آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
رسانه: شبکه
۷
گزارش

ساناز سماواتی از جدیترین نقش خود می گوید

نقشم در سریال «وارش» ماندگار خواهد شد

بازیگر سریال «وارش» می گوید تعدد شخصیت ها در این سریال که هر کدام قصه خودشان را داشتند یک شانس برای ماندگاری و دیده شدن آنهاست. ساناز سماواتی، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری صبا درباره جدیدترین فعالیت های خود در عرصه بازیگری عنوان کرد: سریال «بهترین سال های زندگی ما» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی محمودرضا تخشید را که به تازگی نام آن به وارش تغییر پیدا کرده است و این روزها آخرین مراحل فنی خود را پشت سر می گذارد، آماده پخش دارم.

وی درباره قصه این سریال توضیح داد: وارش یک ملودرام تاریخی با قصه ای عالی است. بازیگران بسیاری در این مجموعه که داستانی تاریخی، عاشقانه و پرتلاطم را روایت می کند، حضور داشتند. می توانم بگویم نزدیک به 70بازیگر حرفه ای در این مجموعه کار کردند و یکی از معدود کارهایی بود که همه بازیگران حتی آنهایی که برای ایفای نقش کوتاه انتخاب شده بودند، بازیگرانی بودند که حرفه شان بازیگری است.

بازیگر وارش افزود: همچنین حدود هشت ماه در استان گیلان که مردمانی خوب و مهربان دارد، کار کردیم و لوکیشن هایی که برای این سریال در نظر گرفته شده بود بسیار جذاب و زیبا و متناسب با فضای قصه بود. در نهایت امیدوارم مردم از این سریال لذت ببرند.

سماواتی درباره نقش خود مطرح کرد: اگر بخواهم از لایه بیرونی نقشم را تعریف کنم می توانم بگویم این نقش تعریفی برای تمام زن های ایرانی به ویژه زنان دهه 1330 قائل شد. دهه ای متلاطم بین طبقات اجتماعی مختلف که اتفاقات جدیدی را در جامعه که تغییر از سبک روستایی به سبک مدرنیته بود، رقم زد.

وی ادامه داد: لایه درونی نقش که من را مجذوب خود کرد این بود که یک زن روستایی باید بین مثلث مادر بودن، زن بودن و عاشق بودن انتخاب کند که انتخاب سختی است به ویژه در آن برهه از زمان که زنان روستایی قدرت زیادی نداشتند. البته که زن های بسیاری بودند که در لایه درونی زندگی های خانوادگی و خانی خود قدرت پشت پرده بودند و مردها را هدایت می کردند اما جنس زندگی نقشی که من آن را ایفا می کردم، این گونه نبود.

بازیگر وارش تاکید کرد: همچنین این زن رازی را 30 سال با خود حمل می کند که در کنار تمام اتفاقات باعث شده از درون خردتر شود و شاید یکی از زیباترین سکانس های این سریال لحظه حضور این زن در دادگاه است.

سماواتی با بیان این که این شخصیت شاید ظاهرا زن خان یک ده و آدم متنفذی است اما به دلیل آن که همسرش به او علاقه ای ندارد از درون تنهاست، مطرح کرد: تکیه گاه این زن فقط بچه هایش بوده اند ولی حتی نتوانسته روی آنها هم نفوذ چندانی پیدا کند و در طول قصه و زمانی که اتفاقات قصه برایش پیش می آید به وضوح می توانیم این موضوع را متوجه شویم.

وی تاکید کرد: تعدد شخصیت ها در این سریال که هرکدام قصه خودشان را داشتند یک شانس برای ماندگاری و دیده شدن شخصیت هاست و اطمینان دارم کاراکتر زن به دلیل کارگردانی حرفه ای احمد کاوری و مظلومیتی که در وجود خود و چشم هایش داشت، حتما این موفقیت را به دست می آورد. کار حدود یک سال است تمام شده و از معدود نقش هایی بود که من هنوز بعد از یک سال که کار به پایان رسیده، به آن فکر می کنم. به گفته وی، وجود بازیگران بسیار خوب، ایفای یک نقش چالشی در این سریال و علاقه به کار با احمد کاوری کارگردان باعث شد پیشنهاد بازی در این مجموعه را بپذیرد.

سماواتی که در سریال محرمانه به کارگردانی مسلم تهرانی و تهیه کنندگی عطا پناهی که چندی پیش فصل دوم این مجموعه از شبکه سه سیما روی آنتن رفت نیز ایفای نقش داشته است در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است فصل سوم این مجموعه نیز ساخته شود، گفت: خوشحالم که در این کار حضور داشتم و امیدوارم فصل سوم هم ساخته شود چراکه یکی از معدود سریال های ساخته شده برای گروه سنی نوجوان بود که دیده و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. بازیگر محرمانه ادامه داد: حتی مردم زمانی که من را در خیابان می بینند، می خواهند این مجموعه ادامه دار باشد و در این مجموعه علاوه بر پرداخت دقیق به مسائل نوجوان به مسائل درباره همسران نیز بپردازیم.