آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۹۶۲۶
سیاسی
۳

خبر

محسن رضایی: مبارزه با استکبار را تا بیرون راندن آمریکا از منطقه ادامه می دهیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مبارزه با استکبار را تا بیرون راندن آمریکا از منطقه ادامه می دهیم.به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محسن رضایی در حاشیه راهپیمایی 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز را یک روز تاریخی می دانیم و مبارزه با استکبار را تا بیرون راندن آمریکا از منطقه و خنثی کردن اثر دخالت های آنها در منطقه ادامه می دهیم.وی با اشاره به اعمال تحریم ها از سوی آمریکا علیه ملت ایران نیز بیان کرد: ایران به هیچ وجه از این تحریم ها نمی ترسد.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: سخت تر از این تحریم ها را ملت ایران در این 40 سال اخیر تجربه کرده است لذا انتظار رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه مسئولین کشور با آنها مذاکره کنند، تنها سراب خواهد بود.

زاهدی: زوال آمریکا در حوزه های اقتصادی، سیاسی و حتی امنیتی به خوبی قابل مشاهده است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: زوال آمریکا در حوزه های اقتصادی، سیاسی و حتی امنیتی به خوبی قابل مشاهده است.محمدمهدی زاهدی در حاشیه مراسم گرامیداشت یوم الله 13 آبان، در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در خصوص این روز اظهار داشت: 13 آبان یادآور مسائل زیادی در تاریخ انقلاب اسلامی ما است، علی الخصوص روز به شهادت رسیدن تعدادی از دانش آموزان پیرو خط امام راحل و روزی که سفارت آمریکا به دست دانشجویان این مملکت تسخیر شد.وی ادامه داد: اگر بخواهیم این سه را با یکدیگر پیوند دهیم در همه جای آن اثر و ردپای آمریکا را می بینیم. جنایات آمریکا بسیار فراتر از چیزی که ما فکر می کنیم تا جایی که حتی علیه ملت خودش نیز جنایت کرده است، کشتار عظیم رنگین پوستان در مکزیک،کشورهای آمریکا ی لاتین و...، جنایت هایی که در جنگ جهانی اول و دوم انجام داد، دست داشتن در کودتای سال 1332 در ایران و کشتارمردم ایران در 17 شهریور در قبل از انقلاب، جنگ تحمیلی ایران، ایجاد جریان القاعده و داعش در منطقه؛ همه این اتفاقات نشان می دهد که جنایت آمریکا بسیار فراتر از حد تصور است. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ظهور انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رخ دادن این انقلاب موجب تحول و جهش در نگاه به آمریکا در دنیا، به خصوص در بین جوانان شده تا آمریکا دیگر ابهت خود را از دست بدهد. همان آمریکایی که روزی می خواست ابرقدرت دنیا باشد تا هرچه اراده کند همان اتفاق بیفتد. اما با ظهور انقلاب اسلامی و جریان پیدا کردن آن در کشورهای دیگر حتی در کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین موجب گشت قدرت آمریکا رو به زوال برود. در حال حاضر ما آثار این زوال را در حوزه های اقتصادی، سیاسی و حتی امنیتی به خوبی مشاهده می کنیم.

ربیعی: آمریکا برای هیچ کشوری دموکراسی نیاورده است

سخنگوی دولت گفت: آمریکا برای هیچ کشوری دموکراسی نیاورده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن گرامی داشت  13 آبان با بیان اینکه امروز ما و نسل آینده اهمیت تاریخی دارد، اظهار کرد: امروز مقاومت در مقابل زورگویی آمریکا یعنی تلاش همه با هم و عموم ملی برای شکستن تحریم و به گوشه رینگ بردن آمریکا، یعنی دفاع از زندگی مردم یعنی افزایش سطح تاب آوری جامعه در مقابل تحریم. امروز هم به آن ظرفیت عظیم نیاز داریم و باید در این مسیر ایجاد هم افزایی و همگرایی کنیم نه واگرایی. سخنگوی دولت اظهار کرد: روز 13 آبان باید به مثابه روز وحدت ملی درمقابله با زورگویی ها و یکجانبه گرایی ها و روز وحدت کلمه همه آحاد جامعه در «نه» گفتن به خواسته های نامشروع آمریکا از ملت ایران باشد و در این مسیر همه ملت ایران و مسئولان با یکدیگر هم قول و هم نظر هستند.

مصباحی مقدم: ملت های منطقه باید با هوشیاری توطئه های آمریکا را خنثی کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت های منطقه باید با هوشیاری توطئه های آمریکا را خنثی کنند.حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مراسم 13 آبان، گفت: امروز چهلمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست و طی این 40 سال و پیش از آن، آمریکا توطئه های زیادی علیه ملت ایران ترتیب داده است. استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دائما برای ایران مشکل و مسئله ایجاد کرده است.او ادامه داد: متاسفانه برخی سعی دارند طوری القا کنند که گویی این ایران است که اقدام به مخالفت و ستیزه جویی با آمریکا می کند. این در حالی است که آمریکا به طور ذاتی نه تنها پس از انقلاب بلکه پیش از انقلاب هم با ملت ایران ستیزه کرده است.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کار ملت ایران پاسخگویی به اقدامات آمریکا است و در طول 40 سال گذشته هم توطئه ها را خنثی کرده است؛ البته برای ملت ایران هم برای این کار هزینه بسیار پرداخته است.او افزود: آمریکا در تمامی این صحنه ها شکست خورده است و قطعا شکست آمریکا در صحنه فشار اقتصادی هم به زودی محقق خواهد شد.مصباحی مقدم درباره توطئه های اخیر آمریکا در منطقه نیز تصریح کرد: آمریکا به همراه همدستان خود در مقابله با نظام جمهوری و انقلاب اسلامی در حال استفاده از تجربیات خود در منطقه غرب آسیاست و ملت های منطقه باید با هوشیاری و بیداری این توطئه ها را خنثی کنند.

سعید جلیلی: دوگانه تقابل یا تعامل در سیاست خارجی غلط است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دوگانه تقابل یا تعامل در سیاست خارجی غلط است.به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید جلیلی در همایش سیاست خارجی تعامل یا تقابل، گفت: سیاست خارجی عرصه دیدن واقعیت هاست، نباید با تحلیل ها و سوالات بی مبنا اشتباهات گذشته تکرار شود.وی افزود: اینکه گفته شده است بعد از 40 سال هنوز به نتیجه نرسیده ایم که تقابل یا تعامل با جهان داشته باشیم، غلط است؛ چراکه باید بسط زمانی مناسب را در نظر داشته باشیم.جلیلی با بیان اینکه در سیاست خارجی تعامل و تقابل همواره در دوره های مختلف وجود داشته است، اظهار داشت: دوگانه اشتباه تقابل یا تعامل مثل آن است که بگوییم در رانندگی باید گاز دهیم یا ترمز کنیم؟ خب هر دوی اینها باید کنار هم باشند.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مبنای سیاست خارجی را باید در انتخاب راه ها دید نه اینکه زید یا عمر مسئول باشند و این دوگانه غلط است.

پزشکیان: در مقابل استکبار سر خم نخواهیم کرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مقابل استکبار سر خم نخواهیم کرد.به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان در جلسه علنی روز دوشنبه، در سخنانی به مناسبت سالروز یوم الله 13 آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: آمریکا کشوری است که چهره واقعی خود را نشان داده است.وی افزود: آمریکایی ها تمام تعهدات بین المللی را راحت و یکطرفه زیرپا گذاشته و اجرایی نمی کنند و بعد می گویند، بیایید مذاکره کنیم، تو که اهل مذاکره هستی، چرا زیر همه آنچه که نوشتند، می زنی؟! نایب رئیس مجلس خطاب به دولتمردان آمریکایی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی که مذاکره و به همه تعهدات خود عمل کرده است، از کجا معلوم که ما با شما دوباره مذاکره کنیم و شما زیر میز مذاکره نزنید؟پزشکیان خاطرنشان کرد: همه انسان های آزاد و آگاه در مقابل ظلم و ستم و قلدری خواهند ایستاد و ما هم با قاطعیت در مقابل استکبار خواهیم ایستاد و سر خم نخواهیم کرد.