آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
سیاست: داخلی/خارجی
۲

راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار در سراسر کشور برگزار شد

خط و نشان برای واشنگتن از خیابان طالقانی

ملت ایران در روز ملی مبارزه با استکبار با حضور گسترده خود یک بار دیگر صدای نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ به گوش جهانیان رساند.

دیروز همه شهرهای ایران یکپارچه صدای مرگ بر آمریکا برآوردند. در تهران نیز مردم، دانشجویان و دانش آموزان در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار شرکت کردند و مقابل لانه سابق جاسوسی آمریکا حضور یافتند. حضور پرتعداد دانشجویان و دانش آموزان از جلوه های بارز مراسم دیروز بود و اقشار مختلف مردم با آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل انزجار خود را از سیاست های خصمانه مستکبران نشان دادند.

همچنین جمعی از شرکت کنندگان در این مراسم با اجرای نمایش های میدانی، افول قدرت آمریکا و اسارت هم پیمانانش را به تصویر کشیدند.در بخش دیگری نیز، راهپیمایان با خلق تصویری از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، اسارت وی را به جهانیان نشان دادند.

 راهپیمایان با حمل دستنوشته هایی که از سخنان رهبر معظم انقلاب اقتباس شده بود، افول قدرت آمریکا را یادآوری کردند. همچنین راهپیمایان شرکت کننده در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار که در برابر لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران حضور یافته بودند،FATF را «برجام 2» خواندند.بنا براین گزارش، راهپیمایان تهرانی با حمل دستنوشته هایی با یادآوری سرنوشت برجام، به دولتمردان نسبت به تفاهمی دیگر با غرب از جنس برجام هشدار دادند.

پیام های 13 آبان

سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی یوم الله 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی، بیان کرد: پیام 13 آبان، آزادی و آزادگی ملتی سرافراز و غیرتمند، در برابر قدرت های پوشالی و اوج آمریکاستیزی و نفرت نسبت به سیاست ها و جنایت های ضدبشری آمریکا در ایران و جهان است.

به گزارش فارس، وی 13 آبان را نمادی از سه رویداد تاریخی دانست و گفت: در هر سه حادثه، در یک طرف بازیگر اصلی و کارگردان آمریکاست و در مقابل آن رویکرد دینی و ملی جوانان انقلابی، که در هر سه مقطع، همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به محوریت حضرت امام(ره) مشهود است.

فرمانده کل ارتش ابراز کرد: آنچه باعث اقدام شجاعانه جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی شد، اولا عقبه ذهنی جامعه ایرانی از رفتارهای تحقیرآمیز و ضد مردمی آمریکا در وقایع تاریخی قبل از انقلاب، مانند کودتای 28 مرداد، حمایت از رژیم منحوس پهلوی و چپاول منابع ملی ایران، ادامه دشمنی ها با انقلاب اسلامی و ثانیا بررسی رفتار آمریکا در کشورهای مختلف در طول صد سال گذشته بود.وی اذعان کرد: 13 آبان به مستضعفان و مسلمانان عالم نشان داد که می توانند در برابر غارتگران و چپاول گران و زورگویان متفرعن و زیاده طلب، راه مقاومت و ایستادگی را برگزینند و در این راه پیروز شوند.

فرمانده کل ارتش ابراز کرد:  نهال انقلاب، امروز به شجره طیبه تنومند و پرثمری تبدیل شده که سایه آن کل منطقه غرب آسیا را در برگرفته و آثار و برکات این انقلاب برای کشور عزت، پیشرفت، امنیت و آرامش به ارمغان آورده و برای منطقه الهام بخش و امیدآفرین بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی و فریاد حق طلبی و عدالت خواهی ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی، به برکت خون شهیدان و مجاهدت دلیرمردان و شیرزنان، از مرزهای جغرافیایی ایران فراتر رفته و ملت های مستضعف و مسلمان را متوجه خود کرده است.موسوی گفت: انقلاب اسلامی ایران به رغم خواست و باور دشمنان و مستکبران، 40 سالگی را پشت سر گذاشته و با سرعت گردنه های خطرناک را درنوردیده و مسیر پیشرفت و بالندگی را طی می کند. امروز انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به بلندای اقتدار و عظمت دست یافته و در جایگاه تعیین کننده قرار گرفته است.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: در پرتو الهام بخشی، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، شیطان رانده شده از منطقه، طعم تلخ شکست و سرخوردگی را چشیده و جایگاه خود را از دست داده و در مسیر افول با سردمداری ترامپ با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می شود.

موسوی گفت: در آغاز فصل جدیدی از حیات طیبه انقلاب اسلامی و طلیعه گام دوم انقلاب، بر همگان به ویژه جوانان عزیز لازم است، فراز و فرودهای گذشته را دقیق بشناسند و از رویدادهای گذشته درس بگیرند و با شناخت درست از آرمان ها و در مقابل آن دشمنی ها، گام های عزت و پیشرفت را محکم تر و سریع تر بردارند، زیرا دشمن با جدیت به دنبال تحریف واقعیات و حقایق است و از همه ابزارهای شیطانی برای انحراف در مسیر انقلاب بهره می گیرد.