آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
حوادث
۱۹

راز سرقت از خانه های لاکچری تهران

باند سرقت مسلحانه از خانه های شمال شهر تهران بعد از دومین سرقت به دام ماموران افتادند و در حالی که سردسته باند از دست ماموران گریخت،دو متهم دیگر پای میز محاکمه اتهام خود را پذیرفتند.

به گزارش خبرنگار جام جم، اواسط سال گذشته،نیمه های شب زن جوان وارد خانه شان در خیابان سعادت آباد شد و با دیدن افرادی ناشناس در خانه اش داد و فریاد به راه انداخت.سارقان که در حال جمع کردن وسایل قیمتی خانه بودند با ورود صاحبخانه اقدام به فرار کردند و هنگام فرار مرد همسایه را که با صدای زن همسایه از خانه اش بیرون آمده بود،با چاقو مجروح کردند.

صاحبخانه که چهره سارقان را دیده بود در طرح شکایت خود توانست به پلیس کمک کند که از روی چهره نگاری، متهمان را دستگیر کند.

سارقان بعد از دستگیری، به سرقت از خانه زن جوان اعتراف کردند و گفتند که چند وقت قبل به خانه ای در خیابان میرداماد هم دستبرد زده و اموال قیمت زیادی از آنجا دزدیده اند. این در حالی بود که سردسته اصلی باند سرقت متواری شد. اما پرونده قضایی دو متهم دیگر برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

متهم ردیف اول که رامین نام دارد در دفاع از خود گفت: «چند وقت قبل با همدستی دو نفر از دوستانم نقشه سرقت از خانه های مجلل را کشیدیم. از چند وقت قبل خانه را تحت نظر می گرفتیم و وقتی مطمئن می شدیم خانه خالی است، با پیچ گوشتی و ابزار دیگر در را باز می کردم. من و فرید وارد خانه می شدیم و علی با ماشین مقابل در کشیک می کشید. از خانه اول چند تخته فرش ابریشم و مقداری وسایل عتیقه و تلویزیون سرقت کردیم که فرید همه را برداشت و گفت سهم ما را می دهد اما نداد، اما در سرقت دوم با ورود صاحبخانه،نقشه مان ناکام ماند.قبول دارم که من با چاقو به مرد همسایه ضربه زدم.»

بعد از آن علی به عنوان متهم دیگر پرونده در دفاع از خود گفت: «من اتهام مشارکت در سرقت را قبول ندارم. چون فقط راننده بودم و فرید تنها صد هزار تومان به من پول داد و از اموال سرقتی چیزی نصیبم نشد.حالا هم یک سال است در زندانم و همسرم از من جدا شده و تمام زندگی ام نابود شده. اما در این مدت اعتیادم را ترک کردم و توبه کرده ام.»

قضات شعبه نهم دادگاه کیفری بعد از شنیدن اظهارات متهمان ختم جلسه دادرسی را اعلام کردند.