آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

که؟ / چه؟

که؟

گروه سازنده سریال تلویزیونی پایتخت که مراحل پیش تولید ساخت فصل ششم را انجام می دهند، مشغول ساخت خانه نقی هستند.

 کجا ساخته می شود؟ شیرگاه مازندران

 چه کسی اعلام کرد؟ الهام غفوری، تهیه کننده سریال

 کی پخش می شود؟ نوروز 99 از شبکه یک

غفوری ادامه داد: لوکیشن خانه نقی همچنان در شیرگاه است ولی نیاز بود که بخش هایی به خانه نقی اضافه شود و الان گروهی در شیرگاه مشغول این ساخت و ساز هستند. فکر می کنم اوایل آذرماه، فصل جدید سریال را کلید بزنیم. فعلا در حال انتخاب بازیگر هستیم؛ البته بازیگرانی که تا این لحظه مشخص هستند همان بازیگران اصلی سریال هستند که باید هماهنگی های لازم انجام و قراردادها بسته شود. نقش چندانی اضافه نشده و بازیگر جدیدی تاکنون به این تیم نپیوسته است. آرش عباسی و محسن تنابنده در حال نگارش فیلمنامه سریال هستند و شش قسمت تاکنون نوشته شده است که تا زمان شروع تصویربرداری دو قسمت دیگر نیز نوشته می شود و مثل همیشه در زمان کار بقیه قصه هم شکل می گیرد.

غفوری درباره این که قرار است در خارج از کشور هم لوکیشن داشته باشند یا خیر، توضیح داد: فکر می کنم خارج از ایران هم سکانس هایی داشته باشیم، یک سفر داریم که هنوز قطعی نشده است. به هر حال «پایتخت» سریال مورد علاقه مردم است و باید سفر و جذابیت های این چنینی هم داشته باشد.

چه؟

گروه سازنده سریال تلویزیونی نفوذ اعلام کردند فصل اول در سه مرحله فیلمبرداری می شود که در حال حاضر مشغول ضبط مرحله سوم فصل اول هستند.

 چه کسی اعلام کرد؟ محسن علی اکبری، تهیه کننده سریال

 کجا کار می کنند؟ شهرک سینمایی تلویزیونی ایران

 گروه چه سکانسی را کار می کنند؟ لوکیشن سفارت ساخته شده و گروه بعد از اتمام سکانس های سفارت، راهی شمال کشور می شوند که دکورهای مربوط به سایت کبکان در آنجا ساخته شده است.

 دیگه چه خبر؟ ضبط 33 قسمت از فصل اول این سریال 42 قسمتی انجام شده است و پیش بینی می شود 9 قسمت پایانی ظرف چند ماه آینده به اتمام برسد. تهیه کننده این سریال افزود: سریال «نفوذ» به بازسازی بخشی از حوادث تاریخی کشور و تسخیر لانه جاسوسی با عنوان انقلاب دوم که کمتر به آن توجه شده، می پردازد. مجموعه نفوذ به تهیه کنندگی محسن علی اکبری و کارگردانی و نویسندگی جواد شمقدری در فصل اول تاریخ انقلاب از بهمن 57 تا آبان 58 را در 42 قسمت نشان می دهد.