آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۴
سیاست
۲

پیشخوان

با حکم رهبر معظم انقلاب صورت گرفت : انتصاب نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری

حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام محمدباقر لایینی را به نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام محمدباقر لایینی را به نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب کردند. متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ محمدباقر لایینی دامت افاضاته

درپی استعفای جناب حجت الاسلام آقای طبرسی دامت افاضاته و با تشکر فراوان از زحمات و خدمات ایشان در سال های متمادی، جنابعالی را که بحمدالله از سوابق روشن و صلاحیت لازم برخوردار هستید، به نمایندگی خود در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب می کنم.

استان مازندران در شمار برجسته ترین استان های کشور از جنبه های مادی و معنوی است و مردم عزیز و مومن و انقلابی آن در آزمون های متعدد در نظام جمهوری اسلامی مفتخر و سربلند ظاهر شده اند. جنابعالی با توجه به سابقه حضور و خدمت در آن استان با برجستگی های جوانان فداکار و مردمان پرانگیزه و وفادار آن آشنایید. لازم است این برجستگی ها تقویت و تثبیت و بزرگ داشته شود و در این راه از علمای دین و فرزانگان حوزه و دانشگاه یاری گرفته شود. تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن و روی گشاده و دست مهربان با همه قشرهای مردم توصیه موکد اینجانب است. توفیقات شما را از خداوند مسالت می کنم.

وزارت اطلاعات اعلام کرد : همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع است

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس را ممنوع اعلام کرد. به گزارش ایرنا، در متن این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع مردم شریف ایران و جامعه فرهنگی نخبگان و فرهیختگان کشور می رساند؛ کشور انگلیس که سابقه طولانی در نفوذ، شبکه سازی و جریان سازی در کشورهای مختلف را دارد، قصد اجرای پروژه ای با هدف شبکه سازی فرهنگی را داشت؛ پروژه مذکور با محوریت و مسوولیت شورای فرهنگی انگلیس موسوم به «بریتیش کانسیل» در حال اجرا بود و شامل تعدادی از نخبگان و عناصر فعال در عرصه های آموزشی و فرهنگی می شد که از ابتدا تحت رصد سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفته و با اقدام به موقع از عملیاتی شدن و تحقق اهداف انگلیس در شبکه سازی و نفوذ در حوزه های آموزشی ممانعت به عمل آمد. همان گونه که قبلا سخنگوی محترم قوه قضاییه اعلام کرده بودند هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.»

دستگاه ها و دیدبانان مردمی، تخلفات انتخاباتی زودهنگام را گزارش کنند

دادستان کل کشور با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اطلاعیه ای را صادر کرد. به گزارش میزان، متن اطلاعیه حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور به شرح ذیل است: به اطلاع مردم شریف و عزیز ایران اسلامی و به ویژه اشخاصی که قصد نامزدی و رقابت در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را دارند، می رساند براساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و از جمله مواد 56، 59، 60، 61 و 65 مکرر آن:

1- زمان قانونی و مجاز فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی، به مدت یک هفته تعیین شده که از 8 روز قبل از روز اخذ رای آغاز می شود و تا 24 ساعت قبل از اخذ رای ادامه دارد، بنابراین انجام هرگونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی به نفع یا علیه نامزدها، توسط هر کسی و از جمله نامزدها، ستادهای تبلیغات انتخاباتی و طرفداران ایشان تا تاریخ 24/11/98 و از تاریخ 1/12/98 تا پایان زمان اخذ رای، ممنوع است.

2- انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی برای نامزدهای نمایندگی از هر وسیله رسمی و دولتی، استفاده از وسایل و امکانات کلیه دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی غیردولتی و هر نهاد بهره مند از بودجه و اموال عمومی و نیز فعالیت کارمندان در ساعات اداری ممنوع است و هیچ کدام از دست اندرکاران امور اجرایی و نظارتی انتخاباتی نیز نمی توانند به نفع یا به ضرر نامزدها و جریانات سیاسی در انتخابات اعلام نظر کنند.

3- نصب هر گونه آگهی و سایر اقلام تبلیغات انتخاباتی نامزدها روی تابلوها، خودرو ها و سایر تجهیزات و تاسیسات دولتی و عمومی و نیز روی اماکن خصوصی بدون رضایت ذی حق، در سراسر کشور ممنوع است.

4- اغوا و فریب مردم، اظهار مطالب خلاف واقع و نیز هر گونه هتک حرمت و حیثیت اشخاص به صورت فیزیکی یا از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، تخریب اقلام تبلیغاتی نامزدها در مهلت قانونی تبلیغات، استفاده از کاروان های تبلیغاتی و برهم زدن اجتماعات قانونی و تعرض به ستادهای انتخاباتی نامزدها در عرصه فعالیت های تبلیغاتی انتخابات ممنوع است؛ لذا به همه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و ستادهای تبلیغات انتخاباتی و طرفداران آنها توجه داده می شود تا ضمن رعایت قانون، از هرنوع فعالیت دارای شائبه تبلیغات انتخاباتی به نفع خود یا علیه دیگری جدا خودداری نمایند و از کلیه دستگاه های اجرایی، نظارتی، انتظامی و اطلاعاتی و نیز دیدبانان مردمی عرصه پیشگیری انتظار دارد ضمن هماهنگی و همکاری لازم، تخلفات و جرایم انتخاباتی زودهنگام مذکور را به همراه مستندات مربوط، به ستادهای پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان و شهرستان ذی ربط گزارش نمایند. بدیهی است نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی هم که مصمم به نامزدی در انتخابات پیش رو هستند، برنامه های مرتبط با اجرای وظایف نمایندگی و نحوه حضور در مجامع، محافل و حوزه های انتخابیه خود را به گونه ای تمشیت نمایند که هیچ گونه شائبه تبلیغات انتخاباتی ایجاد نشود.