آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
فرهنگ
۹
نظر هفته

جشن داریم چه جشنی

خب در جریان هستید که چهارشنبه این هفته به مناسبت سالروز امامت امام زمان(عج) تعطیل است. به همین مناسبت هم مسجد جمکران برنامه هایی را تدارک دیده. آنطور که معاون فرهنگی مسجد جمکران گفته برگزاری همایش «عهد جانان»، اجتماع «قلب ها»، صبح گاه مشترک شش هزار یگان نظامی و رونمایی از اپلیکشین «شمیم» (شبکه مردمی یاوران مهدی) از جمله برنامه های یک هزار و صد و هشتاد و یکمین سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) است.

حجت الاسلام یاسین حسین آبادی این را هم اشاره کرده که این برنامه ها کاملا خانوادگی است و برای اقشار مختلف مردم طراحی شده: «برای افزایش بیش از پیش همدلی والدین و فرزندان بازی های خانوادگی را طراحی کرده ایم، در حوزه نوجوان و جوان مسابقه «دوست خوب من» طراحی شده است، در برنامه های بزرگسالان و زوج های جوان شعار «رحماء بینهم» را محور قرار دادیم تا اجتماع قلب ها محقق شود.»

جالب است بدانید که دامنه این برنامه ها و طرح های فرهنگی در فضای مجازی هم رسوب کرده است. مثلا این که پویش # نذر_همدلی با شعار «برای آمدنت همدل باشیم» راه اندازی شده تا هر کس به هر طریقی که می تواند با دیگران در زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) همدل و همراه شود.

تجلیل از ده تا 15 نفر از موکب داران فعال مهدوی در ایام پیاده روی اربعین حسینی نیز از دیگر برنامه های این شب در مسجد جمکران خواهد بود. به گفته معاون فرهنگی مسجد جمکران، مبارزه با انحرافات، روشنگری، تعظیم شعائر مهدوی، متوجه کردن قلوب زائران به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و معرفت بخشی از محورهایی است که به تناسب آنها از این موکب داران تقدیر به عمل می آید.

حجت الاسلام یاسین حسین آبادی این را هم اضافه کرده: چهارشنبه شب، 15 آبان همایش «عهدجانان» با حضور طلاب حوزه های علمیه در شبستان کربلای مسجد و نیز جشنی عمومی ویژه زائران در مسجد امام علی(علیه السلام) با حضور مداحان و شاعران اهل بیت (علیهم السلام) برگزار می شود. پنجشنبه، 16 آبان مقارن با نهم ربیع الاول صبحگاه مشترک ویژه یگان های نظامی با حضور 6000 نفر و به نیابت از 6000 شهید استان قم همراه با سخنرانی سردار سرلشکر باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برگزار می شود. در ادامه عصر پنجشنبه، نهم ربیع الاول «اجتماع مردمی قلب ها» با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی و مداحی حاج عباس حیدرزاده و نیز شعرخوانی و اجرای گروه های سرود برپا می شود.