آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
حوادث
۸

اخبار

کلاهبرداری با سایت جعلی آژانس مسافرتی

گروه حوادث  / مرد شیاد که با ساخت یک سایت جعلی شرکت خدماتی مسافرتی از مسافران هوایی کلاهبرداری می کرد، از سوی پلیس فتای پایتخت دستگیر شد.به گزارش خبرنگار گروه حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده با شکایت نماینده حقوقی یکی از شرکت های مسافرتی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. نماینده این شرکت به پلیس عنوان کرد: تعدادی از مسافران پس از مراجعه به محل دفتر شرکت خدماتی ما مدعی بودند پول بلیت هواپیما را پرداخت کرده اند اما بلیتی برایشان صادر نشده است. حتی پرینت بلیت شان را هم که با نام و نشان شرکت هواپیمایی ما بود دردست داشتند.این نماینده حقوقی در ادامه اظهار داشت: پس از بررسی وضعیت ثبت نام مسافران مشاهده کردیم که اصلا چنین ثبت نام هایی صورت نگرفته و تنها اعتبار شرکت ما خدشه دارشده است. سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا در خصوص جزئیات این پرونده گفت: با شروع تحقیقات ماموران متوجه شدند فردی با طراحی سایتی شبیه به سایت اصلی شرکت خدمات مسافرتی اقدام به ثبت نام مسافران و رزرو هواپیما کرده و مبالغی نیز ازآنان دریافت کرده است. درادامه رسیدگی به موضوع هویت متهم که مردی 32 ساله و ساکن حوالی جاده کرج - تهران بود، شناسایی و دستگیر شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا بلافاصله به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و مدعی شد به خاطر مشکلات مالی دست به این کار زده است. گفتنی است متهم پس از تحقیقات تکمیلی دراختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

تسویه حساب خونین در پارک اهواز

گروه حوادث/ درگیری مردان مسلح نقابدار در پارک زیتون اهواز منجر به مجروح شدن دو نوجوان و یک کودک شد.

سرهنگ محسن دالوند - فرمانده انتظامی شهرستان اهواز - در این باره گفت: صبح چهارشنبه 15 آبان خبر درگیری مسلحانه میان چند مرد در یکی از پارک های شهر اهواز به پلیس 110 اعلام شد. بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام شدند. نخستین بررسی ها نشان می داد چند مرد به دلیل اختلاف مالی با هم درگیر شده بودند و برای تسویه حساب اقدام به تیراندازی کردند. وی افزود: در این درگیری دو نوجوان و یک کودک رهگذر مورد اصابت ترکش گلوله قرار گرفته و برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند.سرهنگ دالوند بیان داشت: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی و اقدامات تخصصی در کمتر از یک ساعت موفق شدند هشت نفر از عاملان درگیری را که سه نفر از آنان با تیراندازی خود منجر به زخمی شدن افراد شده بودند شناسایی و پس از هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کنند. وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه سلاح و نقاب صورت عاملان تیراندازی کشف شده است، اضافه کرد: متهمان در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی داده شدند.

تصادف اتوبوس دانشجویان دختر در یاسوج

گروه حوادث/ تصادف دو اتوبوس در محوطه خوابگاه دانشجویان یاسوج باعث مصدومیت 6 دختر دانشجو شد.«محسن جلیل» رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با ایسنا، گفت: ساعت 9:46 دقیقه روز سه شنبه، 14 آبان دو دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه یاسوج در محوطه این دانشگاه با هم تصادف کردند و موضوع به اورژانس اطلاع و گزارش شد.  بلافاصله دو آمبولانس امداد شهری به محل حادثه اعزام شدند که مشخص شد 6 دختر دانشجو مصدوم شده اند که بلافاصله به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شدند.