آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
سیاست
۲

خبر

مهدی طالقانی خبر داد: حال نا مساعد اعظم طالقانی

برنا: مهدی طالقانی، فرزند آیت الله طالقانی درباره اوضاع جسمی اعظم طالقانی گفت: «او هنوز به هوش نیامده و در آی سی یو بیمارستان پارس بستری بوده و تحت مراقبت های پزشکی هستند». او در ادامه در توضیح این اتفاق بیان کرد: «دیروز صبح خانم طالقانی سکته مغزی کردند و الان در بیمارستان بستری هستند. متاسفانه حال مساعدی ندارند؛ ان شاءالله به زودی به هوش بیایند. هنوز پزشکان نظری نداده اند».

علی مطهری: نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب

ایرنا: علی مطهری در همایش گام دوم انقلاب، فرصت ها و چالش ها در گناباد گفت: «اگر با تخلف برخی اشخاص در یک جناح سیاسی برخورد می شود باید به تخلفات مشابه جناح سیاسی مقابل هم رسیدگی شود که در این زمینه مواردی به تازگی در قوه قضائیه در حال اقدام است. فساد اقتصادی در هیچ کدام از مسئولان رده بالای کشور و نظام وجود ندارد و همه این مسئولان پاکدست هستند ولی وجود فساد در برخی مسئولان رده پایین غیر قابل انکار است». مطهری با بیان اینکه من موافق طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیستم، افزود: «با توجه به مسائل و وضعیت کشور اجرای این طرح موجب هجمه علیه نمایندگان می شود و ممکن است برخی افراد معترض به دفتر و وسیله نقلیه نمایندگان حمله کنند». وی ادامه داد: «شفافیت آرای نمایندگان به صلاح مجلس نیست مگر اینکه گروه های فشار در جامعه نباشند یا روش های خود را تغییر دهند».او درخصوص بررسی مسئله FATF در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: «ممکن است برخی نمایندگان مجلس نظر متفاوتی داشته باشند و این مسئله موجب اختلاف نظر و افزایش فشار بر نمایندگان شود». مطهری ادامه داد: «به برکت انقلاب اسلامی خدمات بسیاری در بخش های مختلف به نقاط مختلف کشور ارائه شده و گرچه هنوز شکاف طبقاتی وجود دارد و در برخی مسائل سوء استفاده هایی صورت گرفته یا کوتاهی هایی شده که باید اصلاح شود ولی عدالت نسبی ایجاد شده است و باید گام دوم انقلاب اسلامی را با درایت و به درستی برداریم و ارزش انقلاب خود را بدانیم».وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شباهتی بین من و شهید مطهری وجود ندارد، گفت: «امام خمینی (ره) به طور کامل به این شهید اعتماد داشتند و عنوان کردند که مطهری پاره تن من بود و اگر آن شهید سال های بیشتری بعد از انقلاب در قید حیات بودند در بسیاری از مسائل کشور تاثیرگذار بوده و برخی موارد بهتر انجام می شد». او همچنین افزود: «در دوره های قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی من از جریان اصولگرا فاصله نگرفتم بلکه آنها اسمم را از لیست خود خط زدند و جریان اصلاح طلب در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی اسم من را وارد لیست خود کرد ولی من نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستم». نماینده مردم تهران در پایان گفت: «انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته در تحقق اهداف خود موفق بود؛ ضمن آنکه تغییر ماهیت نداده و همچنان بر اصول خود استوار است».

آشنا: نامردنیوزها چرا و چگونه متولد می شوند؟

ایسنا: حسام الدین آشنا در توییتی نوشت: «پنج سوال: 1- نامردنیوزها چرا و چگونه متولد می شوند؟ 2-چگونه و به چه اخباری دسترسی پیدا می کنند و چگونه دروغ می سازند؟ 3-چرا افراد حقیقی و حقوقی دانسته آنها را بازی می دهند یا ندانسته از آنها بازی می خورند؟ 4-هزینه این بازی های خطرناک برای ملت چقدر است؟ 5-چه باید کرد تا این بازی ها تمام شود».

طرح تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار جلسه علنی مجلس

تسنیم: علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضائی سراسر کشور در روزهای پنجشنبه در کمیسیون های اصلی و فرعی تصویب شده و برای بررسی در جلسه تقدیم هیئت رئیسه شده است، گفت: «هیئت رئیسه نیز طرح مذکور را در نوبت رسیدگی جلسه علنی قرار داده و به زودی در دستور کار قرار می گیرد». او در توضیح هدف طراحان از مطرح کردن چنین طرحی، اظهار کرد: «طرح مذکر برای ایجاد هماهنگی و وحدت رویه اداری سراسر کشور با استان تهران که در روز های پنجشنبه تعطیل است، تدوین شده است».عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح مزایای طرح تعطیلی پنجشنبه ها، افزود: «صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش راندمان کاری ادارات و دستگاه های اجرائی از جمله مزایای طرح است؛ علاوه بر این با اجرائی شدن آن کارمندان در طول هفته زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت تا در کنار خانواده خود باشند».یوسف نژاد با بیان اینکه طرح مذکور شامل همه مراکز اداری است و در آن هیچ اداره و سازمانی مستثنا نشده است، اضافه کرد: «این طرح باید در جلسه علنی مجلس از سوی نمایندگان تصویب شود و پس از آن به تایید شورای نگهبان برسد برای همین نمی توان زمانی را برای اجرائی شدن آن در نظر گرفت».