آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
ورزشی
۱۱

اخبار

برد فوتبال ساحلی ایران در جام بین قاره ای

مسابقات فوتبال ساحلی جام بین قاره ای از سه شنبه درامارات آغاز شد و ساحلی بازان کشورمان در اولین گام موفق شدند 7 - 4 مکزیک را مغلوب کنند. ملی پوشان فوتبال ساحلی کشورمان دیروز در دومین بازی به مصاف مصر رفتند.

هانیه رستمیان المپیکی شد

چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا در قطر در حال برگزاری است و هانیه رستمیان ملی پوش تپانچه ایران با راهیابی به فینال این ماده، سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب کرد. روز سه شنبه در بخش تیمی تفنگ بادی تیم ایران متشکل از فاطمه کرم زاده، نجمه خدمتی و حسنا توتون چی پس از کره جنوبی و هند سوم شد و مدال برنز را کسب کرد.

نابودگر تکواندو ایران تغییر تابعیت داد

مهدی خدابخشی، تکواندوکار کشورمان در وزن سوم المپیک ریو و دارنده مدال طلای مسابقات جهانی 2015 که با تکواندوکار صربستانی «تانیا تاناکوویچ» ازدواج کرده، به صربستان مهاجرت کرد وازاین پس برای این کشور مسابقه خواهد داد. خدابخشی که لقب «نابودگر» تکواندو ایران را یدک می کشید، گفت:«به زادگاهم تعصب زیادی دارم وموفقیت هایم را مدیون لطف خدا، اراده خودم و همراهی خانواده ام هستم. تقدیر و سرنوشت اینگونه بود که زندگی شخصی و فعالیت ورزشی ام را در کشور دیگری ادامه دهم. ماجرای رفتن من به صربستان با دیگران متفاوت است.»

محرومیت دوباره احمدزاده و واکنش پرسپولیس

در پی محرومیت جدید و یک جلسه ای فرشاد احمدزاده هافبک پرسپولیس که به سبب اخراج وی در دقایق آخر بازی سرخ ها مقابل شاهین اعمال شد، وی گفت: «با این وضع از فوتبال ایران خواهم رفت.» در حکم صادره کمیته انضباطی برای احمدزاده که با جریمه ای 20 میلیون تومانی نیز همراه است، قید شده که او به داور توهین کرده است. در همین حال حسین قدوسی مدیر روابط عمومی پرسپولیس نیز گفت: «مشابه اینگونه رفتارها از سوی باشگاه ها و تماشاگران دیگر هم سر زده اما محرومیت هایی از این دست را در پی نداشته است.»

برد نوبرانه ملوان در ال گیلانو

آخرین دیدار از هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور که مصاف ملوان با سپیدرود رشت و به واقع مسابقه موسوم به ال گیلانو بود، عصر پنجشنبه در انزلی برگزار و به برد 1-2 ملوان منجر شد. این اولین برد ملوانی ها در این فصل بود که این تیم را از ته جدول یک پله بالاکشید و در رتبه هفدهم نشاند و سپیدرود هم در رده نهم قرار گرفت. گل های ملوان را در این مسابقه مهیار زحمتکش و هادی حبیبی نژاد در دقایق 40 و 81 به ثمر رساندند و تک گل سپیدرود را نیز مهیار نوری در دقیقه 41 زد.

اخراج تدارکاتچی جنجالی تیم «فولاد»

یکی از اعضای تدارکات تیم فوتبال فولاد خوزستان که پیش از شروع مسابقه اخیر این تیم با پرسپولیس در لیگ برتر کشور مایعی را روی خط دروازه ریخته بود، اخراج شد. این مساله جنجال و حاشیه های زیادی را ایجاد کرده بود ولی ماجرا با اخراج او ختم نشده زیرا کمیته اخلاقی فدراسیون نیز می خواهد توضیحات این تدارکاتچی را که علی حمیدی نام دارد، بشنود. سعید آذری مدیرعامل فولاد هم با تاکید بر اینکه تیمش مستحق شکست 0-1 مقابل پرسپولیس نبوده، گفت: اینگونه کارها هیچ ارتباطی با مجموعه باشگاه ندارد و توقع نمی رفته حمیدی که سال ها برای فولاد زحمت کشیده مرتکب چنین کاری شود. وی افزود: قدر مسلم اینکه با جادو جنبل در فوتبال نمی توان در ورزش پیروز شد.

قدوس: پول پرداخت جریمه فیفا را ندارم

سامان قدوس مهاجم ایرانی امیان فرانسه گفت: پول لازم را برای پرداخت جریمه 4 میلیون یورویی فیفا برای خود ندارد. وی که به اتهام بستن قرارداد داخلی با اوئسکای اسپانیا و سپس تغییر مسیر و عضویت در ایتان اضافه بر جریمه فوق چهار ماه نیز محروم شده، حکم صادره توسط فیفا را برای خود خردکننده نامیده است.