آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
ورزش
۱۷

بازی های داغ امروز را از دست ندهید

آدرنالین خالص در خون لیگ

رضا پورعالی

 هفته دهم لیگ برتر امروز با دو بازی دنبال می شود و با یک بازی پنجشنبه و 4 بازی جمعه به پایان خواهد رسید.

بازی های این هفته که با مسابقه دیروز شروع شد، امروز با دو بازی فوق العاده حساس دنبال می شود. دو بازی همزمان که هیجان را به سکوهای دو ورزشگاه در شهرهای تهران و اصفهان می آورند. دو مسابقه ای که به دلیل حساسیت بالا آدرنالین خالص به رگ های فوتبال ما می ریزند.

استقلال در شرایطی میزبان صنعت نفت آبادان است که از سفر آخر خود به تبریز 3 امتیاز ارزشمند سوغاتی آورده است. برد 4 بر 2 مقابل تراکتور همه آبی ها را به ادامه لیگ امیدوار کرده است؛ اما آندرا استراماچونی گفته امیدوار است تیمش به دلیل این برد مغرور نشده باشد. این مربی در بازی امروز فرشید باقری، روزبه چشمی و میلاد زکی پور را در اختیار ندارد.

حریف استقلال در بازی امروز، صنعت نفت آبادان است که تیمی بسیار تاکتیکی و منظم نشان داده و اولین شکست تراکتور در این فصل را هم رقم زده است. دراگان اسکوچیچ سرمربی فعلی صنعت نفت آبادان آخرین جام استقلال را به این تیم داد. آن زمان او سرمربی خونه به خونه بود و در فینال جام حذفی مقابل استقلال شکست خورد. او ده تقابل با استقلال داشته که شش شکست و چهار پیروزی به دست آورده است. از آخرین برد او مقابل استقلال چهار سال و هفت ماه می گذرد. او آن زمان سرمربی فولاد بود و استقلال قلعه نویی را شکست داد.

امتیازهای بازی امروز برای هر یک از دو تیم ارزش بالایی دارد و برای استقلال که تازه موتورش را برای حرکت روشن کرده، حیاتی تر است. استقلال امیدوار است با حمایت تماشاگرانش در این بازی حساس به برتری برسد.

اما بازی دیگر امروز بین دو تیم بالای جدول برگزار می شود. سپاهان 19 امتیازی و تراکتور 17 امتیازی امروز در ورزشگاه  نقش جهان اصفهان به مصاف هم می روند. مصطفی دنیزلی سرمربی تراکتور در سه هفته اخیر 7 امتیاز از دست داده و حسابی به رقیب خود در بالای جدول خدمت کرده است. شکست در بازی امروز، لطف را در حق سپاهان تمام خواهد کرد.

تراکتور که در برابر نساجی مساوی کرد و در برابر صنعت نفت و استقلال شکست خورد، دیگر در بازی امروز نمی خواهد شکست بخورد. در سوی دیگر سپاهان قرار دارد که این فصل با خریدهای نجومی و در اختیار گرفتن بازیکنان باکیفیت در پست های مختلف، فقط به قهرمانی فکر می کند و امیدوار است با برد در بازی امروز با خیال راحت در صدر جدول بماند. این دو بازی را نباید از دست داد و باید تاسف خورد که این دو بازی هیجان انگیز به صورت همزمان برگزار می شود.