آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
ورزش
۱۷

اخبار کوتاه

نمره بد برای مهرداد محمدی

یک رسانه پرتغالی در ارزیابی فنی از دیدار آوس با پورتو به مهاجم ایرانی نمره ضعیف داد. در چارچوب هفته دهم لیگ فوتبال پرتغال، تیم آوس که مهرداد محمدی را در اختیار دارد در ورزشگاه دراگائو به مصاف تیم مدعی پورتو رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

دیروز سایت «گل پوینت» پرتغال در ارزیابی فنی از این دیدار به مهرداد محمدی نمره ضعیف 1/5 از 10 را داد.

 
کمک 5 میلیاردی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها

کمیته ملی المپیک با تصویب ستاد عالی بازی های المپیک پنج  میلیارد به چند فدراسیون کمک می کند. کمیته تاکنون 90 درصد بودجه فدراسیون ها را پرداخت کرده و قرار است پنج میلیارد برای آماده سازی تیم های المپیکی مشروط به ارائه برنامه به نصرا... سجادی، تصویب ستاد و هیات اجرایی خارج از بودجه تعیین شده پرداخت شود.

کمک مستقیم به فدراسیون 27 میلیارد خواهد بود؛ اما قرار است به رشته های کشتی، والیبال، بسکتبال، کاراته کمک پنج میلیاردی فوق العاده صورت بگیرد.

 
بالوتلی یک تنه مقابل نژادپرستی

بازی برشا در زمین هلاس ورونا در هفته یازدهم سری A را باید تلخ ترین بازی این هفته فوتبال اروپا دانست. بار دیگر صدای تلخ و زننده شعارهای نژادپرستانه در مستطیل سبز شنیده شد و این بار ماریو بولوتلی قربانی این جریان شد. این شعارها به قدری زیاد بود که در اواسط بازی بالوتلی از شعارهای نژادپرستانه هواداران رقیب به ستوه آمده و با عصبانیت توپ را به سمت آنها پرتاب کرد. ماریو بالوتلی حتی قصد داشت زمین بازی را ترک کند که در نهایت منصرف شد.

داور بعد از این صحنه، بازی را متوقف کرده و سپس طبق پروتکل اعلامی سری A، بیانیه ای از بلندگوهای ورزشگاه پخش شد که هواداران را به خودداری از توهین به او ترغیب می کرد. بازیکنان برشا و ورونا به سمت بالوتلی رفته و او را متقاعد کردند به بازی ادامه دهد. این ستاره سابق منچسترسیتی و اینتر در ادامه و در دقیقه 85 یک گل زیبا به ثمر رساند، هر چند گل او مانع از شکست 2 بر یک تیمش نشد.

بالوتلی بعد از پایان بازی به ایوان یوریچ و مائوریسیو ستی، سرمربی و رئیس باشگاه ورونا که مدعی بودند شعار نژادپرستانه ای علیه بالوتلی نشنیده اند، واکنش تندی نشان داد. بالوتلی با انتشار ویدیویی که شعارهای هواداران ورونا علیه او را نشان می دهد در شبکه های اجتماعی نوشت: از همه همکارانم در زمین فوتبال و بیرون از زمین فوتبال که با من ابراز همبستگی کردند و به خاطر همه پیامهایی که هواداران برایم فرستادند متشکرم. از صمیم قلب سپاسگزارم. شما نشان دادید که مرد واقعی هستید و نه مثل کسانی که همه شواهد را انکار کردند. بالوتلی در ادامه نوشت: به کسانی هم که صدای میمون درمی آوردند می گویم شرم تان باد. شرم تان باد. جلوی بچه ها، همسر، پدر و مادر، دوست و آشنا و فامیل تان، شرم تان باد.