروه بنگاه ها : مراسم اهدای نمادین بسته های کیف و نوشت افزار شرکت همراه اول به دانش آموزان شهرستان مرزی «مراوه تپه» استان گلستان با حضور جمعی از مسوولان استانی در مدرسه ابتدایی کمینه روستای قره قاشلی برگزار شد. هادی حق شناس، استاندار گلستان در این مراسم اظهار کرد: قول ساخت یک دبیرستان 12 کلاسه در روستاهای شهرستان مراوه تپه را از مدیرعامل شرکت مخابرات استان می گیریم تا همراه اول بتواند خدمتی ماندگار در این منطقه انجام دهد. وی شهرستان مراوه تپه را یکی از محروم ترین شهرستان های این استان اعلام کرد و گفت: هدف ما ساختن استان و کشوری آباد است و در این مسیر همه باید همراهی لازم را داشته باشند. در این مراسم، در راستای مسوولیت اجتماعی همراه اول 1410 بسته کیف و نوشت افزار به دانش آموزان شهرستان مرزی مراوه تپه اهدا کرد تا به شکل نمادین از ادامه راه مهمی که در آن قدم نهاده است، خبر دهد.