آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
فناوری
۷
آن سوی خبر

وزیر ارتباطات: کلاهبرداری ها را پیگیری می کنم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست کمیسیون صنایع مجلس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: برخی پیام تطمیع فرستادند که ما در انتخابات از تو حمایت می کنیم، برخی هم با تهدید گفتند ما پیگیری می کنیم تا استیضاح شوی. به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی افزود: جواب دادم نه قصد حضور در انتخابات دارم و نه مجلس را بازیچه امثال شما می دانم، اما مطمئن باشید موضوع کلاهبرداری های صورت گرفته در خدمات ارزش افزوده را پیگیری می کنم. همچنین نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس دراین نشست گفت: عکس العمل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره خطاهای اپراتورهای تلفن همراه بسیار بموقع بوده است.

فریدون احمدی اظهار داشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخ به سوال سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور یافت و وزیر ارتباطات در این جلسه با ارائه گزارش مفصلی درباره شرکت های خدمات ارزش افزوده از اقدامات انجام شده دراین حوزه دفاع کرد. احمدی گفت: دراین جلسه به تخلفات صورت گرفته در حوزه اشاره و تاکید شد درچه جاهایی در حق مصرف کننده اجحاف شده است. وی ادامه داد: درنهایت مقرر شد کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به موضوع تخلفات ورود کرده و آن را به صورت مفصل و با جزئیات بیشتری پیگیری کند و اشکالات مشخص شود. نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: البته آقای جهرمی در این جلسه توضیحات لازم را ارائه کرد و گفت که همه شرکت های درگیر دراین حوزه را مقصر نمی داند و این تخلفات از سوی برخی از اپراتورها یا شرکت های تولید محتوا صورت گرفته است.

نماینده مردم زنجان درمجلس بیان کرد: به نظر می رسد از سوی برخی از دستگاه ها در این زمینه کم کاری یا غفلت صورت گرفته و آن گونه که باید، نظارت های لازم و جدی روی محتوا انجام نشده است.احمدی خاطرنشان کرد: البته حساسیت ویژه وزیر ارتباطات به موضوع تخلفات اپراتورها، نشان دهنده نقطه قوت ایشان است چرا که بسیار بموقع درباره خطاهای صورت گرفته عکس العمل نشان داد. وی بیان کرد: البته به اعتقاد کمیسیون صنایع، این عکس العمل ها نباید خیلی شدید باشد چرا که افراد فعال در حوزه کسب و کار، جزو نخبگان کشورهستند که به هر حال خلاقیت هایی نشان داده اند.نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جمع بندی این جلسه گفت: نهایتا آقای جهرمی عنوان کرد که تکالیف قانونی خود را انجام داده و به نظر می رسد برخی از دستگاه ها باید در وظایف خود تجدیدنظر کرده و با جدیت بیشتری دراین زمینه فعال باشند. این نماینده مجلس یادآور شد: مشکلات قابل اصلاح است و باید اشکالات کار را برطرف کرد، چرا که این حوزه یک حوزه کسب و کار جدی در صنعت ICT کشور است. احمدی با اشاره به اینکه مجلس هم در بعد نظارتی کم کاری کرده است، گفت: اگر مجلس بموقع به این مسائل ورود می کرد و کار بموقع انجام می شد، شاید هرگز این قبیل مشکلات پیش نمی آمد.

گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب یک توئیت به ادعاهای جنجالی درباره ارزش افزوده پاسخ داد و از برگزاری یک برنامه لایو اینستاگرام با چند میهمان خاص و ویژه خبر داد. وی همچنین یادآور شد از خانم زرآبادی هم دعوت کرده است تا درباره تهمت های ایشان صحبت شود.