آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۵
خودرو
۱۶

جهان خودرو

احتمال لغو تعرفه های خودرویی ترامپ

دنیای اقتصاد : ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا به تازگی اعلام کرد: «دولت ترامپ ممکن است نیازی به اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی در اواخر ماه جاری نداشته باشد، چراکه گفت و گوهای مثبتی با خودروسازان اروپایی، ژاپنی و دیگران داشته است.» به گزارش بلومبرگ، در ماه مه کاخ سفید توافق کرد تا اعمال تعرفه های جدید بر خودروهای وارداتی و قطعات خودرو را به دلیل مذاکرات واشنگتن با اتحادیه اروپا و ژاپن به تعویق بیندازد. درحالی که ماه گذشته ژاپن توانست در این باره یک توافق را نهایی و امضا کند، اما اتحادیه اروپا هنوز به توافقی با دولت ترامپ دست نیافته است. راس در ادامه به تلویزیون بلومبرگ گفت: ما امیدواریم مذاکرات جاری با شرکت های خودروساز پیرامون برنامه های سرمایه گذاری ثابت آنها ثمره کافی داشته باشد تا تعرفه ها بر خودروهای وارداتی اصلا وارد فاز اجرایی نشوند. همچنین کره جنوبی و خودروسازان آن پیش تر به دلیل توافق جدید واشنگتن و سئول از تیررس تعرفه ها خارج شده اند. اتحادیه اروپا با این حال دارای اختلافات گسترده تری با دولت ترامپ در این زمینه است.

 
توافق ادغام پژو و فیات در دسامبر

دنیای اقتصاد : یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت گروه خودروسازی پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر توافق کرده اند که در ابتدای ماه دسامبر توافق نهایی برای ادغام را به امضا برسانند. این دو خودروساز پیش تر اعلام کرده بودند که بنا دارند با امضای توافقی ادغام شوند. به این ترتیب چهارمین غول خودروسازی جهان متولد خواهد شد که قرار است هر یک از دو طرف سهم 50 درصدی را در آن داشته باشند. این ادغام با هدف سازگاری بیشتر و آمادگی برای پیامدهای توسعه چشمگیر فناوری های جدید خودروسازی و هزینه های آن و همچنین کاهش تقاضای جهانی انجام خواهد شد. این منبع آگاه می گوید: «دو طرف توافق کرده اند که در هفته های ابتدایی دسامبر توافق ادغام را امضا کنند.» براساس خبرها دو گروه درگیر مذاکرات فشرده در راستای نهایی ساختن جزئیات توافق ادغام هستند و انتظار می رود به زودی تفاهم نامه همکاری مشترک به امضا برسانند. پیش تر خبرگزاری بلومبرگ از نقش دو تاجر صاحب نام فرانسوی و ایتالیایی که مالک بخشی از دو شرکت هستند در ادغام دو خودروساز پرده برداشت.

 
چشم دوختن تسلا به بازار هند

دنیای اقتصاد : به نظر می رسد، بازار هند توجه برخی خودروسازان برقی بزرگ نظیر تسلا را به خود جلب کرده است. بر اساس اخبار جدید، تسلاموتورز اکنون به هند چشم دوخته است و تصمیم دارد خودروهای ساخت چین خود را به این کشور وارد کند. مقررات دست و پا گیر دولت این کشور نمی تواند تسلا را ترغیب کند تا کارخانه تولید بومی در آن تاسیس کند اما این خودروساز تصمیم دارد به هر نحوی وارد بازار هند شود. این برنامه بلندمدت است اما در ابتدا برخی مدل ها می توانند از کارخانه اصلی تسلا در ایالات متحده نیز به این کشور صادر شوند. مالیات های بالا، هزینه های بازدارنده و مدت تحویل طولانی باعث می شوند تسلا سریع تر از دو تا سه سال آینده نتواند سدان مدل 3 و شاسی بلند مدل «وای» را در هند معرفی کند. البته این خودروساز هنوز تصمیم نهایی را در این زمینه نگرفته است چرا که واردات از چین نیز پیچیدگی های خود را دارد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هم پیش تر از تمایلش برای ورود تسلا به بازار هند خبر داده بود.