آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

خبر

کیفیت تئاتر دینی در عصر خودمونی

امروز در برنامه زنده «عصر خودمونی» رادیو نمایش، کیفیت تئاتر دینی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در برنامه روز سه شنبه عصر خودمونی، کیفیت تئاتر دینی با این سوال که مخاطب و مسوولان به طور مجزا چه انتظاری از تئاتر دینی دارند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

این هفته برنامه زنده عصر خودمونی به تهیه کنندگی، سردبیری ساجد قدوسیان، گویندگی  معصومه روحبخش، محمدرضا لبیب و نویسندگی  سارا آقامحمدی، حمید پارسا، الهام حاجی نژاد و گزارشگری محمدرضا میرحسینی، ساعت 18 از رادیو نمایش پخش می شود.

حضور «عقاب های گونی به سر» در «به اضافه مستند»

مستند «عقاب های گونی به سر» در جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» پخش و بررسی خواهد شد.

یعقوب اصلان یکی از اعضای «TGB» (اتحادیه جوانان ترکیه) و محسن اردستانی رستمی، کارگردان این فیلم مستند مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی فعالیت های خودجوش اتحادیه جوانان ترکیه می پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «عقاب های گونی به سر»، روایتی صریح و بی پرده از تشکیل یک گروه خودجوش در ترکیه است که با اقداماتی عجیب و غریب به مقابله با سربازان آمریکایی می پردازند. این فیلم مستند بیانگر فعالیت گروهی از جوانان ترکیه است که در مقابل تجاوز، استبداد و زیاده خواهی ارتش آمریکا، گروهی ضدآمریکایی به نام ت گ ب (اتحاد جوانان ترکیه) را تشکیل دادند. مهم ترین فعالیت گروه «ت گ ب» حفظ وطن است که از سال 2006 با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال 2003 و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت.

مجموعه موشن های «آمریکا 20-» روی آنتن می رود

 مدیر شبکه افق سیما از تولید مجموعه موشن گرافیک «آمریکا 20-» با موضوع رتبه بالای آمریکا در جهان از نظر مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما؛ دکتر جلال غفاری قدیر با اشاره به فرا رسیدن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: شبکه افق سیما با تولید مجموعه ای شامل ده موشن گرافیک، سعی کرده است چهره واقعی آمریکا را در سطح بین المللی و به روایت آمار و ارقام اعلام شده توسط مراکز و نهادهای غربی به تصویر بکشد.

وی افزود: آمریکا ادعای سلطه بر جهان را دارد و خود را بهشت موعود معرفی می کند در حالی که با انواع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دست و پنجه نرم می کند.

مدیر شبکه افق سیما با بیان این که این مشکلات در حوزه های متعددی است، گفت: آسیب های اجتماعی، مشکلات فرهنگی، فقر و مسائلی از این دست این حوزه ها هستند.

وی ادامه داد: مجموعه موشن گرافیک «آمریکا 20-» در ده محور آلودگی محیط زیست، مواد مخدر، نابرابری اقتصادی، هرزه نگاری، زندان، تجاوز به زنان، فروش اسلحه، کودک آزاری، فقر و فضای مجازی؛ در شبکه افق سیما تولید شده و به مناسبت 13 آبان از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

در موشن گرافیک های «آمریکا 20-» به این واقعیت توجه شده که بر خلاف ادعای غربی ها، یک واقعیت اساسی وجود دارد و آن، افول موریانه وار آمریکا براساس شاخص ها و رتبه بندی های جهانی و رژیم های سنجش افکار است.