آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
زندگی: سلامت
۱۴
جام خوراک

یک فنجان سلامتی

دکتر مریم قادری قهفرخی

چای سبز و سیاه هر دو منابع غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند. این ترکیبات نقش به سزایی در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی-عروقی و تصلب شرایین دارند و اثرات آنها در مطالعات انسانی و حیوانی به اثبات رسیده است. فعالیت آنتی اکسیدانی چای سبز بیشتر از چای سیاه است. چای همچنین دارای اثرات ضدالتهابی و ضدسرطانی است. اثرات ضدسرطانی آن در پیشگیری از سرطان پروستات، پوست، ریه، کبد و سینه به اثبات رسیده است. اثرات مفید کاتچین چای روی عملکردهای روانی و سیستم عصبی بدن نیز به اثبات رسیده است. مطالعات اخیر اثرات

ضد آرتروزی، ضددیابتی و ضدچاقی ترکیبات موجود در چای را به اثبات رسانده است. با این وجود به دلیل وجود مقادیر بالای کافئین به ویژه در چای سیاه، غلظت بالای آلومینیوم و اثرات سوء چای بر قابلیت جذب آهن باید در مصرف آن احتیاط کنید.

رنگ چای: یکی از فاکتورهایی که در انتخاب چای بسیار موثر بوده، رنگ آن است. رنگ چای از زرد تا نارنجی و گاهی قرمز تیره متغیر است و این رنگ بستگی به رقم چای، فرآیند تولید آن، دما و کیفیت آب، کیفیت و اندازه برگ ها و نحوه تهیه یا زمان دم کشیدن آن دارد. گاهی به اشتباه این گونه برداشت می شود که هر چه رنگ چای تیره تر باشد، چای مرغوب تر است در صورتی که این برداشت اشتباه است.

تقلب در چای سیاه: یکی از شایع ترین تقلبات صورت گرفته در چای استفاده از رنگ های مصنوعی در چای است که برخی از آنها خطراتی برای سلامتی دارند. دو راه ساده برای تشخیص استفاده از رنگ در چای وجود دارد. زمان خرید می توانید برگ های چای را بین انگشت شست و اشاره خود مالش دهید در صورتی که روی انگشتان شما رنگ زرد متمایل به نارنجی ظاهر شد، در آن چای از رنگ استفاده شده است. در روش دیگر که در منزل می توانید انجام دهید مقداری چای را در یک لیوان آب سرد بریزید اگر رنگ در آن پخش و آب تغییر رنگ داد، در آن چای از رنگ های مصنوعی استفاده شده است. چای واقعی تنها پس از تماس با آب جوش و پس از طی مدت زمان دم کشیدن رنگ خود را نشان می دهد. چای اصل پس از یک ساعت قرار گرفتن در محیط تغییر رنگ نمی دهد، اما چای حاوی رنگ با گذشت زمان تیره تر می شود.

یکی از تقلبات رایج در چای سبز مخلوط کردن برگ چای سبز با برگ سایر گیاهان است. اگر در زمان مصرف چای سبز با طعم تلخ و گس شدید مواجه شدید (پس از پنج دقیقه دم کردن) به اصل بودن آن چای شک کنید.