آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۵
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

رشد سپرده های بانک قرض الحسنه رسالت

گروه بنگاه ها : اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای 6 ماهه بانک قرض الحسنه رسالت نشان می دهد، سود خالص هر سهم بانک به میزان 19 تومان محقق شده است. به گزارش دنیای اقتصاد، این بانک با سرمایه 50 میلیارد تومان توانست با 32 درصد رشد، سپرده های دیداری و مشابه را از رقم دو هزار و 508 میلیارد تومان در پایان سال مالی 1397 به سه هزار و 306 میلیارد تومان در 31 شهریورماه گذشته برساند. سپرده های پس انداز و مشابه بانک رسالت نیز توانست از رقم 12 هزار و 530 میلیارد تومان با 14 درصد رشد به رقم 14 هزار و 343 میلیارد تومان برسد. درآمد کارمزدی بانک نیز سه درصد رشد را نشان می دهد. این درآمدها از رقم 166 میلیارد تومان در پایان شهریورماه 1397 به 202 میلیارد تومان در پایان 6ماه ابتدای امسال رسیده است. جمع درآمدهای غیرمشاع نیز رشد 25 درصدی را ثبت کرده که از دلایل سوددهی بانک است. این بانک با نماد «وسالت» 590 درصد رشد موجودی نقد، 5درصد رشد تسهیلات اعطایی و مطالبات از اشخاص غیردولتی به غیر از بانک ها، 102 درصد رشد سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار را در مدت یادشده ثبت کرده است. این اطلاعات در صورت های مالی میان دوره ای حسابرسی نشده بانک رسالت آمده است.

ارائه 200 خدمت در پلت فرم «ایران زمین بوم»

گروه بنگاه ها : گردهمایی شرکت های پرداخت یار با حضور جمعی از مدیران حوزه فناوری اطلاعات و مدیران اعتبارات و امور شعب بانک ایران زمین و امور تحقیق و توسعه و شرکت های پرداخت یاری در راستای معرفی محصولات این بانک به فعالان این عرصه و گسترش فعالیت های فی مابین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، در این گردهمایی فرهاد اینالوئی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با تشریح شرایط کسب و کارهای آنلاین ضمن معرفی محصولات دیجیتال بانک ایران زمین بیان داشت: با توجه به برنامه های کلان بانک ایران زمین تا سال 1400 این بانک به بانک دیجیتال تبدیل خواهد شد. اینالوئی با بیان اینکه بانک ایران زمین از 3 سال گذشته برنامه های کلان خود را در جهت اجرایی شدن بانکداری دیجیتال آغاز کرده است، گفت: اکنون با تغییر شرایط کسب و کار و رشد روز افزون فعالیت های تجاری در بستر فضای مجازی، چرخه تکمیل فرآیندها توسط پرداخت یارها و با کمک شرکت های پرداخت و بانک ها تکمیل و سرعت ارائه خدمات به این کسب و کارها افزایش خواهد یافت.

وی افزود: خلاقیت، سرعت و ارائه خدمات متنوع و ساده سازی فرآیندهای دریافت درگاه های پرداخت مواردی است که توسط پرداخت یاران انجام و موجب تسهیل ارائه خدمات دیجیتال به مردم در آینده ای نزدیک خواهد شد.  در این گردهمایی اصغر باباپور، مدیر امور بانکداری مدرن بانک ایران زمین با اشاره به ارائه 200 خدمت در پلت فرم ایران زمین بوم بیان کرد: با توجه به فعالیت های متنوع شرکت های پرداخت یار بانک ایران زمین با ارائه پلت فرم ایران زمین بوم تلاش می کند ضمن دریافت تجربه مشتریان فضای مناسبی را برای فعالیت آنها فراهم کند.  وی با تاکید بر این موضوع که تکمیل فرآیند ارائه خدمات مستلزم همکاری بانک ها، پرداخت یارها و شرکت های پرداخت است، گفت: بانک ایران زمین تلاش می کند با برگزاری جلسات مختلف فنی نظرات طرفین را برای اجرای بهتر خدمات عملیاتی سازد.  حسین درویشها، مدیرامور اعتبارات بانک ایران زمین نیز با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه بانکداری شرکتی این بانک اظهار کرد: تلاش شده است که درخصوص شرکت های پرداخت یار و با توجه به دستورالعمل های بانک مرکزی بسته های حمایتی از سوی این مدیریت برای آنها تدوین و ارائه شود که این موضوع با تعامل طرفین می تواند به مرحله اجرا نیز برسد.  فرید جهانبخش، مدیر امور تحقیق و توسعه بانک ایران زمین هم ضمن ابراز خرسندی از حضور شرکت های پرداخت یار در بانک ایران زمین اظهار کرد: مدیریت امور تحقیق و توسعه به عنوان نقطه اتصال شرکت های پرداخت یار با مدیریت های مختلف بانک ایران زمین تلاش می کند با دریافت ایده ها و تقاضاهای هر یک از شرکت ها بستری مناسب را جهت ارائه خدمات برای این شرکت ها در بانک فراهم کند.

برگزاری مجمع عمومی موسسه ملل

گروه بنگاه ها : مجمع عمومی عادی سالانه (نوبت دوم) موسسه اعتباری ملل منتهی به 29 اسفند 1397 روز یکشنبه 12 آبان 98 در محل هتل هما تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل؛ مجمع عمومی عادی موسسه اعتباری ملل(نوبت دوم) منتهی به 29 اسفند 1397 روز یکشنبه 12 آبان با حضور بیش از 72درصد سهامداران موسسه اعتباری ملل وکلا یا نمایندگان قانونی آنان در محل هتل هما تهران آغاز و پس از طی تشریفات و اطمینان از حصول به حدنصاب قانونی، نایب رئیس هیات مدیره رسولی ریاست مجمع را برعهده گرفتند.

محمد عطاران و مصطفی زاده باقر به عنوان نظار و مهدی ابهری به عنوان منشی مجمع از بین سهامداران انتخاب شدند و با حضور مدیر عامل محترم و قائم مقام و همچنین نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده بازرس قانونی در جایگاه، رسمیت جلسه توسط ریاست مجمع اعلام شد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سیدامین جوادی، مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با ایراد سخنانی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال مالی منتهی به پایان سال 1397نمایی کلی از برنامه های آتی موسسه و شرکت های وابسته را برای سهامداران تشریح کردند و سپس محمدرضا مروجی بعد از قرائت گزارش هیات مدیره درخصوص وضعیت عملکرد سال 97 این موسسه به مجمع صاحبان سهام مطالبی رابیان کردند. رضایی، بازرس و نماینده حسابرس قانونی؛ گزارش حسابرسی سال 97 13 موسسه را قرائت و مدیران موسسه درباره بندهایی از گزارش توضیحاتی را به سهامداران حاضر ارائه کردند. درادامه جلسه مدیرعامل و قائم مقام وی به سوالات سهامداران محترم پیرامون صورت های مالی پاسخ های لازم را ارائه کردند و پس از آن صورت های مالی سال مالی 1397مورد تصویب قرارگرفت.  روزنامه کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» نیز به عنوان روزنامه رسمی تعیین وانتخاب بازرس قانونی به جلسه بعدی موکول شد.

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن خبر داد : استقرار اولین زیرسیستم های بانکداری متمرکز

گروه بنگاه ها : مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن اعلام کرد: در راستای استقرار سامانه بانکداری متمرکز، زیرسیستم «عقود مشارکت مدنی» از سامانه بانکداری متمرکز در شعبه مرکزی تهران راه اندازی شد. ساسان شیردل در گفت وگو با پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا) با اشاره به اینکه استقرار سامانه بانکداری متمرکز (Core Banking) یکی از برنامه های اولویت دار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در سال جاری است، اظهار کرد: نظام بانکداری متمرکز بانک مسکن به تدریج در حال بالغ شدن است و استقرار زیرسیستم های مربوطه آغاز شده و طی ماه های آینده به صورت مرحله ای تکمیل خواهد شد.